Gürün 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gürün sonuçlarında MHP %61,0 ile birinci, AK Parti %34,4 ile ikinci; fark 26,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,7) 43,2 puan üstünde. 19 mahalle ve köy arasından 16'sında MHP önde. MHP en güçlü Şuğul Mahallesi (%74,2); AK Parti en güçlü Gökpınar Mahallesi (%50,5). Katılım %88,9 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gürün 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gürün, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gürün | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 4.107 | %61,0 | %9,7 | %17,7 | +43,2 |
| AK Parti | 2.314 | %34,4 | %53,4 | %43,1 | −8,8 |
| CHP | 214 | %3,2 | %7,2 | %26,4 | −23,3 |
| Saadet | 83 | %1,2 | %2,1 | %2,8 | −1,6 |
| BBP | 14 | %0,2 | %26,4 | %1,4 | −1,2 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
Gürün seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 7.838 | 6.965 | %88,9 | 6.736 | 229 |
Gürün mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Mahallesi | MHP | %72,4 | %24,5 | %89,3 | 187 |
| Boğaziçi Mahallesi | MHP | %61,0 | %36,4 | %90,2 | 214 |
| Burçevi Mahallesi | MHP | %67,3 | %28,0 | %94,9 | 234 |
| Çayboyu Mahallesi | MHP | %53,2 | %43,5 | %89,5 | 1.130 |
| Çörten Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %44,4 | %96,3 | 136 |
| Gökpınar Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %50,5 | %87,4 | 127 |
| Hacılar Mahallesi | MHP | %51,6 | %42,7 | %79,3 | 169 |
| Işıtan Mahallesi | MHP | %62,2 | %34,1 | %93,9 | 296 |
| Karatepe Mahallesi | MHP | %68,0 | %27,1 | %86,8 | 561 |
| Karayar Mahallesi | MHP | %64,6 | %29,4 | %84,8 | 709 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %50,5 | %89,6 | 135 |
| Ketençayır Mahallesi | MHP | %51,9 | %42,1 | %88,2 | 408 |
| Kirazlık Mahallesi | MHP | %69,5 | %26,5 | %88,9 | 592 |
| Kurultay Mahallesi | MHP | %56,9 | %38,1 | %90,1 | 363 |
| Pınarönü Mahallesi | MHP | %59,7 | %36,5 | %88,4 | 868 |
| Şuğul Mahallesi | MHP | %74,2 | %17,7 | %89,5 | 440 |
| Yassıcatepe Mahallesi | MHP | %73,8 | %24,7 | %87,9 | 330 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %58,6 | %35,7 | %89,9 | 656 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %58,6 | %39,3 | %90,1 | 283 |
İlgili sonuçlar