Mengen 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mengen sonuçlarında AK Parti %47,5 ile birinci, CHP %38,6 ile ikinci; fark 8,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 4,1 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,6 (+13,1 puan). 64 mahalle ve köy arasından 50'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Elemen Köyü (%84,0); CHP en güçlü Kadısusuz Köyü (%60,0). Katılım %89,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mengen 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mengen, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mengen | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.803 | %47,5 | %54,0 | %43,4 | +4,1 |
| CHP | 3.903 | %38,6 | %23,8 | %25,6 | +13,1 |
| MHP | 1.112 | %11,0 | %16,1 | %17,6 | −6,6 |
| Saadet | 144 | %1,4 | %3,1 | %2,8 | −1,4 |
| İp | 60 | %0,6 | %0,2 | %0,3 | +0,3 |
| BBP | 46 | %0,5 | %0,6 | %1,6 | −1,1 |
| BTP | 34 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Mengen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 11.734 | 10.464 | %89,2 | 10.102 | 362 |
Mengen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %59,2 | %32,2 | %95,6 | 159 |
| Ağacalar Köyü | AK Parti | %63,6 | %27,3 | %95,9 | 49 |
| Ağalar Köyü | AK Parti | %64,6 | %22,0 | %95,6 | 137 |
| Akçakoca Köyü | AK Parti | %74,8 | %9,9 | %87,9 | 157 |
| Akören Köyü | AK Parti | %49,5 | %41,9 | %93,9 | 99 |
| Aktepe Köyü | AK Parti | %71,4 | %14,3 | %91,3 | 69 |
| Alibeyler Köyü | AK Parti | %63,2 | %23,7 | %91,7 | 84 |
| Arak Köyü | AK Parti | %81,3 | %9,4 | %91,7 | 72 |
| Babahızır Köyü | AK Parti | %46,0 | %41,6 | %91,0 | 178 |
| Banaz Köyü | AK Parti | %76,3 | %10,2 | %98,4 | 61 |
| Başyellice Köyü | AK Parti | %61,2 | %34,9 | %86,0 | 150 |
| Beşler Mahallesi | CHP | %27,3 | %54,2 | %87,2 | 561 |
| Bölükören Köyü | CHP | %41,0 | %43,6 | %95,1 | 41 |
| Bürnük Köyü | CHP | %41,1 | %53,7 | %89,8 | 108 |
| Çayköy | AK Parti | %55,2 | %23,1 | %98,6 | 138 |
| Çırdak Köyü | AK Parti | %60,3 | %32,4 | %93,4 | 76 |
| Çorakkadirler Köyü | CHP | %35,5 | %50,0 | %68,5 | 92 |
| Çorakmıtırlar Köyü | AK Parti | %64,0 | %24,4 | %89,0 | 100 |
| Çubukköy | AK Parti | %53,4 | %35,1 | %86,1 | 208 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %47,2 | %41,7 | %96,0 | 75 |
| Demirciler Köyü | AK Parti | %46,8 | %46,8 | %87,7 | 146 |
| Dereköy | AK Parti | %54,5 | %34,8 | %88,9 | 81 |
| Düzağaç Köyü | AK Parti | %75,6 | %7,3 | %91,5 | 141 |
| Düzköy | AK Parti | %47,0 | %36,4 | %97,1 | 68 |
| Elemen Köyü | AK Parti | %84,0 | %10,0 | %95,5 | 112 |
| Emirler Köyü | AK Parti | %80,0 | %11,4 | %66,7 | 57 |
| Gökçesu-Adasal Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %31,1 | %98,5 | 67 |
| Gökçesu-Atatürk Mahallesi | CHP | %41,1 | %49,5 | %92,9 | 616 |
| Gökçesu-Çakırlar Mahallesi | CHP | %41,8 | %50,4 | %89,7 | 319 |
| Gökçesu-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %44,1 | %94,8 | 620 |
| Gözecik Köyü | AK Parti | %80,0 | %16,4 | %85,9 | 64 |
| Güneygökçesu Köyü | AK Parti | %66,7 | %27,8 | %100,0 | 36 |
| Hacıahmetler Köyü | AK Parti | %51,3 | %40,0 | %83,3 | 150 |
| Hayranlar Köyü | AK Parti | %49,0 | %31,7 | %86,2 | 123 |
| İlyaslar Köyü | AK Parti | %73,1 | %14,9 | %92,4 | 145 |
| Kadılar Köyü | AK Parti | %56,6 | %24,1 | %92,4 | 92 |
| Kadısusuz Köyü | CHP | %27,3 | %60,0 | %88,1 | 67 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %74,0 | %18,0 | %66,7 | 78 |
| Karaishak Köyü | AK Parti | %52,1 | %32,4 | %96,3 | 82 |
| Karakaya Köyü | CHP | %35,1 | %56,8 | %93,2 | 44 |
| Karapınar Mahallesi | CHP | %39,8 | %46,3 | %86,8 | 864 |
| Karaşeyhler Köyü | AK Parti | %47,1 | %11,0 | %95,2 | 168 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %48,1 | %22,1 | %89,3 | 121 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %83,6 | %8,2 | %90,4 | 83 |
| Kayabükü Köyü | AK Parti | %50,0 | %40,6 | %75,0 | 44 |
| Kayışlar Köyü | AK Parti | %52,9 | %30,4 | %87,3 | 126 |
| Kıyaslar Köyü | CHP | %35,9 | %53,1 | %89,0 | 164 |
| Konakköy | AK Parti | %44,1 | %43,5 | %90,7 | 183 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %45,8 | %44,6 | %92,6 | 188 |
| Kuzgöl Köyü | AK Parti | %43,2 | %40,5 | %84,1 | 88 |
| Küçükkuz Köyü | CHP | %44,8 | %46,3 | %89,9 | 79 |
| Mamatlar Köyü | AK Parti | %52,0 | %8,0 | %98,1 | 103 |
| Nazırlar Köyü | AK Parti | %40,0 | %33,3 | %93,0 | 86 |
| Pazarköy | AK Parti | %58,5 | %20,7 | %78,6 | 556 |
| Rüknettinköy | AK Parti | %52,2 | %20,3 | %82,1 | 84 |
| Sarıkadılar Köyü | AK Parti | %48,3 | %28,1 | %86,0 | 107 |
| Sazlar Köyü | AK Parti | %55,1 | %31,9 | %98,6 | 72 |
| Şahbazlar Köyü | CHP | %33,9 | %35,7 | %89,1 | 64 |
| Tabaklar Yazıyaka Mahallesi | CHP | %41,7 | %43,7 | %90,2 | 879 |
| Teberikler Köyü | AK Parti | %40,4 | %34,0 | %81,7 | 60 |
| Turnaköy | AK Parti | %54,0 | %23,8 | %100,0 | 65 |
| Türkbeyli Mahallesi | CHP | %35,8 | %54,3 | %87,7 | 1.652 |
| Yellicedemirciler Köyü | AK Parti | %60,7 | %26,2 | %93,3 | 90 |
| Yumrutaş Köyü | AK Parti | %79,5 | %16,4 | %84,9 | 86 |
İlgili sonuçlar