İmamoğlu 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İmamoğlu sonuçlarında MHP %57,2 ile birinci, AK Parti %30,8 ile ikinci; fark 26,5 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%13,6) 43,6 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 25'inde MHP önde. MHP en güçlü Camili Mahallesi (%74,3); AK Parti en güçlü Aliler Mahallesi (%52,7). Katılım %93,7 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İmamoğlu 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İmamoğlu, Adana, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | İmamoğlu | Adana | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 10.341 | %57,2 | %33,5 | %13,6 | +43,6 |
| AK Parti | 5.558 | %30,8 | %31,9 | %45,5 | −14,8 |
| CHP | 1.646 | %9,1 | %24,8 | %31,0 | −21,9 |
| Saadet | 216 | %1,2 | %1,0 | %1,7 | −0,5 |
| HDP | 112 | %0,6 | %7,3 | %2,3 | −1,7 |
| Bağımsızlar | 70 | %0,4 | %0,2 | %0,6 | −0,2 |
| BBP | 38 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | −0,5 |
| Millet | 32 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 9 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| İp | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 5 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
İmamoğlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 79 | 20.330 | 19.043 | %93,7 | 18.074 | 969 |
İmamoğlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalet Mahallesi | MHP | %51,1 | %37,5 | %91,1 | 1.468 |
| Ağzıkaraca Mahallesi | MHP | %54,6 | %42,9 | %86,4 | 243 |
| Alaybeyi Mahallesi | MHP | %57,0 | %16,1 | %94,2 | 274 |
| Aliler Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %52,7 | %96,0 | 278 |
| Ayvalı Mahallesi | MHP | %53,2 | %24,8 | %95,0 | 380 |
| Camili Mahallesi | MHP | %74,3 | %14,3 | %98,5 | 657 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %55,3 | %37,6 | %92,3 | 3.389 |
| Çörten Mahallesi | MHP | %56,0 | %33,1 | %98,7 | 378 |
| Danacılı Mahallesi | MHP | %58,7 | %26,7 | %95,9 | 271 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %58,5 | %29,3 | %92,4 | 2.795 |
| Hacıhasanlı Mahallesi | MHP | %68,9 | %22,8 | %98,3 | 179 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %63,5 | %27,8 | %92,9 | 3.670 |
| Koyunevi Mahallesi | MHP | %58,4 | %18,7 | %95,0 | 518 |
| Malıhıdırlı Mahallesi | MHP | %59,4 | %36,0 | %97,7 | 514 |
| Menteş Mahallesi | MHP | %65,9 | %29,4 | %97,7 | 133 |
| Otluk Mahallesi | MHP | %42,6 | %36,7 | %96,6 | 294 |
| Pekmezci Mahallesi | MHP | %58,0 | %24,2 | %96,9 | 291 |
| Sayca Mahallesi | MHP | %48,1 | %47,0 | %99,4 | 359 |
| Saygeçit Mahallesi | MHP | %53,7 | %12,8 | %94,7 | 569 |
| Sevinçli Mahallesi | MHP | %64,7 | %29,6 | %96,3 | 484 |
| Sokutaş Mahallesi | MHP | %49,7 | %20,5 | %99,4 | 177 |
| Tuna Mahallesi | MHP | %49,8 | %27,9 | %90,4 | 1.360 |
| Ufacıkören Mahallesi | MHP | %53,3 | %32,5 | %93,3 | 415 |
| Uluçınar Mahallesi | CHP | %16,1 | %6,5 | %106,7 | 30 |
| Üçtepe Mahallesi | MHP | %49,3 | %45,5 | %94,6 | 720 |
| Yazıtepe Mahallesi | MHP | %67,9 | %23,8 | %97,0 | 331 |
| Yenievler Mahallesi | MHP | %63,0 | %28,1 | %99,3 | 153 |
İlgili sonuçlar