Göynük 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Göynük sonuçlarında AK Parti %62,9 ile birinci, MHP %18,5 ile ikinci; fark 44,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 19,5 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,9 (+6,1 puan). 72 mahalle ve köy arasından 68'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çapar Köyü (%100,0); MHP en güçlü Kilciler Köyü (%52,3). Katılım %93,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynük 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Göynük, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göynük | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.934 | %62,9 | %54,0 | %43,4 | +19,5 |
| MHP | 2.039 | %18,5 | %16,1 | %17,6 | +0,9 |
| Saadet | 978 | %8,9 | %3,1 | %2,8 | +6,1 |
| CHP | 856 | %7,8 | %23,8 | %25,6 | −17,8 |
| BTP | 93 | %0,8 | %0,3 | %0,2 | +0,6 |
| BBP | 82 | %0,7 | %0,6 | %1,6 | −0,8 |
| İp | 40 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Göynük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 80 | 12.256 | 11.505 | %93,9 | 11.022 | 483 |
Göynük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbeyler Köyü | CHP | %37,4 | %15,3 | %96,0 | 200 |
| Akçaalan Köyü | AK Parti | %72,0 | %5,3 | %97,4 | 78 |
| Aksaklar Köyü | AK Parti | %67,4 | %19,6 | %99,0 | 98 |
| Alanköy | AK Parti | %70,7 | %13,0 | %91,7 | 121 |
| Arıkçayırı Köyü | AK Parti | %86,5 | %0,7 | %89,9 | 158 |
| Arızlar Köyü | MHP | %21,1 | %36,8 | %87,0 | 46 |
| Aşağıkınık Köyü | AK Parti | %87,9 | %7,5 | %99,4 | 181 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %70,0 | %18,3 | %94,3 | 194 |
| Bekirfakılar Köyü | AK Parti | %81,3 | %12,5 | %96,4 | 138 |
| Boyacılar Köyü | MHP | %38,7 | %41,1 | %97,7 | 174 |
| Bozcaarmut Köyü | AK Parti | %87,2 | %6,4 | %101,3 | 78 |
| Bölücekova Köyü | AK Parti | %69,5 | %5,8 | %96,4 | 167 |
| Bulanık Köyü | AK Parti | %84,1 | %5,8 | %96,0 | 149 |
| Ceylanlı Köyü | AK Parti | %69,2 | %7,7 | %101,9 | 52 |
| Cuma Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %32,5 | %90,7 | 227 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %52,2 | %10,4 | %96,9 | 127 |
| Çapar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %85,7 | 21 |
| Çatacık Köyü | AK Parti | %65,5 | %20,7 | %92,9 | 98 |
| Çayköy | AK Parti | %61,3 | %18,9 | %87,0 | 138 |
| Çaylakköy | AK Parti | %81,8 | %2,8 | %99,3 | 149 |
| Çeşme Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %31,8 | %91,0 | 401 |
| Çubukköy | AK Parti | %72,7 | %14,0 | %94,4 | 161 |
| Dağhacılar Köyü | AK Parti | %79,1 | %9,0 | %94,7 | 76 |
| Dağşeyhleri Köyü | AK Parti | %81,7 | %5,6 | %100,0 | 72 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %75,4 | %12,4 | %94,0 | 365 |
| Değirmenözü Köyü | AK Parti | %67,3 | %14,9 | %92,9 | 112 |
| Demirhanlar Köyü | AK Parti | %59,8 | %13,1 | %94,1 | 136 |
| Ekinciler Köyü | AK Parti | %85,8 | %3,9 | %94,6 | 167 |
| Gerişler Köyü | AK Parti | %73,0 | %11,6 | %97,9 | 195 |
| Gökçesaray Köyü | AK Parti | %62,2 | %22,2 | %98,9 | 186 |
| Güneyçalıca Köyü | AK Parti | %54,9 | %23,0 | %99,2 | 122 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %71,4 | %5,5 | %95,8 | 216 |
| Hacı Abdi Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %27,3 | %89,2 | 409 |
| Hacımahmut Köyü | AK Parti | %81,6 | %9,6 | %93,6 | 157 |
| Hasanlar Köyü | AK Parti | %72,7 | %8,1 | %96,8 | 222 |
| Hilaller Köyü | AK Parti | %69,0 | %11,3 | %93,8 | 80 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %65,3 | %21,6 | %95,1 | 472 |
| Hisarözü Köyü | AK Parti | %73,6 | %8,0 | %94,6 | 93 |
| İbrahimözü Köyü | AK Parti | %59,6 | %16,1 | %92,4 | 367 |
| Karaaliler Köyü | AK Parti | %68,5 | %13,7 | %94,0 | 84 |
| Karaardıç Köyü | AK Parti | %77,6 | %12,3 | %97,8 | 229 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %58,7 | %30,8 | %91,7 | 121 |
| Kaşıkçışeyhler Köyü | AK Parti | %76,1 | %12,8 | %97,6 | 124 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %65,9 | %15,4 | %94,9 | 99 |
| Kayalıdere Köyü | AK Parti | %83,3 | %12,3 | %98,3 | 121 |
| Kepkebir Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %23,7 | %88,0 | 233 |
| Kılavuzlar Köyü | AK Parti | %77,0 | %4,1 | %98,7 | 75 |
| Kızılkuyu Köyü | AK Parti | %68,2 | %21,2 | %95,5 | 201 |
| Kilciler Köyü | MHP | %25,0 | %52,3 | %95,0 | 100 |
| Kozcağız Köyü | AK Parti | %65,5 | %17,6 | %93,0 | 143 |
| Köybaşı Köyü | AK Parti | %78,1 | %9,4 | %98,5 | 68 |
| Kumcuk Köyü | AK Parti | %59,8 | %22,0 | %93,5 | 93 |
| Kuyupınar Köyü | AK Parti | %68,6 | %8,2 | %94,7 | 169 |
| Kürnüç Köyü | AK Parti | %78,9 | %13,2 | %97,4 | 39 |
| Memeceler Köyü | AK Parti | %60,0 | %15,9 | %99,3 | 148 |
| Mustanlar Köyü | AK Parti | %50,8 | %17,5 | %100,8 | 126 |
| Narzanlar Köyü | AK Parti | %54,8 | %39,1 | %90,8 | 131 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %68,2 | %16,1 | %95,4 | 241 |
| Pelitcik Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,0 | %103,6 | 28 |
| Sarıcalar Köyü | AK Parti | %78,7 | %3,7 | %96,6 | 147 |
| Sarılar Köyü | AK Parti | %64,0 | %23,2 | %97,2 | 216 |
| Sofu Ali Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %30,5 | %89,0 | 821 |
| Soğukçam Köyü | AK Parti | %71,1 | %15,8 | %100,0 | 39 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %66,4 | %15,4 | %95,3 | 169 |
| Sünnet Köyü | AK Parti | %59,3 | %21,1 | %92,9 | 154 |
| Tekirler Köyü | AK Parti | %57,3 | %29,3 | %97,6 | 84 |
| Tepebaşı Köyü | AK Parti | %47,5 | %27,1 | %96,8 | 125 |
| Umurlar Köyü | AK Parti | %62,4 | %15,8 | %92,7 | 124 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %33,6 | %84,7 | 758 |
| Yeniköy | AK Parti | %78,5 | %14,7 | %97,3 | 188 |
| Yeşilyazı Köyü | AK Parti | %54,5 | %13,6 | %97,1 | 70 |
| Yukarıkınık Köyü | AK Parti | %83,9 | %4,8 | %95,1 | 185 |
İlgili sonuçlar