Çamaş 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çamaş sonuçlarında AK Parti %57,0 ile birinci, CHP %28,5 ile ikinci; fark 28,5 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,5) 11,5 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kocaman Mahallesi (%81,9); CHP en güçlü Sarıyakup Mahallesi (%57,1). Katılım %89,6 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamaş 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamaş, Ordu, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Çamaş | Ordu | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.051 | %57,0 | %54,4 | %45,5 | +11,5 |
| CHP | 2.025 | %28,5 | %34,1 | %31,0 | −2,5 |
| MHP | 897 | %12,6 | %8,1 | %13,6 | −1,0 |
| Saadet | 50 | %0,7 | %1,0 | %1,7 | −1,0 |
| BBP | 20 | %0,3 | %0,8 | %0,7 | −0,4 |
| Bağımsızlar | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 10 | %0,1 | %0,4 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 10 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| HDP | 9 | %0,1 | %0,2 | %2,3 | −2,2 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Çamaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 8.266 | 7.403 | %89,6 | 7.102 | 301 |
Çamaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %22,9 | %92,2 | 309 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %20,5 | %93,6 | 346 |
| Budak Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %30,0 | %93,3 | 447 |
| Burhan Güneyi Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %38,4 | %95,6 | 135 |
| Çavuşbaşı Mahallesi | CHP | %33,5 | %52,1 | %91,2 | 376 |
| Danışman Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %37,5 | %93,1 | 464 |
| Edirli Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %22,2 | %97,2 | 181 |
| Giden Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %18,7 | %92,2 | 335 |
| Gümüşlü Mahallesi | AK Parti | %76,3 | %11,8 | %89,8 | 246 |
| Hisarbey Mahallesi | AK Parti | %76,4 | %14,1 | %92,3 | 310 |
| Kemal Paşa Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %22,5 | %83,0 | 499 |
| Kestaneyokuşu Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %25,2 | %85,7 | 405 |
| Kocaman Mahallesi | AK Parti | %81,9 | %9,6 | %93,4 | 272 |
| Örmeli Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %33,1 | %91,7 | 541 |
| Sakargeriş Mahallesi | AK Parti | %73,9 | %11,6 | %88,3 | 857 |
| Sarıyakup Mahallesi | CHP | %31,3 | %57,1 | %85,4 | 630 |
| Söken Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %31,6 | %88,4 | 225 |
| Sucuali Mahallesi | CHP | %34,7 | %46,2 | %89,5 | 200 |
| Taşoluk Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %33,6 | %85,3 | 700 |
| Tepeli Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %28,3 | %92,1 | 140 |
| Uzunali Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %24,6 | %89,6 | 386 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %30,7 | %87,9 | 215 |
| Yeşilvadi Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %19,4 | %76,6 | 47 |
İlgili sonuçlar