Halkapınar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Halkapınar sonuçlarında AK Parti %33,5 ile birinci, Saadet %33,4 ile ikinci; fark 0,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 9,9 puan altında. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,4 (+30,6 puan). 17 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kayasaray Mahallesi (%55,1); Saadet en güçlü Çakıllar Mahallesi (%80,1). Katılım %92,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Halkapınar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Halkapınar, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Halkapınar | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.031 | %33,5 | %60,8 | %43,4 | −9,9 |
| Saadet | 1.028 | %33,4 | %6,0 | %2,8 | +30,6 |
| MHP | 852 | %27,7 | %21,9 | %17,6 | +10,1 |
| CHP | 137 | %4,4 | %6,6 | %25,6 | −21,1 |
| BTP | 11 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 5 | %0,2 | %1,3 | %1,6 | −1,4 |
| DP | 5 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | −0,6 |
| İp | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Ödp | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Halkapınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 3.548 | 3.267 | %92,1 | 3.079 | 188 |
Halkapınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %7,1 | %87,8 | 996 |
| Büyükdoğan Mahallesi | Saadet | %13,6 | %48,2 | %90,9 | 253 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %3,8 | %90,7 | 247 |
| Çakıllar Mahallesi | Saadet | %14,5 | %80,1 | %90,7 | 193 |
| Dedeli Mahallesi | Saadet | %32,4 | %37,8 | %89,4 | 94 |
| Delimahmutlu Mahallesi | Saadet | %12,6 | %68,1 | %99,0 | 210 |
| Eskihisar Mahallesi | Saadet | %24,0 | %39,7 | %89,8 | 137 |
| İvriz Mahallesi | MHP | %27,1 | %23,2 | %97,1 | 170 |
| Karayusuflu Mahallesi | Saadet | %19,1 | %69,1 | %90,0 | 80 |
| Kayasaray Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %30,8 | %92,2 | 90 |
| Körlü Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %22,4 | %89,3 | 75 |
| Küsere Mahallesi | Saadet | %28,4 | %55,6 | %94,2 | 208 |
| Nernek Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %20,9 | %98,2 | 167 |
| Osmanköseli Mahallesi | MHP | %15,4 | %27,2 | %94,4 | 178 |
| Seydifakılı Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %45,1 | %96,8 | 281 |
| Yassıkaya Mahallesi | Saadet | %15,3 | %68,2 | %91,8 | 98 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Saadet | %6,9 | %59,7 | %101,4 | 71 |
İlgili sonuçlar