Kahramandere Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kahramandere Mahallesi sonuçlarında CHP %62,5 ile birinci, DSP %21,0 ile ikinci; fark 41,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 37,0 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,0 (+20,6 puan). CHP oy oranında Güzelbahçe ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 8 sandık, 2.260 kayıtlı seçmen. Katılım %90,0 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kahramandere Mahallesi | Güzelbahçe | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.237 | %62,5 | %51,4 | %45,9 | %25,6 | +37,0 |
| DSP | 415 | %21,0 | %23,7 | %1,8 | %0,3 | +20,6 |
| AK Parti | 136 | %6,9 | %14,1 | %32,3 | %43,4 | −36,5 |
| MHP | 67 | %3,4 | %5,9 | %12,7 | %17,6 | −14,2 |
| İp | 57 | %2,9 | %1,8 | %0,7 | %0,3 | +2,6 |
| HDP | 33 | %1,7 | %1,3 | %3,8 | %2,0 | −0,3 |
| TKP | 14 | %0,7 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,6 |
| BBP | 6 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | %1,6 | −1,3 |
| DP | 5 | %0,3 | %0,6 | %0,5 | %0,7 | −0,5 |
| Ödp | 5 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Saadet | 1 | %0,1 | %0,3 | %0,8 | %2,8 | −2,7 |
| HEPAR | 1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 2.260 | 2.034 | %90,0 | 1.978 | 56 |
Güzelbahçe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kahramandere Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Güzelbahçe sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamlı Mahallesi seçim sonuçları
- Çelebi Mahallesi seçim sonuçları
- Küçükkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Maltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemal Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Payamlı Mahallesi seçim sonuçları
- Siteler Mahallesi seçim sonuçları
- Yaka Mahallesi seçim sonuçları
- Yalı Mahallesi seçim sonuçları
- Yelki Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Yerel Seçim Meclis