Sivaslı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sivaslı sonuçlarında AK Parti %43,3 ile birinci, CHP %38,6 ile ikinci; fark 4,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 6,4 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,6 (+12,6 puan). 33 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Özbeyli Köyü (%78,6); CHP en güçlü Hanoğlu Köyü (%57,1). Katılım %91,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sivaslı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sivaslı, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sivaslı | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.093 | %43,3 | %49,7 | %49,8 | −6,4 |
| CHP | 5.425 | %38,6 | %29,8 | %26,0 | +12,6 |
| MHP | 2.079 | %14,8 | %16,3 | %13,0 | +1,8 |
| Saadet | 90 | %0,6 | %1,2 | %1,3 | −0,6 |
| DP | 80 | %0,6 | %0,7 | %0,7 | −0,1 |
| BBP | 61 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,3 |
| EMEP | 52 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| HAS Parti | 50 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| DSP | 43 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DYP | 35 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| MMP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HEPAR | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| LDP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Sivaslı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 67 | 15.974 | 14.549 | %91,1 | 14.056 | 493 |
Sivaslı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçbeyli-Akıncılar Mahallesi | CHP | %33,2 | %51,8 | %88,0 | 258 |
| Ağaçbeyli-Atatürk Mahallesi | CHP | %26,4 | %50,5 | %85,7 | 224 |
| Ağaçbeyli-Gürsel Mahallesi | CHP | %20,9 | %47,9 | %90,0 | 422 |
| Akarca Köyü | AK Parti | %75,6 | %12,8 | %94,5 | 91 |
| Akıncılar Mahallesi | CHP | %39,8 | %41,0 | %94,5 | 1.462 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %25,4 | %53,2 | %87,2 | 822 |
| Azizler Köyü | AK Parti | %70,7 | %13,8 | %93,9 | 261 |
| Budaklar Köyü | AK Parti | %53,8 | %32,4 | %94,3 | 350 |
| Cinoğlu Köyü | AK Parti | %50,4 | %43,4 | %95,3 | 403 |
| Eldeniz Köyü | AK Parti | %44,0 | %33,4 | %94,8 | 747 |
| Erice Köyü | CHP | %32,1 | %46,8 | %95,0 | 383 |
| Evrenli Mahallesi | CHP | %31,1 | %53,0 | %92,8 | 1.392 |
| Gölbahçe Mahallesi | CHP | %36,6 | %50,8 | %91,3 | 566 |
| Hacim Köyü | CHP | %33,8 | %51,2 | %94,3 | 230 |
| Hanoğlu Köyü | CHP | %26,4 | %57,1 | %98,4 | 188 |
| Karaboyalık Köyü | AK Parti | %63,7 | %21,9 | %92,4 | 224 |
| Ketenlik Köyü | AK Parti | %42,6 | %35,1 | %91,5 | 330 |
| Konak Mahallesi | CHP | %30,4 | %51,5 | %91,8 | 696 |
| Kökez Köyü | AK Parti | %53,6 | %28,9 | %94,1 | 254 |
| Özbeyli Köyü | AK Parti | %78,6 | %8,9 | %94,2 | 120 |
| Pınarbaşı-Fatih Mahallesi | CHP | %32,0 | %45,1 | %89,3 | 700 |
| Pınarbaşı-Pınar Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %32,7 | %88,7 | 755 |
| Salmanlar Köyü | AK Parti | %58,7 | %18,5 | %92,7 | 205 |
| Samatlar Köyü | AK Parti | %54,1 | %29,9 | %96,6 | 294 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %42,2 | %39,3 | %91,8 | 158 |
| Selçikler-Gülbey Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %34,2 | %86,8 | 712 |
| Selçikler-Yıldıztepe Mahallesi | CHP | %35,1 | %50,2 | %89,1 | 716 |
| Tatar-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %42,0 | %82,4 | 592 |
| Tatar-Dedeballar Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %42,5 | %90,3 | 475 |
| Tatar-Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %28,0 | %76,7 | 559 |
| Yayalar-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %9,9 | %93,9 | 842 |
| Yayalar-Gültepe Mahallesi | AK Parti | %78,0 | %4,3 | %95,2 | 456 |
| Yenierice Köyü | AK Parti | %61,3 | %20,0 | %94,3 | 87 |
İlgili sonuçlar