Ulubey 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ulubey sonuçlarında AK Parti %52,6 ile birinci, CHP %39,1 ile ikinci; fark 13,5 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,5) 7,1 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,1 (+8,1 puan). 41 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çağlayan Mahallesi (%93,6); CHP en güçlü Ören Mahallesi (%84,3). Katılım %92,4 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ulubey, Ordu, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Ulubey | Ordu | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.091 | %52,6 | %54,4 | %45,5 | +7,1 |
| CHP | 6.012 | %39,1 | %34,1 | %31,0 | +8,1 |
| MHP | 997 | %6,5 | %8,1 | %13,6 | −7,2 |
| Saadet | 83 | %0,5 | %1,0 | %1,7 | −1,1 |
| BBP | 52 | %0,3 | %0,8 | %0,7 | −0,4 |
| DSP | 36 | %0,2 | %0,4 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 30 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| HDP | 23 | %0,1 | %0,2 | %2,3 | −2,2 |
| BTP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| HKP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 82 | 17.574 | 16.244 | %92,4 | 15.379 | 865 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akoluk Mahallesi | CHP | %35,9 | %55,2 | %95,4 | 371 |
| Akpınar Mahallesi | CHP | %43,2 | %48,1 | %91,6 | 394 |
| Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %82,6 | %14,7 | %87,1 | 434 |
| Başçardak Mahallesi | CHP | %17,4 | %75,0 | %94,5 | 146 |
| Belenyurt Mahallesi | AK Parti | %85,8 | %8,4 | %95,7 | 373 |
| Cevizlik Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %34,2 | %85,9 | 184 |
| Çağlayan Mahallesi | AK Parti | %93,6 | %5,5 | %97,7 | 341 |
| Çatallı Mahallesi | CHP | %36,1 | %50,7 | %85,9 | 1.340 |
| Çubuklu Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %32,3 | %96,4 | 534 |
| Çukur Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %44,9 | %87,4 | 454 |
| Doğlu Mahallesi | CHP | %39,6 | %57,2 | %94,6 | 279 |
| Durak Mahallesi | CHP | %45,4 | %49,0 | %94,8 | 669 |
| Elmaçukur Mahallesi | CHP | %44,2 | %52,6 | %86,8 | 197 |
| Eymür Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %35,8 | %93,5 | 372 |
| Fındıklı Mahallesi | CHP | %46,5 | %47,0 | %90,8 | 425 |
| Gündüzlü Mahallesi | CHP | %42,1 | %49,8 | %89,4 | 710 |
| Güvenköy Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %30,6 | %98,4 | 253 |
| Güvenyurt Mahallesi | AK Parti | %80,6 | %12,2 | %96,9 | 293 |
| Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %33,8 | %92,0 | 313 |
| Hocaoğlu Mahallesi | CHP | %11,2 | %83,8 | %86,6 | 329 |
| Kadıncık Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %26,3 | %94,8 | 520 |
| Kalıcak Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %28,1 | %88,7 | 133 |
| Karakoca Mahallesi | CHP | %36,1 | %57,5 | %87,9 | 654 |
| Kardeşler Mahallesi | AK Parti | %56,4 | %32,1 | %91,4 | 417 |
| Kıranyağmur Mahallesi | CHP | %38,0 | %54,9 | %95,7 | 231 |
| Kızılen Mahallesi | AK Parti | %72,4 | %20,8 | %94,6 | 980 |
| Kirazlık Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %46,3 | %96,1 | 230 |
| Koşaca Mahallesi | AK Parti | %72,5 | %20,6 | %97,0 | 427 |
| Kumanlar Mahallesi | CHP | %28,9 | %67,5 | %90,7 | 257 |
| Kumrulu Mahallesi | CHP | %27,3 | %49,2 | %89,0 | 155 |
| Ohtamış Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %28,8 | %91,3 | 744 |
| Oyumgürgen Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %41,4 | %97,1 | 207 |
| Ören Mahallesi | CHP | %9,2 | %84,3 | %94,5 | 582 |
| Refahiye Mahallesi | AK Parti | %84,9 | %5,8 | %92,7 | 246 |
| Şahinkaya Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %34,5 | %93,6 | 392 |
| Şekeroluk Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %35,0 | %92,4 | 131 |
| Şıhlar Mahallesi | CHP | %44,6 | %45,8 | %95,1 | 720 |
| Uzunmahmut Mahallesi | AK Parti | %74,2 | %21,2 | %92,7 | 605 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %34,4 | %58,0 | %94,1 | 237 |
| Yenisayaca Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %24,0 | %95,6 | 1.108 |
| Yolbaşı Mahallesi | CHP | %38,6 | %58,2 | %87,2 | 187 |
İlgili sonuçlar