Dernekpazarı 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Dernekpazarı sonuçlarında AK Parti %72,6 ile birinci, CHP %9,8 ile ikinci; fark 62,9 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,5) 27,1 puan üstünde. Saadet 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,0 (+5,4 puan). 14 mahalle ve köy arasından 14'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yenice Mahallesi (%85,0); CHP en güçlü Günebakan Mahallesi (%21,7). Katılım %83,1 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dernekpazarı 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Dernekpazarı, Trabzon, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Dernekpazarı | Trabzon | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.840 | %72,6 | %59,4 | %45,5 | +27,1 |
| CHP | 248 | %9,8 | %24,9 | %31,0 | −21,2 |
| MHP | 236 | %9,3 | %11,1 | %13,6 | −4,3 |
| Saadet | 178 | %7,0 | %2,8 | %1,7 | +5,4 |
| BBP | 9 | %0,4 | %0,5 | %0,7 | −0,4 |
| Millet | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Turk Parti | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,4 |
| HKP | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HDP | 2 | %0,1 | %0,1 | %2,3 | −2,3 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Dernekpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 17 | 3.171 | 2.634 | %83,1 | 2.533 | 101 |
Dernekpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköse Mahallesi | AK Parti | %77,5 | %8,7 | %89,2 | 371 |
| Çalışanlar Mahallesi | AK Parti | %64,6 | %6,2 | %86,0 | 136 |
| Çayırbaşı Mahallesi | AK Parti | %77,9 | %2,1 | %92,7 | 109 |
| Gülen Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %3,3 | %86,9 | 466 |
| Günebakan Mahallesi | AK Parti | %67,8 | %21,7 | %74,4 | 156 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %18,2 | %81,9 | 177 |
| Kondu Mahallesi | AK Parti | %72,1 | %15,6 | %81,5 | 195 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %11,3 | %75,9 | 555 |
| Ormancık Mahallesi | AK Parti | %82,3 | %2,5 | %78,4 | 111 |
| Taşçılar Mahallesi | AK Parti | %77,4 | %10,7 | %79,3 | 227 |
| Tüfekçi Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %15,1 | %91,6 | 238 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %72,7 | %13,7 | %81,0 | 184 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %2,7 | %80,9 | 152 |
| Zincirlitaş Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %3,8 | %87,2 | 94 |
İlgili sonuçlar