Yenipazar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yenipazar sonuçlarında AK Parti %43,4 ile birinci, MHP %31,2 ile ikinci; fark 12,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 0,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,2 (+13,6 puan). 27 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yukarıçaylı Köyü (%79,5); MHP en güçlü Belkese Köyü (%71,5). Katılım %93,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenipazar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yenipazar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yenipazar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.118 | %43,4 | %40,5 | %43,4 | +0,0 |
| MHP | 804 | %31,2 | %30,9 | %17,6 | +13,6 |
| CHP | 598 | %23,2 | %21,9 | %25,6 | −2,4 |
| Saadet | 28 | %1,1 | %2,1 | %2,8 | −1,7 |
| Millet | 12 | %0,5 | %0,1 | %0,0 | +0,4 |
| BBP | 7 | %0,3 | %1,3 | %1,6 | −1,3 |
| BTP | 4 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| İp | 3 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
Yenipazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 2.856 | 2.661 | %93,2 | 2.574 | 87 |
Yenipazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıboğaz Köyü | AK Parti | %65,8 | %27,4 | %94,9 | 78 |
| Aşağıçaylı Köyü | AK Parti | %62,2 | %32,4 | %97,4 | 39 |
| Batıbelenören Köyü | AK Parti | %55,1 | %28,2 | %94,5 | 91 |
| Belkese Köyü | MHP | %17,7 | %71,5 | %91,7 | 144 |
| Caferler Köyü | AK Parti | %59,6 | %33,0 | %89,1 | 110 |
| Çöte Mahallesi | MHP | %24,4 | %41,9 | %90,6 | 96 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %60,7 | %35,7 | %93,5 | 62 |
| Dereköy | AK Parti | %58,3 | %25,0 | %100,0 | 12 |
| Doğubelenören Köyü | AK Parti | %65,1 | %25,6 | %93,5 | 46 |
| Esenköy | AK Parti | %50,5 | %25,7 | %98,1 | 108 |
| Karahasanlar Köyü | MHP | %30,0 | %45,7 | %97,3 | 73 |
| Katran Köyü | AK Parti | %50,4 | %14,1 | %96,5 | 142 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %61,8 | %18,0 | %89,6 | 106 |
| Kösüre Köyü | AK Parti | %58,8 | %31,4 | %96,5 | 114 |
| Kuşça Köyü | AK Parti | %50,0 | %40,0 | %95,6 | 45 |
| Kükürt Köyü | AK Parti | %71,0 | %8,0 | %99,3 | 140 |
| Nasuhlar Köyü | AK Parti | %49,1 | %34,0 | %96,4 | 55 |
| Osmangazi Mahallesi | MHP | %28,0 | %39,8 | %89,7 | 184 |
| Selimköy | AK Parti | %41,4 | %20,1 | %90,9 | 197 |
| Sorguncukahiler Köyü | AK Parti | %55,9 | %3,4 | %98,4 | 63 |
| Tohumlar Köyü | AK Parti | %44,1 | %26,5 | %87,5 | 40 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %73,3 | %13,3 | %100,0 | 32 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %26,3 | %50,7 | %92,0 | 351 |
| Yukarıboğaz Köyü | AK Parti | %72,1 | %20,5 | %90,0 | 140 |
| Yukarıçaylı Köyü | AK Parti | %79,5 | %13,6 | %93,6 | 47 |
| Yumaklı Köyü | CHP | %12,2 | %18,9 | %94,7 | 95 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %15,9 | %31,8 | %90,7 | 246 |
İlgili sonuçlar