Ambarlı Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ambarlı Mahallesi sonuçlarında CHP %47,2 ile birinci, AK Parti %33,9 ile ikinci; fark 13,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 21,6 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 94 sandık, 29.017 kayıtlı seçmen. Katılım %86,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ambarlı Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 11.320 | %47,2 | %43,0 | %36,6 | %25,6 | +21,6 |
| AK Parti | 8.141 | %33,9 | %40,0 | %45,0 | %43,4 | −9,5 |
| MHP | 3.122 | %13,0 | %10,1 | %7,5 | %17,6 | −4,6 |
| HDP | 731 | %3,0 | %4,4 | %5,0 | %2,0 | +1,0 |
| Saadet | 224 | %0,9 | %0,9 | %3,3 | %2,8 | −1,9 |
| BBP | 116 | %0,5 | %0,5 | %1,0 | %1,6 | −1,1 |
| İp | 79 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 69 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 46 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 40 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| Ödp | 39 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 10 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Turk Parti | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 94 | 29.017 | 25.070 | %86,4 | 23.987 | 1.083 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Ambarlı Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Yerel Seçim Meclis