Hanak 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hanak sonuçlarında CHP %44,2 ile birinci, AK Parti %22,2 ile ikinci; fark 22,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 18,6 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,5 (+17,1 puan). 31 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Koyunpınarı Köyü (%93,5); AK Parti en güçlü Avcılar Mahallesi (%50,2). Katılım %85,3 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hanak 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hanak, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hanak | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.628 | %44,2 | %24,6 | %25,6 | +18,6 |
| AK Parti | 1.321 | %22,2 | %30,6 | %43,4 | −21,2 |
| DSP | 1.038 | %17,5 | %7,6 | %0,3 | +17,1 |
| MHP | 873 | %14,7 | %12,4 | %17,6 | −2,9 |
| Saadet | 36 | %0,6 | %2,1 | %2,8 | −2,2 |
| İp | 22 | %0,4 | %1,6 | %0,3 | +0,1 |
| BTP | 15 | %0,3 | %0,7 | %0,2 | +0,0 |
| Ödp | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Hanak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 7.194 | 6.133 | %85,3 | 5.947 | 186 |
Hanak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaçam Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %44,4 | %87,4 | 167 |
| Altınemek Köyü | MHP | %9,5 | %40,5 | %95,5 | 44 |
| Arıkonak Köyü | DSP | %26,2 | %15,6 | %82,5 | 154 |
| Aşağıaydere Köyü | AK Parti | %26,3 | %40,8 | %62,4 | 125 |
| Atalar Mahallesi | CHP | %40,0 | %37,9 | %85,2 | 589 |
| Avcılar Mahallesi | AK Parti | %11,2 | %50,2 | %89,5 | 266 |
| Baştoklu Köyü | MHP | %18,9 | %33,3 | %83,8 | 272 |
| Binbaşak Köyü | DSP | %12,6 | %12,1 | %86,4 | 243 |
| Börk Köyü | DSP | %14,5 | %14,5 | %78,6 | 159 |
| Çatköy | CHP | %76,4 | %1,9 | %87,7 | 122 |
| Çavdarlı Köyü | CHP | %88,0 | %4,0 | %67,6 | 37 |
| Çayağzı Köyü | MHP | %8,1 | %4,1 | %84,6 | 175 |
| Çiçeklidağ Köyü | CHP | %93,2 | %1,4 | %82,5 | 452 |
| Çimliçayır Köyü | CHP | %83,3 | %5,6 | %82,0 | 89 |
| Dilekdere Köyü | DSP | %9,8 | %18,5 | %94,6 | 203 |
| Geç Köyü | AK Parti | %12,7 | %45,6 | %91,9 | 86 |
| Güneşgören Köyü | CHP | %89,7 | %2,6 | %83,0 | 141 |
| İncedere Köyü | CHP | %86,3 | %1,3 | %81,8 | 285 |
| Karakale Köyü | AK Parti | %14,0 | %42,0 | %58,8 | 85 |
| Koyunpınarı Köyü | CHP | %93,5 | %2,5 | %86,6 | 666 |
| Oğuzyolu Köyü | DSP | %15,6 | %13,1 | %88,5 | 139 |
| Ortakent Merkez Mahallesi | CHP | %34,3 | %28,4 | %91,1 | 508 |
| Sazlıçayır Köyü | AK Parti | %16,4 | %45,8 | %90,4 | 313 |
| Selam Verdi Mahallesi | CHP | %41,8 | %25,0 | %84,0 | 846 |
| Serinkuyu Köyü | CHP | %91,5 | %1,8 | %84,3 | 197 |
| Sevimli Köyü | DSP | %18,5 | %33,2 | %87,0 | 238 |
| Sulakçayır Köyü | CHP | %43,3 | %29,9 | %87,6 | 113 |
| Yamaçyolu Köyü | CHP | %33,6 | %25,2 | %91,0 | 134 |
| Yamçılı Köyü | DSP | %17,6 | %20,8 | %83,7 | 153 |
| Yukarıaydere Köyü | CHP | %40,9 | %37,9 | %80,5 | 87 |
| Yünbüken Köyü | AK Parti | %12,9 | %37,6 | %85,8 | 106 |
İlgili sonuçlar