Ovacık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ovacık sonuçlarında CHP %72,4 ile birinci, Bağımsızlar %19,1 ile ikinci; fark 53,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 46,4 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,1 (+12,5 puan). 46 mahalle ve köy arasından 36'sında CHP önde. CHP en güçlü Öveçler Köyü (%96,2); Bağımsızlar en güçlü Yenisöğüt Köyü (%84,0). Katılım %81,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ovacık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ovacık, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ovacık | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.592 | %72,4 | %57,5 | %26,0 | +46,4 |
| Bağımsızlar | 683 | %19,1 | %22,3 | %6,6 | +12,5 |
| AK Parti | 173 | %4,8 | %15,7 | %49,8 | −45,0 |
| BBP | 32 | %0,9 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 24 | %0,7 | %0,5 | %0,7 | +0,0 |
| Millet | 19 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| MHP | 17 | %0,5 | %2,1 | %13,0 | −12,5 |
| DSP | 14 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 14 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| HAS Parti | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,8 | −0,6 |
| Saadet | 2 | %0,1 | %0,2 | %1,3 | −1,2 |
| LDP | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Ovacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 4.495 | 3.648 | %81,2 | 3.579 | 69 |
Ovacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | CHP | %82,5 | %12,5 | %60,9 | 69 |
| Akyayık Köyü | CHP | %81,5 | %5,6 | %93,1 | 58 |
| Arslandoğmuş Köyü | CHP | %70,3 | %16,2 | %123,3 | 30 |
| Aşağıtorunoba Köyü | CHP | %50,0 | %41,2 | %91,9 | 37 |
| Aşlıca Köyü | Bağımsızlar | %27,3 | %72,7 | %100,0 | 11 |
| Burnak Köyü | CHP | %63,3 | %30,0 | %89,7 | 68 |
| Buzlutepe Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 7 |
| Büyükköy | CHP | %87,5 | %0,0 | %66,7 | 12 |
| Cevizlidere Köyü | CHP | %86,7 | %6,7 | %107,1 | 14 |
| Çakmaklı Köyü | CHP | %72,4 | %13,3 | %79,5 | 132 |
| Çambulak Köyü | Bağımsızlar | %42,9 | %50,0 | %140,0 | 10 |
| Çemberlitaş Köyü | Bağımsızlar | %25,0 | %75,0 | %118,2 | 11 |
| Çöğürlük Köyü | CHP | %92,0 | %4,0 | %104,2 | 24 |
| Eğrikavak Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 6 |
| Eğripınar Köyü | CHP | %73,2 | %20,3 | %94,7 | 132 |
| Eskigedik Köyü | CHP | %83,3 | %8,3 | %109,1 | 11 |
| Gözeler Köyü | CHP | %76,6 | %20,3 | %97,0 | 67 |
| Güneykonak Köyü | CHP | %86,3 | %8,2 | %92,4 | 79 |
| Hanuşağı Köyü | CHP | %73,0 | %21,6 | %85,1 | 87 |
| Havuzlu Köyü | CHP | %82,4 | %11,8 | %85,7 | 21 |
| Isıtma Köyü | CHP | %92,3 | %7,7 | %130,0 | 10 |
| Işıkvuran Köyü | CHP | %63,6 | %27,3 | %110,0 | 10 |
| Kandolar Mahallesi | CHP | %73,6 | %19,2 | %76,6 | 1.263 |
| Karayonca Köyü | CHP | %64,0 | %16,0 | %78,1 | 32 |
| Kızık Köyü | CHP | %61,7 | %29,8 | %85,5 | 55 |
| Konaklar Köyü | CHP | %67,5 | %25,0 | %95,5 | 44 |
| Koyungölü Köyü | CHP | %94,9 | %3,0 | %87,9 | 272 |
| Kozluca Köyü | CHP | %60,0 | %13,3 | %128,6 | 14 |
| Köseler Köyü | CHP | %71,7 | %21,7 | %83,9 | 149 |
| Kuşluca Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 3 |
| Mollaaliler Köyü | CHP | %68,8 | %25,0 | %106,7 | 15 |
| Öveçler Köyü | CHP | %96,2 | %3,8 | %108,3 | 24 |
| Paşadüzü Köyü | CHP | %77,6 | %9,0 | %86,4 | 81 |
| Pulur Mahallesi | CHP | %73,1 | %13,2 | %73,8 | 965 |
| Sarıtosun Köyü | Bağımsızlar | %40,0 | %55,0 | %75,0 | 28 |
| Söğütlü Köyü | Bağımsızlar | %36,4 | %54,5 | %78,6 | 14 |
| Tatuşağı Köyü | CHP | %82,4 | %0,0 | %81,0 | 21 |
| Topuzlu Köyü | CHP | %84,8 | %13,6 | %88,2 | 76 |
| Yarımkaya Köyü | CHP | %51,9 | %44,4 | %100,0 | 27 |
| Yaylagünü Köyü | Bağımsızlar | %15,7 | %67,1 | %79,8 | 89 |
| Yazıören Köyü | CHP | %53,8 | %38,5 | %93,3 | 15 |
| Yenikonak Köyü | CHP | %63,2 | %26,3 | %55,9 | 34 |
| Yenisöğüt Köyü | Bağımsızlar | %12,0 | %84,0 | %100,0 | 25 |
| Yeşilyazı Köyü | CHP | %65,3 | %27,2 | %75,3 | 198 |
| Yoncalı Köyü | CHP | %48,8 | %48,8 | %89,1 | 46 |
| Ziyaret Köyü | CHP | %86,0 | %7,0 | %88,9 | 99 |
İlgili sonuçlar