Hisarcık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Hisarcık sonuçlarında AK Parti %62,0 ile birinci, MHP %22,2 ile ikinci; fark 39,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 12,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+9,1 puan). 37 mahalle ve köy arasından 35'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kızılçukur Köyü (%89,8); MHP en güçlü Dereköy-Gazi Mahallesi (%42,7). Katılım %88,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hisarcık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Hisarcık, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hisarcık | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.763 | %62,0 | %64,6 | %49,8 | +12,2 |
| MHP | 2.061 | %22,2 | %15,8 | %13,0 | +9,1 |
| CHP | 820 | %8,8 | %12,4 | %26,0 | −17,2 |
| Saadet | 230 | %2,5 | %2,5 | %1,3 | +1,2 |
| DP | 176 | %1,9 | %1,7 | %0,7 | +1,2 |
| HAS Parti | 82 | %0,9 | %1,1 | %0,8 | +0,1 |
| BBP | 61 | %0,7 | %0,9 | %0,8 | −0,1 |
| DSP | 24 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| Millet | 21 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HEPAR | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Hisarcık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 10.751 | 9.518 | %88,5 | 9.302 | 216 |
Hisarcık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 82.yıl Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %29,0 | %78,1 | 549 |
| Alınören Köyü | AK Parti | %44,1 | %26,1 | %90,4 | 125 |
| Aşağıyoncaağaç Köyü | AK Parti | %47,7 | %27,6 | %88,6 | 369 |
| Beyköy | AK Parti | %53,4 | %21,1 | %95,4 | 373 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %56,2 | %32,2 | %84,2 | 892 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %73,7 | %21,8 | %94,0 | 168 |
| Dereköy-Gazi Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %42,7 | %93,4 | 363 |
| Dereköy-Yunusemre Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %41,2 | %89,2 | 415 |
| Güldüren Köyü | AK Parti | %77,9 | %20,6 | %93,8 | 273 |
| Halifeler Köyü | AK Parti | %59,7 | %29,0 | %94,4 | 251 |
| Hamamköy | AK Parti | %56,0 | %32,1 | %91,4 | 336 |
| Hasanlar-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %81,2 | %7,7 | %92,2 | 255 |
| Hasanlar-Emirsultan Mahallesi | AK Parti | %77,7 | %11,4 | %94,0 | 450 |
| Hocalar Köyü | AK Parti | %78,5 | %4,6 | %92,9 | 70 |
| Karaağıl Köyü | AK Parti | %80,6 | %7,4 | %100,6 | 177 |
| Karbasan-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %73,4 | %6,6 | %91,9 | 259 |
| Karbasan-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %83,5 | %4,0 | %90,3 | 279 |
| Karbasan-Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %77,6 | %3,6 | %91,6 | 191 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %18,7 | %92,4 | 316 |
| Kızılçukur Köyü | AK Parti | %89,8 | %1,0 | %98,0 | 102 |
| Kurtdere Köyü | AK Parti | %69,0 | %22,0 | %90,1 | 292 |
| Kutlubeyler Köyü | AK Parti | %81,8 | %8,8 | %94,0 | 331 |
| Kutluhallar Köyü | AK Parti | %48,6 | %24,6 | %87,7 | 465 |
| Ören Köyü | AK Parti | %40,4 | %38,2 | %90,5 | 158 |
| Saklar Köyü | AK Parti | %78,3 | %4,3 | %97,5 | 119 |
| Sefaköy | AK Parti | %45,4 | %42,3 | %93,3 | 104 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %27,2 | %79,6 | 784 |
| Şeyhçakır Köyü | AK Parti | %84,0 | %3,8 | %99,1 | 107 |
| Şeyhler-Alıdede Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %6,3 | %69,9 | 219 |
| Şeyhler-Haksızhasan Mahallesi | CHP | %28,4 | %6,4 | %81,4 | 188 |
| Şeyhler-Tekke Mahallesi | CHP | %35,4 | %3,0 | %66,9 | 163 |
| Tokat Köyü | AK Parti | %72,2 | %8,3 | %87,8 | 41 |
| Ulaşlar Köyü | AK Parti | %82,5 | %11,1 | %96,9 | 65 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %59,9 | %25,5 | %89,1 | 894 |
| Yenipınar Köyü | AK Parti | %54,5 | %13,6 | %95,9 | 49 |
| Yeşilhisar Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %34,5 | %89,1 | 265 |
| Yukarıyoncaağaç Köyü | AK Parti | %60,0 | %15,1 | %86,7 | 294 |
İlgili sonuçlar