Tufanbeyli 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tufanbeyli sonuçlarında MHP %42,5 ile birinci, AK Parti %26,6 ile ikinci; fark 15,9 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%13,6) 28,9 puan üstünde. BBP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,7 (+7,0 puan). 33 mahalle ve köy arasından 21'inde MHP önde. MHP en güçlü Çukurkışla Mahallesi (%72,7); AK Parti en güçlü Akpınar Mahallesi (%59,0). Katılım %90,6 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tufanbeyli 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tufanbeyli, Adana, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Tufanbeyli | Adana | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 4.878 | %42,5 | %33,5 | %13,6 | +28,9 |
| AK Parti | 3.051 | %26,6 | %31,9 | %45,5 | −18,9 |
| CHP | 1.725 | %15,0 | %24,8 | %31,0 | −16,0 |
| BBP | 887 | %7,7 | %0,5 | %0,7 | +7,0 |
| DSP | 592 | %5,2 | %0,2 | %0,1 | +5,0 |
| Saadet | 182 | %1,6 | %1,0 | %1,7 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 32 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| Millet | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HDP | 24 | %0,2 | %7,3 | %2,3 | −2,1 |
| HKP | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| İp | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Tufanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 13.512 | 12.242 | %90,6 | 11.473 | 769 |
Tufanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçal Mahallesi | CHP | %4,2 | %8,3 | %94,1 | 51 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %17,9 | %59,0 | %76,6 | 235 |
| Ayvat Mahallesi | MHP | %39,9 | %8,3 | %101,7 | 172 |
| Bolatpınarı Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %39,3 | %90,3 | 154 |
| Bozgüney Mahallesi | MHP | %41,9 | %27,8 | %93,6 | 823 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %36,5 | %22,5 | %88,1 | 1.702 |
| Çatalçam Mahallesi | MHP | %47,7 | %26,1 | %87,0 | 1.003 |
| Çukurkışla Mahallesi | MHP | %72,7 | %15,5 | %85,7 | 133 |
| Damlalı Mahallesi | MHP | %53,6 | %23,4 | %95,6 | 275 |
| Demiroluk Mahallesi | MHP | %41,8 | %27,7 | %93,3 | 283 |
| Doğanbeyli Mahallesi | MHP | %47,9 | %26,7 | %87,7 | 594 |
| Doğanlı Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %42,8 | %91,6 | 605 |
| Elemanlı Mahallesi | MHP | %40,4 | %28,7 | %99,6 | 236 |
| Evci Mahallesi | CHP | %5,8 | %4,3 | %87,4 | 167 |
| Fatmakuyu Mahallesi | CHP | %25,0 | %10,0 | %80,8 | 52 |
| Güzelim Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %46,1 | %86,2 | 181 |
| Hanyeri Mahallesi | CHP | %24,6 | %0,0 | %98,6 | 70 |
| İğdebel Mahallesi | AK Parti | %19,7 | %51,5 | %90,7 | 75 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %37,9 | %28,3 | %86,1 | 1.529 |
| Karsavran Mahallesi | MHP | %42,6 | %30,0 | %96,1 | 359 |
| Kayapınar Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %58,8 | %89,9 | 99 |
| Kayarcık Mahallesi | MHP | %56,5 | %11,1 | %94,3 | 864 |
| Kirazlıyurt Mahallesi | MHP | %38,7 | %14,3 | %94,2 | 411 |
| Koccağız Mahallesi | MHP | %42,5 | %40,0 | %88,9 | 45 |
| Ortaköy Mahallesi | MHP | %42,6 | %32,3 | %91,9 | 309 |
| Pekmezli Mahallesi | MHP | %51,8 | %27,7 | %91,3 | 657 |
| Pınarlar Mahallesi | MHP | %56,2 | %11,8 | %86,9 | 199 |
| Şar Mahallesi | MHP | %40,0 | %31,8 | %87,7 | 302 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %20,7 | %5,2 | %100,0 | 59 |
| Tozlu Mahallesi | MHP | %48,7 | %27,6 | %91,4 | 93 |
| Yamanlı Mahallesi | MHP | %62,7 | %17,5 | %96,1 | 591 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %38,0 | %91,9 | 910 |
| Yeşilova Mahallesi | MHP | %56,3 | %29,3 | %96,0 | 274 |
İlgili sonuçlar