Gerger 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gerger sonuçlarında AK Parti %53,7 ile birinci, Saadet %35,7 ile ikinci; fark 18,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 10,3 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,7 (+32,9 puan). 49 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Burçaklı Köyü (%89,0); Saadet en güçlü Ortaca Köyü (%97,3). Katılım %77,3 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gerger 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gerger, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gerger | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.096 | %53,7 | %54,9 | %43,4 | +10,3 |
| Saadet | 3.385 | %35,7 | %5,9 | %2,8 | +32,9 |
| BDP | 429 | %4,5 | %7,9 | %4,6 | −0,0 |
| BBP | 389 | %4,1 | %6,1 | %1,6 | +2,5 |
| CHP | 132 | %1,4 | %15,9 | %25,6 | −24,2 |
| BTP | 53 | %0,6 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
Gerger seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 12.637 | 9.768 | %77,3 | 9.484 | 284 |
Gerger mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açma Köyü | AK Parti | %62,6 | %13,0 | %66,7 | 180 |
| Ağaçlı Köyü | AK Parti | %65,2 | %21,5 | %74,9 | 399 |
| Aşağıdağlıca Köyü | AK Parti | %42,6 | %29,4 | %82,8 | 169 |
| Beşgöze Köyü | AK Parti | %68,6 | %29,1 | %78,8 | 283 |
| Beybostan Köyü | AK Parti | %72,2 | %24,1 | %74,3 | 109 |
| Budaklı Köyü | Saadet | %39,7 | %52,6 | %95,1 | 82 |
| Burçaklı Köyü | AK Parti | %89,0 | %8,1 | %93,6 | 187 |
| Cevizpınar Köyü | AK Parti | %48,7 | %47,1 | %71,2 | 264 |
| Çamiçi Köyü | AK Parti | %59,2 | %24,5 | %72,5 | 142 |
| Çifthisar Köyü | AK Parti | %56,6 | %14,5 | %84,4 | 90 |
| Çobanpınarı Köyü | AK Parti | %58,5 | %24,2 | %77,9 | 458 |
| Dağdeviren Köyü | AK Parti | %45,9 | %25,1 | %73,9 | 249 |
| Dallarca Köyü | AK Parti | %75,7 | %19,6 | %80,4 | 138 |
| Demirtaş Köyü | Saadet | %34,5 | %61,9 | %87,5 | 96 |
| Eskikent Köyü | AK Parti | %37,7 | %35,8 | %70,1 | 77 |
| Fatih Mahallesi | Saadet | %21,2 | %54,7 | %83,1 | 307 |
| Geçitli Köyü | AK Parti | %48,8 | %46,5 | %87,2 | 156 |
| Gölyurt Köyü | Saadet | %44,2 | %49,1 | %64,4 | 924 |
| Gönen Köyü | Saadet | %22,6 | %46,2 | %92,2 | 103 |
| Gözpınar Köyü | AK Parti | %67,9 | %23,7 | %90,8 | 174 |
| Gümüşkaşık Köyü | AK Parti | %67,1 | %21,8 | %72,2 | 299 |
| Gündoğdu Köyü | AK Parti | %48,0 | %23,5 | %85,2 | 216 |
| Güngörmüş Köyü | AK Parti | %57,8 | %24,5 | %78,0 | 191 |
| Gürgenli Köyü | AK Parti | %67,3 | %28,7 | %78,3 | 465 |
| Güzelsu Köyü | AK Parti | %73,2 | %22,4 | %67,8 | 816 |
| Kaşyazı Köyü | Saadet | %38,4 | %50,7 | %75,9 | 295 |
| Keleşan Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %45,5 | %84,8 | 653 |
| Kesertaş Köyü | BBP | %14,5 | %10,5 | %70,9 | 110 |
| Kılıç Köyü | AK Parti | %75,8 | %19,5 | %78,5 | 317 |
| Konacık Köyü | Saadet | %42,7 | %47,3 | %69,8 | 169 |
| Korulu Köyü | AK Parti | %54,4 | %40,2 | %74,1 | 278 |
| Koşarlar Köyü | AK Parti | %62,7 | %26,9 | %63,7 | 212 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %70,6 | %25,5 | %76,1 | 67 |
| Kütüklü Köyü | AK Parti | %69,3 | %30,1 | %82,0 | 189 |
| Merkez Mahallesi | Saadet | %32,6 | %55,9 | %85,2 | 816 |
| Nakışlı Köyü | AK Parti | %75,9 | %15,7 | %57,0 | 200 |
| Onevler Köyü | AK Parti | %49,0 | %41,2 | %81,3 | 139 |
| Ortaca Köyü | Saadet | %2,0 | %97,3 | %75,6 | 197 |
| Oymaklı Köyü | AK Parti | %56,2 | %31,4 | %77,7 | 238 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %82,5 | %16,7 | %74,5 | 161 |
| Seyitmahmut Köyü | AK Parti | %59,4 | %36,5 | %91,2 | 226 |
| Sutepe Köyü | AK Parti | %78,4 | %15,7 | %74,7 | 249 |
| Üçkaya Köyü | Saadet | %36,1 | %55,6 | %98,6 | 148 |
| Yağmurlu Köyü | AK Parti | %45,7 | %43,9 | %74,3 | 226 |
| Yayladalı Köyü | AK Parti | %60,5 | %17,9 | %79,8 | 258 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %61,1 | %32,0 | %89,1 | 284 |
| Yenibardak Köyü | Saadet | %40,0 | %58,8 | %80,8 | 308 |
| Yeşilyurt Köyü | Saadet | %38,1 | %54,8 | %70,2 | 121 |
| Yukarıdağlıca Köyü | AK Parti | %68,1 | %29,7 | %71,8 | 202 |
İlgili sonuçlar