Kangal 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kangal sonuçlarında AK Parti %47,3 ile birinci, BBP %32,1 ile ikinci; fark 15,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 4,1 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,1 (+30,7 puan). 8 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeni Mahallesi (%58,4); BBP en güçlü Zafer Mahallesi (%35,8). Katılım %87,9 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kangal 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kangal, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kangal | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.567 | %47,3 | %53,4 | %43,1 | +4,1 |
| BBP | 1.742 | %32,1 | %26,4 | %1,4 | +30,7 |
| MHP | 766 | %14,1 | %9,7 | %17,7 | −3,6 |
| CHP | 144 | %2,7 | %7,2 | %26,4 | −23,8 |
| Bağımsızlar | 131 | %2,4 | %0,5 | %0,2 | +2,2 |
| Saadet | 55 | %1,0 | %2,1 | %2,8 | −1,8 |
| BTP | 25 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
Kangal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 6.376 | 5.602 | %87,9 | 5.430 | 172 |
Kangal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | BBP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Göze Mahallesi | AK Parti | %56,2 | %26,5 | %88,2 | 263 |
| Gürsel Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %30,9 | %88,5 | 1.305 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %32,1 | %91,7 | 339 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %33,4 | %88,6 | 1.127 |
| Reşadiye Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %33,3 | %81,2 | 1.209 |
| Sularbaşı Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %34,0 | %90,4 | 1.022 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %27,3 | %90,1 | 687 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %35,8 | %89,9 | 424 |
İlgili sonuçlar