Enez 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Enez sonuçlarında CHP %48,5 ile birinci, AK Parti %23,5 ile ikinci; fark 25,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 22,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,6 (+5,0 puan). 22 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Çeribaşı Köyü (%65,3); AK Parti en güçlü Hisarlı Köyü (%46,9). Katılım %93,0 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Enez 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Enez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Enez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.727 | %48,5 | %42,7 | %25,6 | +22,9 |
| AK Parti | 1.804 | %23,5 | %29,5 | %43,4 | −19,9 |
| MHP | 1.736 | %22,6 | %19,3 | %17,6 | +5,0 |
| HDP | 261 | %3,4 | %0,7 | %2,0 | +1,4 |
| Saadet | 57 | %0,7 | %1,6 | %2,8 | −2,0 |
| DP | 25 | %0,3 | %0,8 | %0,7 | −0,4 |
| Ödp | 19 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| İp | 19 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| BBP | 19 | %0,2 | %0,3 | %1,6 | −1,3 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Enez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.532 | 7.932 | %93,0 | 7.682 | 250 |
Enez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahim Köyü | CHP | %44,0 | %11,9 | %90,9 | 243 |
| Büyükevren Köyü | CHP | %47,3 | %16,0 | %93,8 | 665 |
| Çandır Köyü | CHP | %50,0 | %33,3 | %100,0 | 12 |
| Çataltepe Mahallesi | HDP | %17,1 | %33,6 | %97,6 | 336 |
| Çavuşköy | MHP | %36,4 | %11,5 | %92,1 | 380 |
| Çeribaşı Köyü | CHP | %65,3 | %5,1 | %94,9 | 215 |
| Gaziömerbey Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %43,2 | %93,5 | 1.635 |
| Gülçavuş Köyü | CHP | %56,8 | %18,9 | %91,8 | 208 |
| Hasköy | CHP | %64,3 | %8,9 | %88,9 | 271 |
| Hisarlı Köyü | AK Parti | %25,0 | %46,9 | %90,2 | 112 |
| Işıklı Köyü | CHP | %52,8 | %24,4 | %92,0 | 276 |
| Karaincirli Köyü | CHP | %56,3 | %13,6 | %92,8 | 500 |
| Kocaali Köyü | CHP | %56,4 | %15,4 | %95,3 | 169 |
| Küçükevren Köyü | CHP | %58,9 | %8,9 | %98,0 | 198 |
| Sultaniça Köyü | CHP | %53,1 | %11,9 | %92,4 | 820 |
| Sütçüler Köyü | AK Parti | %40,0 | %41,7 | %85,7 | 147 |
| Şehitler Köyü | CHP | %45,0 | %14,8 | %89,2 | 240 |
| Umurbey Köyü | MHP | %24,4 | %26,7 | %100,0 | 46 |
| Vakıf Köyü | CHP | %60,6 | %16,0 | %97,0 | 298 |
| Yazır Köyü | CHP | %47,6 | %23,0 | %94,1 | 135 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %49,4 | %32,1 | %90,7 | 911 |
| Yenice Köyü | CHP | %63,0 | %16,4 | %94,1 | 715 |
İlgili sonuçlar