Merkez Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Merkez Mahallesi sonuçlarında CHP %45,6 ile birinci, AK Parti %33,5 ile ikinci; fark 12,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 20,0 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 78 sandık, 24.560 kayıtlı seçmen. Katılım %86,3 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Merkez Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 9.336 | %45,6 | %43,0 | %36,6 | %25,6 | +20,0 |
| AK Parti | 6.864 | %33,5 | %40,0 | %45,0 | %43,4 | −9,9 |
| MHP | 3.270 | %16,0 | %10,1 | %7,5 | %17,6 | −1,6 |
| HDP | 517 | %2,5 | %4,4 | %5,0 | %2,0 | +0,5 |
| Saadet | 162 | %0,8 | %0,9 | %3,3 | %2,8 | −2,0 |
| BBP | 99 | %0,5 | %0,5 | %1,0 | %1,6 | −1,1 |
| İp | 68 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 50 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 36 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 28 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| Ödp | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 14 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| HAK-PAR | 10 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Turk Parti | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 78 | 24.560 | 21.204 | %86,3 | 20.490 | 714 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Merkez Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Ambarlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Yerel Seçim Meclis