Aydıncık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Aydıncık sonuçlarında AK Parti %39,5 ile birinci, CHP %29,0 ile ikinci; fark 10,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 10,3 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,7 (+14,7 puan). 15 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeniyürük Köyü (%67,0); CHP en güçlü Teknecik Köyü (%47,1). Katılım %89,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydıncık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Aydıncık, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aydıncık | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.869 | %39,5 | %32,0 | %49,8 | −10,3 |
| CHP | 2.105 | %29,0 | %32,0 | %26,0 | +3,0 |
| MHP | 2.014 | %27,7 | %23,1 | %13,0 | +14,7 |
| DP | 73 | %1,0 | %0,7 | %0,7 | +0,4 |
| HAS Parti | 58 | %0,8 | %0,4 | %0,8 | +0,0 |
| Saadet | 36 | %0,5 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| DYP | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 19 | %0,3 | %0,7 | %0,8 | −0,5 |
| Bağımsızlar | 16 | %0,2 | %9,7 | %6,6 | −6,4 |
| DSP | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| HEPAR | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Aydıncık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 8.317 | 7.473 | %89,9 | 7.265 | 208 |
Aydıncık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %31,7 | %93,9 | 706 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %31,6 | %89,6 | 1.598 |
| Duruhan Köyü | CHP | %13,8 | %43,7 | %92,2 | 306 |
| Eskiyürük Köyü | AK Parti | %32,6 | %31,1 | %90,1 | 395 |
| Hacıbahattin Köyü | AK Parti | %46,6 | %20,5 | %87,5 | 184 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %30,5 | %89,9 | 1.759 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %45,9 | %21,0 | %90,9 | 175 |
| Karaseki Köyü | CHP | %41,4 | %44,8 | %77,3 | 75 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %30,7 | %86,7 | 852 |
| Pembecik Köyü | AK Parti | %40,3 | %18,8 | %90,0 | 400 |
| Teknecik Köyü | CHP | %17,6 | %47,1 | %73,9 | 23 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %29,2 | %91,4 | 883 |
| Yenikaş Köyü | AK Parti | %52,6 | %18,5 | %91,1 | 795 |
| Yeniyürük Köyü | AK Parti | %67,0 | %10,3 | %75,0 | 132 |
| Yeniyürükkaş Köyü | CHP | %32,4 | %38,2 | %102,9 | 34 |
İlgili sonuçlar