Konyaaltı 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Konyaaltı sonuçlarında CHP %59,1 ile birinci, AK Parti %22,0 ile ikinci; fark 37,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 32,6 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 29'unda CHP önde. CHP en güçlü Karatepe Mahallesi (%83,9); AK Parti en güçlü Gökdere Mahallesi (%62,3). Katılım %87,2 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Konyaaltı 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Konyaaltı | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 48.656 | %59,1 | %32,6 | %26,4 | +32,6 |
| AK Parti | 18.137 | %22,0 | %34,2 | %43,1 | −21,1 |
| MHP | 11.917 | %14,5 | %26,6 | %17,7 | −3,3 |
| HDP | 1.280 | %1,6 | %2,4 | %2,0 | −0,5 |
| Bağımsızlar | 954 | %1,2 | %0,1 | %0,2 | +0,9 |
| BBP | 310 | %0,4 | %1,1 | %1,4 | −1,0 |
| Saadet | 310 | %0,4 | %0,7 | %2,8 | −2,5 |
| İp | 178 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| HEPAR | 152 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| DP | 143 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| DSP | 132 | %0,2 | %1,6 | %0,4 | −0,2 |
| BTP | 107 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 59 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 26 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Konyaaltı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 326 | 96.625 | 84.261 | %87,2 | 82.361 | 1.900 |
Konyaaltı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdamlar Mahallesi | CHP | %76,5 | %7,2 | %94,7 | 337 |
| Akkuyu Mahallesi | CHP | %59,5 | %22,5 | %87,5 | 2.208 |
| Altınkum Mahallesi | CHP | %68,9 | %15,6 | %84,4 | 6.146 |
| Arapsuyu Mahallesi | CHP | %62,5 | %18,6 | %82,8 | 4.633 |
| Aşağıkaraman Mahallesi | AK Parti | %24,1 | %51,0 | %94,5 | 1.040 |
| Aydınlık Mahallesi | CHP | %43,0 | %25,2 | %95,6 | 675 |
| Bahtılı Mahallesi | CHP | %42,3 | %28,2 | %93,1 | 998 |
| Çağlarca Mahallesi | CHP | %72,4 | %11,0 | %91,3 | 241 |
| Çakırlar Mahallesi | CHP | %44,0 | %30,4 | %93,9 | 991 |
| Çitdibi Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %40,5 | %86,6 | 97 |
| Demircilik Mahallesi | CHP | %57,9 | %18,3 | %99,3 | 134 |
| Doyran Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %43,4 | %96,9 | 354 |
| Doyran Dağ Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %45,3 | %98,1 | 411 |
| Doyran Mahallesi | AK Parti | %26,6 | %46,2 | %95,4 | 476 |
| Geyikbayırı Mahallesi | CHP | %70,7 | %9,8 | %93,3 | 371 |
| Gökçam Mahallesi | CHP | %39,3 | %35,7 | %98,4 | 321 |
| Gökdere Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %62,3 | %95,8 | 72 |
| Gürsu Mahallesi | CHP | %70,3 | %16,1 | %86,8 | 8.351 |
| Hacısekililer Mahallesi | CHP | %42,0 | %22,6 | %94,0 | 397 |
| Hisarçandır Mahallesi | AK Parti | %19,9 | %48,2 | %92,5 | 456 |
| Hurma Mahallesi | CHP | %53,8 | %25,3 | %83,3 | 8.506 |
| Karatepe Mahallesi | CHP | %83,9 | %5,5 | %95,2 | 645 |
| Kır Mahallesi | CHP | %43,7 | %34,0 | %96,5 | 458 |
| Kuruçay Mahallesi | MHP | %24,6 | %35,2 | %96,1 | 129 |
| Kuşkavağı Mahallesi | CHP | %59,0 | %21,1 | %84,9 | 1.826 |
| Liman Mahallesi | CHP | %62,5 | %21,4 | %82,8 | 8.669 |
| Molla Yusuf Mahallesi | CHP | %51,5 | %27,8 | %88,8 | 4.721 |
| Öğretmenevleri Mahallesi | CHP | %61,2 | %19,3 | %86,7 | 6.013 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %62,3 | %16,8 | %87,6 | 5.138 |
| Sarısu Mahallesi | CHP | %57,1 | %24,6 | %82,2 | 1.628 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %51,4 | %27,8 | %88,9 | 9.978 |
| Suiçecek Mahallesi | CHP | %50,0 | %23,3 | %95,1 | 264 |
| Toros Mahallesi | CHP | %62,4 | %19,0 | %88,3 | 6.228 |
| Uluç Mahallesi | CHP | %69,6 | %16,2 | %87,5 | 4.391 |
| Uncalı Mahallesi | CHP | %63,7 | %19,4 | %89,1 | 8.319 |
| Üçoluk Mahallesi | CHP | %36,3 | %35,8 | %97,4 | 194 |
| Yarbaşçandır Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %46,2 | %99,7 | 365 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %54,9 | %16,8 | %98,1 | 257 |
| Zümrüt Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %42,6 | %87,2 | 187 |
İlgili sonuçlar