İnhisar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İnhisar sonuçlarında AK Parti %46,2 ile birinci, MHP %27,6 ile ikinci; fark 18,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 2,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,6 (+10,0 puan). 13 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hisarcık Köyü (%70,8); MHP en güçlü Karaağaç Mahallesi (%43,2). Katılım %91,8 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İnhisar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İnhisar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İnhisar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 978 | %46,2 | %40,5 | %43,4 | +2,8 |
| MHP | 585 | %27,6 | %30,9 | %17,6 | +10,0 |
| CHP | 498 | %23,5 | %21,9 | %25,6 | −2,1 |
| Saadet | 25 | %1,2 | %2,1 | %2,8 | −1,6 |
| İp | 11 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| BTP | 8 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 7 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| BBP | 6 | %0,3 | %1,3 | %1,6 | −1,3 |
İnhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 15 | 2.452 | 2.252 | %91,8 | 2.118 | 134 |
İnhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy | AK Parti | %69,1 | %11,7 | %89,2 | 111 |
| Akkum Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %28,8 | %98,6 | 71 |
| Çayköy | AK Parti | %39,1 | %24,5 | %95,9 | 121 |
| Güner Orbay Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %32,2 | %95,4 | 324 |
| Harmanköy | AK Parti | %40,3 | %37,2 | %86,3 | 226 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %70,8 | %16,7 | %100,0 | 49 |
| Karaağaç Mahallesi | MHP | %35,8 | %43,2 | %95,6 | 90 |
| Koyunlu Köyü | CHP | %30,6 | %21,6 | %92,2 | 128 |
| Muratça Köyü | CHP | %26,9 | %30,8 | %108,3 | 24 |
| Samrı Köyü | AK Parti | %56,2 | %24,4 | %92,2 | 348 |
| Tarpak Köyü | AK Parti | %53,3 | %19,3 | %92,1 | 380 |
| Tozman Köyü | MHP | %35,3 | %39,3 | %92,9 | 168 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %28,1 | %86,7 | 412 |
İlgili sonuçlar