Posof 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Posof sonuçlarında AK Parti %55,2 ile birinci, CHP %29,7 ile ikinci; fark 25,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 11,8 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,7 (+4,1 puan). 50 mahalle ve köy arasından 38'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kurşunçavuş Köyü (%97,3); CHP en güçlü Akballı Köyü (%82,2). Katılım %83,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Posof 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Posof, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Posof | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.590 | %55,2 | %30,6 | %43,4 | +11,8 |
| CHP | 1.394 | %29,7 | %24,6 | %25,6 | +4,1 |
| MHP | 618 | %13,2 | %12,4 | %17,6 | −4,4 |
| Saadet | 45 | %1,0 | %2,1 | %2,8 | −1,8 |
| BTP | 22 | %0,5 | %0,7 | %0,2 | +0,2 |
| İp | 20 | %0,4 | %1,6 | %0,3 | +0,2 |
Posof seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 5.881 | 4.888 | %83,1 | 4.689 | 199 |
Posof mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akballı Köyü | CHP | %11,1 | %82,2 | %67,1 | 76 |
| Alabalık Köyü | CHP | %41,2 | %52,9 | %78,7 | 94 |
| Alköy | AK Parti | %53,4 | %21,4 | %84,6 | 136 |
| Arılı Köyü | AK Parti | %71,8 | %10,3 | %84,3 | 51 |
| Armutveren Köyü | AK Parti | %81,6 | %4,1 | %81,7 | 60 |
| Asmakonak Köyü | AK Parti | %58,1 | %25,8 | %103,3 | 30 |
| Aşıküzeyir Köyü | AK Parti | %54,5 | %22,7 | %79,3 | 29 |
| Aşıkzülali Köyü | CHP | %18,6 | %72,9 | %79,3 | 251 |
| Balgöze Köyü | CHP | %45,7 | %46,4 | %89,2 | 166 |
| Baykent Köyü | CHP | %25,0 | %61,7 | %78,2 | 170 |
| Binbaşıeminbey Köyü | AK Parti | %58,7 | %24,0 | %73,3 | 105 |
| Çakırkoç Köyü | CHP | %23,5 | %58,8 | %81,0 | 21 |
| Çambeli Köyü | AK Parti | %69,4 | %16,7 | %80,3 | 137 |
| Çamyazı Köyü | AK Parti | %58,8 | %33,3 | %83,6 | 61 |
| Çayırçimen Köyü | AK Parti | %48,8 | %39,0 | %91,3 | 46 |
| Demirdöver Köyü | AK Parti | %69,7 | %10,5 | %90,9 | 88 |
| Derindere Köyü | AK Parti | %86,4 | %13,6 | %86,3 | 131 |
| Doğrular Köyü | CHP | %38,9 | %48,1 | %96,4 | 56 |
| Erim Köyü | AK Parti | %80,0 | %5,0 | %80,0 | 25 |
| Gönülaçan Köyü | AK Parti | %60,3 | %34,9 | %90,3 | 72 |
| Gümüşkavak Köyü | AK Parti | %46,3 | %31,7 | %89,6 | 48 |
| Günbatan Köyü | AK Parti | %88,1 | %9,5 | %71,2 | 59 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %72,0 | %21,3 | %83,3 | 90 |
| Gürarmut Köyü | AK Parti | %69,0 | %10,7 | %82,7 | 104 |
| İncedere Köyü | AK Parti | %61,7 | %26,7 | %83,8 | 74 |
| Kaleönü Köyü | CHP | %28,2 | %69,0 | %81,8 | 88 |
| Kalkankaya Köyü | AK Parti | %48,7 | %38,5 | %85,1 | 47 |
| Kayınlı Köyü | AK Parti | %71,4 | %17,1 | %88,1 | 42 |
| Kırköy | MHP | %24,3 | %21,6 | %84,8 | 46 |
| Kolköy | AK Parti | %82,4 | %13,0 | %87,1 | 255 |
| Kopuzlu Köyü | AK Parti | %40,0 | %5,0 | %71,0 | 31 |
| Kumlukoz Köyü | AK Parti | %81,3 | %6,5 | %84,4 | 135 |
| Kurşunçavuş Köyü | AK Parti | %97,3 | %0,0 | %97,6 | 41 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %34,0 | %82,2 | 1.299 |
| Özbaşı Köyü | AK Parti | %72,7 | %14,5 | %88,9 | 63 |
| Sarıçiçek Köyü | AK Parti | %71,4 | %19,0 | %110,0 | 20 |
| Sarıdarı Köyü | CHP | %27,8 | %44,4 | %86,4 | 22 |
| Savaşır Köyü | AK Parti | %53,9 | %36,8 | %80,4 | 97 |
| Söğütlükaya Köyü | MHP | %8,3 | %16,7 | %88,7 | 124 |
| Süngülü Köyü | AK Parti | %61,8 | %31,8 | %82,7 | 474 |
| Sütoluk Köyü | AK Parti | %69,5 | %27,1 | %96,8 | 63 |
| Taşkıran Köyü | AK Parti | %53,3 | %28,3 | %90,5 | 74 |
| Türkgözü Köyü | AK Parti | %76,4 | %17,4 | %76,3 | 194 |
| Uğurca Köyü | AK Parti | %51,1 | %42,2 | %75,0 | 60 |
| Uluçam Köyü | CHP | %12,0 | %48,0 | %86,7 | 30 |
| Yaylaaltı Köyü | AK Parti | %86,2 | %13,8 | %93,5 | 31 |
| Yeniköy | AK Parti | %87,6 | %4,3 | %78,5 | 209 |
| Yolağzı Köyü | AK Parti | %68,0 | %29,3 | %83,2 | 95 |
| Yurtbaşı Köyü | AK Parti | %83,3 | %5,6 | %95,2 | 21 |
| Yurtbekler Köyü | AK Parti | %61,5 | %25,7 | %82,1 | 140 |
İlgili sonuçlar