Çemişgezek 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çemişgezek sonuçlarında AK Parti %48,8 ile birinci, CHP %35,3 ile ikinci; fark 13,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 1,0 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,3 (+9,3 puan). 39 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Erkalkan Köyü (%94,9); CHP en güçlü Anıl Köyü (%88,2). Katılım %78,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çemişgezek 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çemişgezek, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çemişgezek | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.178 | %48,8 | %15,7 | %49,8 | −1,0 |
| CHP | 1.574 | %35,3 | %57,5 | %26,0 | +9,3 |
| MHP | 367 | %8,2 | %2,1 | %13,0 | −4,8 |
| Bağımsızlar | 198 | %4,4 | %22,3 | %6,6 | −2,1 |
| BBP | 58 | %1,3 | %0,7 | %0,8 | +0,5 |
| HAS Parti | 24 | %0,5 | %0,1 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 17 | %0,4 | %0,5 | %0,7 | −0,3 |
| Saadet | 13 | %0,3 | %0,2 | %1,3 | −1,0 |
| DSP | 10 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 4 | %0,1 | %0,3 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MMP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Çemişgezek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 5.828 | 4.553 | %78,1 | 4.459 | 94 |
Çemişgezek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçapınar Köyü | AK Parti | %59,7 | %32,6 | %84,7 | 262 |
| Akçayunt Köyü | AK Parti | %89,3 | %10,7 | %69,0 | 42 |
| Alakuş Köyü | AK Parti | %75,8 | %24,2 | %87,2 | 39 |
| Anıl Köyü | CHP | %2,9 | %88,2 | %72,9 | 96 |
| Arpaderen Köyü | CHP | %34,8 | %62,1 | %95,7 | 69 |
| Aşağıbudak Köyü | AK Parti | %73,7 | %2,6 | %97,4 | 39 |
| Aşağıdemirbük Köyü | AK Parti | %85,2 | %0,0 | %103,8 | 26 |
| Bağsuyu Köyü | AK Parti | %48,0 | %8,0 | %86,7 | 60 |
| Bozağaç Köyü | CHP | %31,4 | %34,3 | %83,3 | 48 |
| Büyükörence Köyü | AK Parti | %80,3 | %5,6 | %83,1 | 89 |
| Cebe Köyü | AK Parti | %86,4 | %9,7 | %61,0 | 172 |
| Cihangir Köyü | AK Parti | %75,0 | %6,3 | %80,0 | 20 |
| Çukur Mahallesi | AK Parti | %63,8 | %22,3 | %79,5 | 440 |
| Doğan Köyü | CHP | %8,2 | %63,9 | %52,7 | 186 |
| Doğanalan Köyü | AK Parti | %78,4 | %16,2 | %81,6 | 49 |
| Erkalkan Köyü | AK Parti | %94,9 | %5,1 | %75,3 | 81 |
| Gedikler Köyü | AK Parti | %73,8 | %14,9 | %65,0 | 223 |
| Gözlüçayır Köyü | CHP | %1,8 | %70,2 | %79,2 | 72 |
| Gülbahçe Köyü | AK Parti | %61,9 | %25,4 | %82,1 | 78 |
| Hacı Cami Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %20,7 | %83,3 | 138 |
| Hamamatik Mahallesi | CHP | %28,4 | %58,6 | %81,5 | 292 |
| Kale Mahallesi | CHP | %34,8 | %40,3 | %83,6 | 269 |
| Karasar Köyü | AK Parti | %69,4 | %13,9 | %87,8 | 41 |
| Kıraçlar Köyü | CHP | %5,6 | %70,8 | %77,4 | 93 |
| Mescit Mahallesi | CHP | %35,8 | %39,2 | %76,0 | 288 |
| Paşacık Köyü | CHP | %4,1 | %58,1 | %86,2 | 210 |
| Payamdüzü Köyü | CHP | %30,7 | %62,6 | %60,1 | 404 |
| Sakyol Köyü | AK Parti | %74,4 | %11,6 | %93,6 | 47 |
| Sarıbalta Köyü | AK Parti | %93,0 | %2,8 | %61,4 | 350 |
| Tekeli Köyü | CHP | %4,7 | %71,0 | %74,5 | 145 |
| Tepebaşı Mahallesi | CHP | %16,3 | %69,0 | %86,1 | 303 |
| Toratlı Köyü | CHP | %21,1 | %61,5 | %115,6 | 96 |
| Ulukale Köyü | AK Parti | %75,6 | %7,0 | %90,7 | 323 |
| Uzungöl Köyü | AK Parti | %68,3 | %7,5 | %90,4 | 136 |
| Vişneli Köyü | AK Parti | %74,8 | %9,8 | %90,0 | 140 |
| Yemişdere Köyü | CHP | %5,6 | %88,1 | %70,5 | 183 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %79,6 | %5,9 | %76,0 | 204 |
| Yukarıbudak Köyü | AK Parti | %80,0 | %8,0 | %86,2 | 29 |
| Yünbüken Köyü | AK Parti | %93,5 | %4,3 | %100,0 | 46 |
İlgili sonuçlar