Şalpazarı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şalpazarı sonuçlarında AK Parti %61,7 ile birinci, MHP %15,8 ile ikinci; fark 45,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 11,9 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Simenli Köyü (%86,8); MHP en güçlü Kalecik Mahallesi (%34,5). Katılım %86,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şalpazarı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şalpazarı, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şalpazarı | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.721 | %61,7 | %58,6 | %49,8 | +11,9 |
| MHP | 1.210 | %15,8 | %15,3 | %13,0 | +2,8 |
| CHP | 1.165 | %15,2 | %18,3 | %26,0 | −10,7 |
| Saadet | 190 | %2,5 | %3,5 | %1,3 | +1,2 |
| HAS Parti | 122 | %1,6 | %1,7 | %0,8 | +0,8 |
| DP | 101 | %1,3 | %1,0 | %0,7 | +0,7 |
| DYP | 20 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 20 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| BBP | 19 | %0,2 | %0,4 | %0,8 | −0,5 |
| EMEP | 19 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Şalpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 9.057 | 7.841 | %86,6 | 7.646 | 195 |
Şalpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağırtaş Köyü | AK Parti | %81,4 | %5,5 | %89,5 | 171 |
| Akçiriş Köyü | CHP | %26,1 | %14,5 | %93,3 | 75 |
| Çamkiriş Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %6,7 | %87,0 | 207 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %83,5 | %8,2 | %90,5 | 95 |
| Çarlaklı Köyü | CHP | %24,1 | %6,0 | %92,2 | 90 |
| Çetrik Köyü | AK Parti | %51,8 | %17,3 | %94,9 | 117 |
| Dereköy Mahallesi | AK Parti | %71,8 | %9,6 | %83,6 | 573 |
| Doğancı Köyü | AK Parti | %45,9 | %7,4 | %78,6 | 318 |
| Dorukkiriş Köyü | AK Parti | %62,7 | %17,3 | %83,1 | 313 |
| Düzköy | AK Parti | %77,9 | %5,9 | %87,7 | 260 |
| Fidanbaşı Köyü | AK Parti | %50,0 | %8,3 | %89,7 | 136 |
| Geyikli-Gültepe Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %21,9 | %80,5 | 543 |
| Geyikli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %66,4 | %16,2 | %86,3 | 526 |
| Geyikli-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %15,5 | %83,5 | 448 |
| Gökçeköy | AK Parti | %82,3 | %5,5 | %88,1 | 385 |
| Gölkiriş Köyü | AK Parti | %42,4 | %28,8 | %89,0 | 145 |
| Güdün Köyü | AK Parti | %81,1 | %11,3 | %89,1 | 183 |
| Kabasakal Köyü | AK Parti | %70,8 | %10,3 | %89,3 | 317 |
| Kalecik Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %34,5 | %93,8 | 97 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %70,4 | %14,1 | %92,9 | 155 |
| Kasımağzı Köyü | AK Parti | %56,7 | %25,0 | %85,7 | 210 |
| Kuzuluk Köyü | AK Parti | %78,9 | %10,1 | %81,7 | 295 |
| Merkez-Kireç Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %31,0 | %86,3 | 928 |
| Pelitçik Köyü | AK Parti | %47,1 | %23,1 | %89,3 | 122 |
| Sayvançatak Köyü | AK Parti | %59,7 | %17,9 | %89,0 | 227 |
| Simenli Köyü | AK Parti | %86,8 | %2,5 | %90,7 | 399 |
| Sinlice Köyü | AK Parti | %63,3 | %12,2 | %88,7 | 168 |
| Sugören Mahallesi | AK Parti | %63,1 | %19,0 | %82,5 | 348 |
| Sütpınar Köyü | AK Parti | %78,0 | %12,3 | %92,2 | 293 |
| Tepeağzı Köyü | AK Parti | %63,2 | %13,8 | %88,3 | 103 |
| Turalıuşağı Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %6,0 | %86,5 | 349 |
| Üzümözü Köyü | AK Parti | %34,8 | %33,8 | %89,2 | 461 |
İlgili sonuçlar