Altıntaş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Altıntaş sonuçlarında AK Parti %64,2 ile birinci, MHP %15,0 ile ikinci; fark 49,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 14,4 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Osmaniye Köyü (%88,4); MHP en güçlü Sevdiğin Köyü (%28,5). Katılım %88,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altıntaş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Altıntaş, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Altıntaş | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.537 | %64,2 | %64,6 | %49,8 | +14,4 |
| MHP | 1.763 | %15,0 | %15,8 | %13,0 | +2,0 |
| CHP | 1.506 | %12,8 | %12,4 | %26,0 | −13,2 |
| Saadet | 415 | %3,5 | %2,5 | %1,3 | +2,3 |
| DP | 214 | %1,8 | %1,7 | %0,7 | +1,2 |
| HAS Parti | 122 | %1,0 | %1,1 | %0,8 | +0,3 |
| BBP | 59 | %0,5 | %0,9 | %0,8 | −0,3 |
| DSP | 32 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| HEPAR | 25 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| EMEP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Altıntaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 13.690 | 12.044 | %88,0 | 11.741 | 303 |
Altıntaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | AK Parti | %53,5 | %16,7 | %94,6 | 317 |
| Alıncık Köyü | AK Parti | %74,5 | %9,2 | %91,3 | 286 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %60,6 | %19,7 | %95,0 | 202 |
| Altıntaş Köyü | AK Parti | %75,7 | %14,5 | %95,2 | 227 |
| Aydınlar Köyü | CHP | %0,0 | %5,3 | %100,0 | 20 |
| Aykırıkçı Köyü | AK Parti | %60,0 | %9,1 | %94,8 | 58 |
| Beşkarış Köyü | AK Parti | %78,2 | %8,1 | %93,5 | 525 |
| Bozbay Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %18,1 | %74,3 | 794 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %19,9 | %83,8 | 1.087 |
| Çakırsaz Köyü | AK Parti | %64,9 | %21,6 | %89,3 | 197 |
| Çayırbaşı-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %65,6 | %9,0 | %89,2 | 388 |
| Çayırbaşı-Zafer Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %25,1 | %92,3 | 405 |
| Erenköy | AK Parti | %87,8 | %7,2 | %97,4 | 270 |
| Eymir Köyü | AK Parti | %60,9 | %17,1 | %92,5 | 374 |
| Gecek Köyü | AK Parti | %69,8 | %15,1 | %95,8 | 337 |
| Genişler Köyü | AK Parti | %71,1 | %18,3 | %90,5 | 221 |
| Gökçeler Köyü | AK Parti | %80,4 | %12,4 | %93,2 | 673 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %13,2 | %80,5 | 933 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %63,9 | %11,5 | %91,6 | 214 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %20,6 | %79,0 | 781 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %63,8 | %7,1 | %95,3 | 215 |
| Kuyucak Köyü | AK Parti | %63,4 | %9,9 | %96,6 | 149 |
| Mecidiye Köyü | AK Parti | %87,3 | %3,6 | %93,2 | 59 |
| Murathanlar Köyü | AK Parti | %67,1 | %15,0 | %94,0 | 251 |
| Osmaniye Köyü | AK Parti | %88,4 | %5,8 | %94,6 | 93 |
| Oysu Köyü | AK Parti | %75,3 | %6,0 | %91,5 | 411 |
| Pınarcık Köyü | AK Parti | %68,2 | %12,6 | %95,7 | 303 |
| Pusan Köyü | AK Parti | %45,5 | %8,1 | %95,4 | 108 |
| Sadıkkırı Köyü | AK Parti | %71,8 | %15,4 | %105,4 | 37 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %70,0 | %10,1 | %90,1 | 513 |
| Sevdiğin Köyü | AK Parti | %56,7 | %28,5 | %89,1 | 495 |
| Şanlıyurt Köyü | AK Parti | %80,0 | %2,9 | %102,9 | 35 |
| Üçhüyük Köyü | AK Parti | %74,8 | %18,8 | %95,8 | 286 |
| Yalnızsaray Köyü | AK Parti | %62,7 | %23,6 | %93,1 | 320 |
| Yapılcan Köyü | AK Parti | %62,7 | %11,8 | %96,2 | 53 |
| Yayla Köyü | AK Parti | %86,3 | %9,6 | %98,6 | 74 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %84,5 | %9,5 | %89,5 | 95 |
| Yenikaraağaç Köyü | AK Parti | %85,3 | %11,0 | %98,2 | 113 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %68,3 | %10,1 | %88,5 | 426 |
| Yolçatı Köyü | AK Parti | %61,6 | %10,9 | %93,6 | 314 |
| Zafertepeçalköy-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %17,5 | %73,7 | 281 |
| Zafertepeçalköy-Hürriyet Mahallesi | CHP | %4,0 | %5,1 | %61,5 | 291 |
| Zafertepeçalköy-Zafer Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %24,5 | %79,5 | 459 |
İlgili sonuçlar