Pınarbaşı 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında AK Parti %51,2 ile birinci, MHP %39,1 ile ikinci; fark 12,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 7,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,1 (+21,5 puan). 33 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Üyükören Köyü (%73,6); MHP en güçlü Uzla Köyü (%65,5). Katılım %88,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pınarbaşı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.322 | %51,2 | %52,1 | %43,4 | +7,8 |
| MHP | 1.772 | %39,1 | %32,0 | %17,6 | +21,5 |
| BBP | 158 | %3,5 | %1,5 | %1,6 | +1,9 |
| Saadet | 144 | %3,2 | %1,3 | %2,8 | +0,4 |
| DP | 96 | %2,1 | %0,1 | %0,7 | +1,4 |
| BTP | 41 | %0,9 | %0,4 | %0,2 | +0,7 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.387 | 4.789 | %88,9 | 4.533 | 256 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıaktaş Köyü | AK Parti | %49,3 | %43,8 | %94,9 | 78 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %42,5 | %93,2 | 369 |
| Başköy | MHP | %33,3 | %51,9 | %93,4 | 91 |
| Boğazkaya Köyü | AK Parti | %57,9 | %23,7 | %93,3 | 45 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %43,5 | %90,7 | 526 |
| Çalkaya Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %36,0 | %97,2 | 107 |
| Çamkışla Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %41,6 | %93,7 | 159 |
| Çavuşköy | AK Parti | %49,0 | %39,8 | %94,6 | 111 |
| Çengel Köyü | MHP | %41,1 | %43,8 | %94,2 | 86 |
| Demirtaş Köyü | AK Parti | %47,9 | %36,2 | %94,4 | 107 |
| Dizdarlı Köyü | AK Parti | %66,2 | %27,5 | %86,0 | 171 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %64,1 | %30,8 | %92,9 | 84 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %42,0 | %49,3 | %88,5 | 625 |
| Gümberi Köyü | AK Parti | %45,8 | %25,0 | %104,3 | 23 |
| Hocalar Köyü | AK Parti | %61,1 | %29,6 | %89,8 | 127 |
| Ilıca Köyü | AK Parti | %56,5 | %30,4 | %84,2 | 57 |
| Kalaycı Köyü | AK Parti | %53,5 | %23,3 | %85,5 | 55 |
| Kapancı Köyü | MHP | %45,8 | %46,4 | %89,0 | 182 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %63,6 | %23,7 | %90,3 | 207 |
| Karafasıl Köyü | AK Parti | %44,8 | %29,9 | %94,8 | 77 |
| Kayabükü Köyü | AK Parti | %51,0 | %36,5 | %96,6 | 116 |
| Kerte Köyü | AK Parti | %62,5 | %33,3 | %73,5 | 170 |
| Kutlugelik Köyü | AK Parti | %73,1 | %20,5 | %91,2 | 91 |
| Mirahor Köyü | MHP | %42,7 | %46,0 | %86,3 | 161 |
| Muratbaşı Köyü | AK Parti | %47,9 | %29,8 | %87,6 | 113 |
| Savaş Köyü | AK Parti | %59,6 | %37,1 | %90,1 | 101 |
| Sümenler Köyü | AK Parti | %68,4 | %29,4 | %92,5 | 358 |
| Urva Köyü | AK Parti | %54,1 | %36,7 | %87,2 | 125 |
| Uzla Köyü | MHP | %28,7 | %65,5 | %63,8 | 149 |
| Uzunçam Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %39,7 | %96,2 | 79 |
| Üyükören Köyü | AK Parti | %73,6 | %21,3 | %77,7 | 247 |
| Yamanlar Köyü | MHP | %34,9 | %54,6 | %88,1 | 319 |
| Yukarıaktaş Köyü | AK Parti | %52,5 | %42,6 | %85,9 | 71 |
İlgili sonuçlar