Çamlı Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çamlı Mahallesi sonuçlarında CHP %47,5 ile birinci, AK Parti %23,0 ile ikinci; fark 24,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 22,0 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,2 (+11,9 puan). CHP oy oranında Güzelbahçe ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 3 sandık, 954 kayıtlı seçmen. Katılım %91,7 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Çamlı Mahallesi | Güzelbahçe | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 396 | %47,5 | %51,4 | %45,9 | %25,6 | +22,0 |
| AK Parti | 192 | %23,0 | %14,1 | %32,3 | %43,4 | −20,3 |
| DSP | 102 | %12,2 | %23,7 | %1,8 | %0,3 | +11,9 |
| MHP | 81 | %9,7 | %5,9 | %12,7 | %17,6 | −7,9 |
| HDP | 35 | %4,2 | %1,3 | %3,8 | %2,0 | +2,2 |
| İp | 15 | %1,8 | %1,8 | %0,7 | %0,3 | +1,5 |
| DP | 5 | %0,6 | %0,6 | %0,5 | %0,7 | −0,1 |
| Saadet | 2 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | %2,8 | −2,5 |
| BBP | 2 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | %1,6 | −1,3 |
| BTP | 2 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HEPAR | 1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 954 | 875 | %91,7 | 833 | 42 |
Güzelbahçe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Çamlı Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Güzelbahçe sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çelebi Mahallesi seçim sonuçları
- Kahramandere Mahallesi seçim sonuçları
- Küçükkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Maltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemal Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Payamlı Mahallesi seçim sonuçları
- Siteler Mahallesi seçim sonuçları
- Yaka Mahallesi seçim sonuçları
- Yalı Mahallesi seçim sonuçları
- Yelki Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Yerel Seçim Meclis