Samsat 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Samsat sonuçlarında AK Parti %45,5 ile birinci, BBP %27,9 ile ikinci; fark 17,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 2,1 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,9 (+26,3 puan). 20 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tepeönü Köyü (%100,0); BBP en güçlü Örentaş Mahallesi (%77,4). Katılım %92,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Samsat 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Samsat, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Samsat | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.249 | %45,5 | %54,9 | %43,4 | +2,1 |
| BBP | 1.378 | %27,9 | %6,1 | %1,6 | +26,3 |
| CHP | 714 | %14,4 | %15,9 | %25,6 | −11,1 |
| HÜDA PAR | 339 | %6,9 | %0,4 | %0,2 | +6,6 |
| BDP | 192 | %3,9 | %7,9 | %4,6 | −0,7 |
| Saadet | 42 | %0,8 | %5,9 | %2,8 | −1,9 |
| BTP | 19 | %0,4 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
| Ödp | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Samsat seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 5.493 | 5.073 | %92,4 | 4.947 | 126 |
Samsat mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | BBP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdamar Köyü | CHP | %29,2 | %12,5 | %91,5 | 82 |
| Bağarası Köyü | AK Parti | %72,5 | %1,7 | %94,1 | 136 |
| Baraj Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %13,2 | %92,5 | 733 |
| Bayırlı Köyü | CHP | %23,0 | %0,0 | %88,4 | 69 |
| Çiçek Köyü | AK Parti | %50,3 | %25,7 | %92,0 | 201 |
| Doğanca Köyü | AK Parti | %48,6 | %21,8 | %95,8 | 259 |
| Gölpınar Köyü | BBP | %20,4 | %50,4 | %94,3 | 122 |
| Göltarla Köyü | AK Parti | %53,7 | %36,4 | %94,2 | 172 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %33,9 | %90,2 | 579 |
| Kırmacık Köyü | AK Parti | %44,0 | %25,7 | %98,6 | 209 |
| Kızılöz Köyü | AK Parti | %45,7 | %0,0 | %83,6 | 55 |
| Kovanoluk Köyü | AK Parti | %67,7 | %32,3 | %55,4 | 56 |
| Kuştepe Köyü | CHP | %28,1 | %0,0 | %78,6 | 42 |
| Ovacık Köyü | HÜDA PAR | %0,0 | %3,9 | %86,7 | 90 |
| Örentaş Mahallesi | BBP | %13,4 | %77,4 | %90,1 | 517 |
| Taşkuyu Köyü | BBP | %30,4 | %40,3 | %94,6 | 442 |
| Tepeönü Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %73,3 | 45 |
| Uzuntepe Köyü | AK Parti | %85,8 | %5,2 | %93,4 | 514 |
| Yarımbağ Köyü | AK Parti | %39,6 | %30,8 | %94,2 | 416 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %25,1 | %95,0 | 754 |
İlgili sonuçlar