Küre 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Küre sonuçlarında AK Parti %45,3 ile birinci, MHP %43,6 ile ikinci; fark 1,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 2,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,6 (+25,9 puan). 38 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kozköy (%82,8); MHP en güçlü Ersizlerdede Köyü (%77,8). Katılım %89,6 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Küre 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Küre, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Küre | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.944 | %45,3 | %52,1 | %43,4 | +2,0 |
| MHP | 1.867 | %43,6 | %32,0 | %17,6 | +25,9 |
| CHP | 427 | %10,0 | %10,4 | %25,6 | −15,6 |
| BTP | 49 | %1,1 | %0,4 | %0,2 | +0,9 |
Küre seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 5.052 | 4.529 | %89,6 | 4.287 | 242 |
Küre mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşargüney Köyü | AK Parti | %58,6 | %41,4 | %75,0 | 40 |
| Afşarimam Köyü | AK Parti | %71,2 | %27,1 | %84,3 | 70 |
| Ahmetbeşe Köyü | MHP | %27,8 | %61,1 | %105,9 | 34 |
| Alacık Köyü | AK Parti | %46,8 | %46,8 | %93,9 | 131 |
| Avcıpınar Köyü | AK Parti | %56,9 | %29,3 | %100,0 | 65 |
| Belören Köyü | MHP | %43,8 | %50,0 | %100,0 | 32 |
| Beşören Köyü | AK Parti | %59,8 | %35,9 | %84,6 | 123 |
| Beyalan Köyü | AK Parti | %60,9 | %28,3 | %84,4 | 64 |
| Bürüm Köyü | AK Parti | %64,7 | %29,4 | %70,8 | 24 |
| Cambaz Köyü | MHP | %32,3 | %38,7 | %91,2 | 34 |
| Camievsat Mahallesi | MHP | %26,7 | %52,3 | %93,2 | 380 |
| Camikebir Mahallesi | MHP | %35,3 | %55,7 | %88,4 | 629 |
| Camili Köyü | MHP | %31,7 | %58,5 | %93,3 | 90 |
| Çatak Köyü | MHP | %42,1 | %49,1 | %100,0 | 61 |
| Çatköy | AK Parti | %73,3 | %18,7 | %84,2 | 95 |
| Çaybükü Köyü | AK Parti | %74,1 | %21,8 | %92,6 | 215 |
| Ersizler Köyü | MHP | %40,4 | %59,6 | %100,0 | 60 |
| Ersizlerdede Köyü | MHP | %12,9 | %77,8 | %96,7 | 211 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %72,9 | %25,9 | %80,7 | 114 |
| Güneyköy | AK Parti | %72,4 | %24,1 | %90,6 | 32 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %68,9 | %19,8 | %89,0 | 127 |
| İkizciler Köyü | CHP | %31,6 | %24,6 | %100,0 | 57 |
| İmralı Köyü | AK Parti | %61,4 | %25,0 | %93,0 | 57 |
| Karadonu Köyü | AK Parti | %52,1 | %41,7 | %94,1 | 51 |
| Karaman Köyü | MHP | %38,1 | %46,4 | %94,6 | 112 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %50,0 | %42,7 | %87,2 | 196 |
| Kesepınar Köyü | AK Parti | %69,2 | %26,9 | %76,9 | 104 |
| Koyunkırtık Köyü | AK Parti | %76,5 | %19,6 | %86,4 | 59 |
| Kozköy | AK Parti | %82,8 | %6,9 | %71,4 | 42 |
| Kösreli Köyü | AK Parti | %54,9 | %43,7 | %76,7 | 103 |
| Köstekçiler Köyü | AK Parti | %64,4 | %32,2 | %83,6 | 73 |
| Müderris Mahallesi | MHP | %36,0 | %47,4 | %89,9 | 754 |
| Saman Mahallesi | MHP | %39,1 | %42,9 | %93,0 | 359 |
| Sarpun Köyü | MHP | %38,0 | %48,0 | %103,7 | 54 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %65,7 | %25,7 | %90,1 | 81 |
| Taşpınar Köyü | AK Parti | %50,0 | %46,9 | %74,4 | 43 |
| Topçu Köyü | AK Parti | %63,9 | %34,7 | %88,8 | 179 |
| Uzunöz Köyü | MHP | %39,2 | %54,1 | %80,4 | 97 |
İlgili sonuçlar