Karlıova 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karlıova sonuçlarında BDP %47,7 ile birinci, AK Parti %33,2 ile ikinci; fark 14,5 puan. BDP burada Türkiye ortalamasının (%4,6) 43,1 puan üstünde. HÜDA PAR Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+13,0 puan). 51 mahalle ve köy arasından 29'unda BDP önde. BDP en güçlü Yorgançayır Köyü (%98,4); AK Parti en güçlü Halifan Köyü (%78,7). Katılım %78,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karlıova 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karlıova, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karlıova | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| BDP | 6.331 | %47,7 | %21,6 | %4,6 | +43,1 |
| AK Parti | 4.403 | %33,2 | %57,0 | %43,4 | −10,2 |
| HÜDA PAR | 1.757 | %13,2 | %4,9 | %0,2 | +13,0 |
| BBP | 215 | %1,6 | %1,3 | %1,6 | +0,1 |
| BTP | 186 | %1,4 | %0,8 | %0,2 | +1,2 |
| CHP | 175 | %1,3 | %2,5 | %25,6 | −24,3 |
| MHP | 102 | %0,8 | %1,7 | %17,6 | −16,8 |
| HAK-PAR | 86 | %0,6 | %0,2 | %0,1 | +0,5 |
| TKP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Karlıova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 18.175 | 14.254 | %78,4 | 13.277 | 977 |
Karlıova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | BDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | AK Parti | %31,1 | %61,3 | %74,6 | 169 |
| Bağlıisa Köyü | BDP | %74,4 | %19,5 | %63,4 | 642 |
| Bahçeköy | AK Parti | %31,2 | %48,9 | %69,5 | 462 |
| Boncukgöze Köyü | BDP | %41,3 | %28,0 | %71,2 | 219 |
| Cilligöl Köyü | BDP | %71,1 | %7,6 | %61,3 | 520 |
| Çatak Köyü | BDP | %94,1 | %0,0 | %93,8 | 145 |
| Çiftlikköy | CHP | %43,3 | %3,3 | %63,5 | 52 |
| Çukurtepe Köyü | BDP | %46,9 | %20,3 | %63,3 | 324 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %11,4 | %72,8 | %67,1 | 258 |
| Geçitli Köyü | BDP | %34,9 | %32,0 | %76,5 | 238 |
| Göynük Köyü | BDP | %54,4 | %34,2 | %71,4 | 357 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %37,6 | %51,9 | %80,3 | 777 |
| Halifan Köyü | AK Parti | %12,6 | %78,7 | %82,3 | 491 |
| Harmantepe Köyü | AK Parti | %11,0 | %60,3 | %90,2 | 82 |
| Hasanova Köyü | BDP | %91,2 | %3,9 | %75,8 | 281 |
| Ilıpınar Köyü | AK Parti | %26,1 | %31,8 | %82,6 | 219 |
| Kalencik Köyü | BDP | %60,3 | %23,5 | %66,0 | 215 |
| Kanıreş Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %43,7 | %92,9 | 878 |
| Kantarkaya Köyü | AK Parti | %16,1 | %57,1 | %78,8 | 311 |
| Karabalçık Köyü | BDP | %50,4 | %39,6 | %86,5 | 326 |
| Kargapazarı Köyü | BDP | %86,5 | %5,3 | %80,7 | 1.027 |
| Karlıca Köyü | AK Parti | %34,6 | %56,4 | %77,9 | 235 |
| Kaşıkçı Köyü | BDP | %38,8 | %34,7 | %59,3 | 86 |
| Kaynak Köyü | BDP | %65,4 | %2,9 | %70,4 | 159 |
| Kaynarpınar Köyü | BDP | %43,8 | %32,1 | %85,5 | 131 |
| Kazanlı Köyü | CHP | %29,4 | %20,6 | %100,0 | 40 |
| Kıraçtepe Köyü | BDP | %98,2 | %1,8 | %47,5 | 118 |
| Kızılağaç Köyü | BDP | %79,0 | %16,6 | %86,8 | 212 |
| Kızılçubuk Köyü | BDP | %35,5 | %25,2 | %74,0 | 219 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %36,6 | %41,3 | %89,6 | 260 |
| Kürük Köyü | BDP | %60,0 | %29,7 | %88,8 | 223 |
| Mollaşakir Köyü | BDP | %47,8 | %26,8 | %80,7 | 290 |
| Ortaköy | AK Parti | %37,3 | %53,9 | %60,5 | 172 |
| Sakaören Köyü | BDP | %72,4 | %14,8 | %68,1 | 339 |
| Sarıkuşak Köyü | AK Parti | %20,6 | %72,1 | %71,4 | 98 |
| Serpmekaya Köyü | BDP | %84,1 | %1,7 | %78,0 | 441 |
| Seyran Tepe Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %43,2 | %88,5 | 677 |
| Soğukpınar Köyü | BDP | %60,4 | %20,8 | %76,1 | 71 |
| Suçatı Köyü | AK Parti | %19,8 | %55,9 | %79,2 | 274 |
| Sudurağı Köyü | BDP | %57,6 | %38,9 | %76,7 | 352 |
| Taşlıçay Köyü | HÜDA PAR | %2,8 | %30,4 | %69,5 | 806 |
| Toklular Köyü | BDP | %49,0 | %33,9 | %84,2 | 766 |
| Turgut Özal Mahallesi | BDP | %37,1 | %36,9 | %83,3 | 1.540 |
| Tuzluca Köyü | BDP | %80,8 | %5,1 | %71,2 | 156 |
| Viranşehir Köyü | AK Parti | %33,3 | %45,3 | %75,3 | 223 |
| Yeniköy | AK Parti | %31,3 | %35,9 | %82,9 | 82 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %46,7 | %92,2 | 563 |
| Yiğitler Köyü | BDP | %71,9 | %23,2 | %80,3 | 994 |
| Yoncalık Köyü | BDP | %66,2 | %18,9 | %64,5 | 121 |
| Yorgançayır Köyü | BDP | %98,4 | %0,0 | %83,9 | 218 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | HÜDA PAR | %12,6 | %36,0 | %83,5 | 316 |
İlgili sonuçlar