Çavdarhisar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çavdarhisar sonuçlarında AK Parti %48,7 ile birinci, MHP %34,1 ile ikinci; fark 14,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 5,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+16,5 puan). 27 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Efendiköprüsü Köyü (%81,4); MHP en güçlü Hacıbekir Köyü (%77,8). Katılım %89,8 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çavdarhisar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çavdarhisar, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çavdarhisar | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.613 | %48,7 | %53,6 | %43,4 | +5,3 |
| MHP | 1.831 | %34,1 | %29,6 | %17,6 | +16,5 |
| CHP | 363 | %6,8 | %6,1 | %25,6 | −18,8 |
| Saadet | 290 | %5,4 | %6,3 | %2,8 | +2,6 |
| DP | 154 | %2,9 | %2,3 | %0,7 | +2,1 |
| BBP | 48 | %0,9 | %1,5 | %1,6 | −0,7 |
| HDP | 24 | %0,4 | %0,1 | %2,0 | −1,6 |
| İp | 21 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| BTP | 20 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Çavdarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 6.366 | 5.718 | %89,8 | 5.364 | 354 |
Çavdarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %71,4 | %19,9 | %96,9 | 195 |
| Ağarı Köyü | Saadet | %40,9 | %10,9 | %85,1 | 276 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %74,1 | %11,6 | %90,2 | 132 |
| Barağı Köyü | AK Parti | %50,8 | %33,3 | %97,9 | 146 |
| Cereller Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %27,0 | %91,6 | 822 |
| Çamköy | MHP | %30,6 | %68,5 | %100,0 | 110 |
| Çatköy | AK Parti | %67,3 | %21,8 | %82,1 | 67 |
| Demiroluk Köyü | AK Parti | %60,5 | %25,3 | %88,0 | 192 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %79,0 | %10,9 | %97,0 | 134 |
| Efeler Köyü | AK Parti | %52,1 | %37,5 | %90,6 | 53 |
| Efendiköprüsü Köyü | AK Parti | %81,4 | %4,7 | %95,6 | 45 |
| Gökağaç Köyü | AK Parti | %55,7 | %26,4 | %95,6 | 229 |
| Gökler Köyü | AK Parti | %60,0 | %28,0 | %98,7 | 79 |
| Hacıbekir Köyü | MHP | %17,1 | %77,8 | %85,2 | 674 |
| Hacımahmut Köyü | AK Parti | %60,8 | %29,9 | %94,0 | 316 |
| İlçikören Köyü | AK Parti | %44,4 | %40,3 | %91,4 | 301 |
| Kemaller Mahallesi | MHP | %33,8 | %43,1 | %106,3 | 64 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %60,6 | %28,8 | %85,6 | 284 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %35,0 | %89,6 | 903 |
| Pusatlar Köyü | MHP | %42,9 | %50,0 | %79,0 | 62 |
| Susuzkaya Köyü | MHP | %35,1 | %37,8 | %100,0 | 74 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %60,0 | %30,0 | %93,5 | 216 |
| Yağdığın Köyü | AK Parti | %44,9 | %24,5 | %94,6 | 56 |
| Yenicearmutcuk Köyü | AK Parti | %52,7 | %27,7 | %96,7 | 451 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %68,4 | %23,0 | %97,4 | 192 |
| Yukarı Mahallesi | MHP | %30,4 | %45,7 | %92,6 | 54 |
| Zobu Köyü | MHP | %25,3 | %37,9 | %46,0 | 239 |
İlgili sonuçlar