Ulubey 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ulubey sonuçlarında AK Parti %40,6 ile birinci, CHP %39,6 ile ikinci; fark 1,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,1 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,6 (+13,6 puan). 36 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kıran Köyü (%75,0); CHP en güçlü Çırpıcılar Köyü (%79,2). Katılım %93,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ulubey, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulubey | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.288 | %40,6 | %49,7 | %49,8 | −9,1 |
| CHP | 4.177 | %39,6 | %29,8 | %26,0 | +13,6 |
| MHP | 1.525 | %14,5 | %16,3 | %13,0 | +1,4 |
| Saadet | 175 | %1,7 | %1,2 | %1,3 | +0,4 |
| DP | 93 | %0,9 | %0,7 | %0,7 | +0,2 |
| DSP | 89 | %0,8 | %0,3 | %0,3 | +0,6 |
| HAS Parti | 54 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,3 |
| EMEP | 33 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 23 | %0,2 | %0,4 | %0,8 | −0,5 |
| Millet | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 11.646 | 10.849 | %93,2 | 10.549 | 300 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | AK Parti | %51,2 | %35,0 | %98,8 | 86 |
| Aksaz Köyü | CHP | %19,5 | %48,5 | %100,6 | 180 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %37,1 | %90,4 | 1.308 |
| Avgan-Çıtlık Mahallesi | CHP | %18,3 | %73,9 | %90,8 | 520 |
| Avgan-Eyrek Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %27,8 | %92,5 | 428 |
| Avgan-Oğuzlar Mahallesi | CHP | %26,6 | %55,3 | %89,1 | 459 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %51,5 | %42,6 | %91,9 | 74 |
| Büyükkayalı Köyü | CHP | %34,5 | %56,8 | %94,9 | 486 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %25,5 | %91,7 | 360 |
| Çamdere Köyü | AK Parti | %58,8 | %17,6 | %101,1 | 91 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %41,0 | %36,1 | %96,7 | 246 |
| Çardak Köyü | AK Parti | %57,4 | %18,9 | %93,2 | 162 |
| Çırpıcılar Köyü | CHP | %16,7 | %79,2 | %100,0 | 24 |
| Dilaver Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %27,4 | %91,9 | 693 |
| Dutluca Köyü | CHP | %20,8 | %64,2 | %93,4 | 286 |
| Emirler Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %31,9 | %93,4 | 316 |
| Gedikler Köyü | AK Parti | %54,0 | %38,0 | %92,7 | 301 |
| Gölbaşı Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %28,8 | %93,5 | 398 |
| Gümüşkol Köyü | AK Parti | %54,4 | %34,6 | %93,4 | 366 |
| Hanyeri Köyü | CHP | %26,2 | %60,7 | %98,4 | 126 |
| Hasköy-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %29,6 | %90,0 | 251 |
| Hasköy-İsmet Paşa Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %31,1 | %96,2 | 265 |
| İnay Köyü | CHP | %20,9 | %63,0 | %95,0 | 636 |
| İshaklar Köyü | CHP | %29,2 | %68,5 | %91,7 | 145 |
| Karacaahmet Köyü | CHP | %31,2 | %34,8 | %94,1 | 237 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %75,0 | %14,3 | %96,1 | 178 |
| Kışla-Merkez Mahallesi | CHP | %42,0 | %43,2 | %93,0 | 659 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %50,0 | %28,7 | %91,5 | 201 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %58,2 | %30,6 | %94,6 | 148 |
| Küçükilyaslı Köyü | AK Parti | %70,7 | %19,5 | %97,6 | 42 |
| Küçükkayalı Köyü | AK Parti | %49,1 | %29,0 | %94,2 | 309 |
| Külçen Köyü | CHP | %33,3 | %52,7 | %95,3 | 212 |
| Omurca-Merkez Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %32,5 | %95,2 | 523 |
| Söğütlü Köyü | AK Parti | %56,4 | %29,1 | %85,9 | 64 |
| Sülümenli Köyü | AK Parti | %41,1 | %35,4 | %94,1 | 170 |
| Üyükbaşı Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %25,6 | %93,0 | 696 |
İlgili sonuçlar