Emet 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Emet sonuçlarında AK Parti %53,2 ile birinci, MHP %17,3 ile ikinci; fark 35,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 9,8 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,5 (+10,7 puan). 42 mahalle ve köy arasından 42'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yaylayolu Köyü (%87,0); MHP en güçlü Örencik Köyü (%29,6). Katılım %91,5 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Emet 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Emet, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Emet | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.959 | %53,2 | %53,6 | %43,4 | +9,8 |
| MHP | 2.591 | %17,3 | %29,6 | %17,6 | −0,3 |
| Saadet | 2.023 | %13,5 | %6,3 | %2,8 | +10,7 |
| DP | 1.476 | %9,9 | %2,3 | %0,7 | +9,1 |
| CHP | 545 | %3,6 | %6,1 | %25,6 | −21,9 |
| BBP | 175 | %1,2 | %1,5 | %1,6 | −0,4 |
| DSP | 75 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
| Millet | 65 | %0,4 | %0,0 | %0,0 | +0,4 |
| BTP | 61 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
Emet seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 83 | 17.081 | 15.632 | %91,5 | 14.970 | 662 |
Emet mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | AK Parti | %66,3 | %10,2 | %94,2 | 207 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %18,4 | %91,3 | 2.155 |
| Aydıncık Köyü | AK Parti | %49,5 | %26,9 | %84,7 | 425 |
| Bahatlar Köyü | AK Parti | %49,3 | %19,3 | %95,3 | 150 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %22,1 | %86,9 | 647 |
| Çalcağıl Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %7,3 | %102,4 | 41 |
| Çerte Köyü | AK Parti | %75,6 | %9,2 | %87,0 | 401 |
| Dere Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %15,3 | %94,9 | 1.065 |
| Düşecek Köyü | AK Parti | %64,2 | %20,1 | %92,7 | 313 |
| Eğrigöz Köyü | AK Parti | %54,5 | %9,9 | %92,5 | 371 |
| Esatlar Köyü | AK Parti | %58,3 | %26,1 | %97,6 | 370 |
| Eseler Köyü | AK Parti | %56,3 | %7,2 | %97,7 | 215 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %16,7 | %88,1 | 631 |
| Göncek Köyü | AK Parti | %63,2 | %11,4 | %95,4 | 241 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %41,6 | %15,5 | %96,8 | 499 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %20,3 | %89,2 | 2.585 |
| İğdeköy | AK Parti | %54,3 | %23,6 | %90,3 | 144 |
| İkibaşlı Köyü | AK Parti | %33,7 | %4,3 | %98,9 | 93 |
| Kabaklar Köyü | AK Parti | %79,6 | %2,9 | %97,2 | 106 |
| Kalfalar Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %120,0 | 10 |
| Kapaklıca Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %14,1 | %89,8 | 709 |
| Katrandağı Köyü | AK Parti | %74,2 | %4,3 | %96,9 | 96 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %62,9 | %21,8 | %94,9 | 435 |
| Kaynarca Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %21,5 | %91,2 | 432 |
| Kırgıl Köyü | AK Parti | %36,8 | %15,2 | %97,8 | 224 |
| Konuş Köyü | AK Parti | %50,3 | %13,5 | %92,3 | 183 |
| Köprücek Köyü | AK Parti | %57,1 | %8,6 | %94,0 | 268 |
| Küreci Köyü | AK Parti | %67,0 | %18,2 | %97,9 | 95 |
| Musalar Köyü | AK Parti | %65,2 | %13,0 | %95,8 | 24 |
| Ömerfakı Köyü | AK Parti | %81,5 | %5,4 | %98,9 | 174 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %52,8 | %29,6 | %87,6 | 493 |
| Samrık Köyü | AK Parti | %51,8 | %7,1 | %97,2 | 211 |
| Sarıayak Köyü | AK Parti | %44,1 | %11,8 | %97,2 | 180 |
| Subak Köyü | AK Parti | %49,4 | %25,0 | %93,7 | 175 |
| Sülye Köyü | AK Parti | %62,5 | %20,5 | %84,0 | 1.062 |
| Umutlu Köyü | AK Parti | %59,8 | %7,1 | %98,0 | 196 |
| Uzunçam Köyü | AK Parti | %74,3 | %14,7 | %98,2 | 114 |
| Yağcık Köyü | AK Parti | %80,3 | %1,5 | %101,5 | 68 |
| Yarış Köyü | AK Parti | %55,2 | %14,9 | %96,1 | 456 |
| Yaylayolu Köyü | AK Parti | %87,0 | %1,4 | %76,8 | 95 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %60,7 | %20,2 | %92,3 | 638 |
| Yeniköy | AK Parti | %74,1 | %9,9 | %97,6 | 84 |
İlgili sonuçlar