Döşemealtı 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Döşemealtı sonuçlarında CHP %44,1 ile birinci, AK Parti %38,8 ile ikinci; fark 5,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 17,6 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Nebiler Mahallesi (%66,0); AK Parti en güçlü Akkoç Mahallesi (%68,5). Katılım %93,7 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Döşemealtı 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Döşemealtı, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Döşemealtı | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 14.556 | %44,1 | %32,6 | %26,4 | +17,6 |
| AK Parti | 12.803 | %38,8 | %34,2 | %43,1 | −4,4 |
| MHP | 4.686 | %14,2 | %26,6 | %17,7 | −3,5 |
| HDP | 503 | %1,5 | %2,4 | %2,0 | −0,5 |
| Saadet | 196 | %0,6 | %0,7 | %2,8 | −2,2 |
| DP | 97 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| BBP | 96 | %0,3 | %1,1 | %1,4 | −1,1 |
| BTP | 28 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 22 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DSP | 15 | %0,0 | %1,6 | %0,4 | −0,3 |
Döşemealtı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 131 | 36.614 | 34.323 | %93,7 | 33.025 | 1.298 |
Döşemealtı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahırtaş Mahallesi | MHP | %16,9 | %19,7 | %96,6 | 435 |
| Akkoç Mahallesi | AK Parti | %15,4 | %68,5 | %98,2 | 281 |
| Altınkale Mahallesi | CHP | %61,2 | %23,6 | %91,5 | 1.604 |
| Aşağıoba Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %43,9 | %98,1 | 269 |
| Ayanlar Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %45,1 | %98,7 | 468 |
| Aydınlar Mahallesi | CHP | %45,4 | %34,9 | %98,4 | 443 |
| Bademağacı Mahallesi | CHP | %56,7 | %34,4 | %94,4 | 1.204 |
| Bahçeyaka Mahallesi | CHP | %44,2 | %42,1 | %91,9 | 3.746 |
| Bıyıklı Mahallesi | CHP | %49,6 | %31,1 | %97,6 | 126 |
| Camili Mahallesi | CHP | %46,3 | %38,9 | %98,7 | 375 |
| Çığlık Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %45,1 | %97,3 | 556 |
| Çıplaklı Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %48,5 | %89,3 | 3.856 |
| Dağbeli Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %46,2 | %95,8 | 1.494 |
| Dereli Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %47,2 | %99,1 | 115 |
| Düzlerçamı Mahallesi | CHP | %49,7 | %37,2 | %94,9 | 831 |
| Ekşili Mahallesi | AK Parti | %20,2 | %44,3 | %95,8 | 687 |
| Ilıcaköy Mahallesi | CHP | %42,1 | %41,1 | %98,4 | 427 |
| Karaman Mahallesi | CHP | %52,5 | %34,2 | %95,8 | 408 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %35,5 | %98,3 | 581 |
| Karaveliler Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %45,5 | %97,6 | 1.018 |
| Kevşirler Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %39,5 | %96,7 | 181 |
| Killik Mahallesi | AK Parti | %33,0 | %35,0 | %98,2 | 798 |
| Kovanlık Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %35,3 | %96,9 | 1.053 |
| Kömürcüler Mahallesi | CHP | %41,3 | %40,3 | %94,0 | 1.125 |
| Nebiler Mahallesi | CHP | %66,0 | %28,2 | %94,5 | 1.038 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %45,9 | %95,8 | 617 |
| Selimiye Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %55,6 | %97,3 | 37 |
| Tomalar Mahallesi | CHP | %48,4 | %34,4 | %93,9 | 594 |
| Yağca Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %42,5 | %96,8 | 895 |
| Yalınlı Mahallesi | CHP | %64,4 | %27,9 | %93,3 | 916 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %41,0 | %92,5 | 7.370 |
| Yeşilbayır Mahallesi | CHP | %63,5 | %25,6 | %92,4 | 3.066 |
İlgili sonuçlar