Çayıralan 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çayıralan sonuçlarında AK Parti %54,3 ile birinci, CHP %22,2 ile ikinci; fark 32,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 10,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,6 (+4,0 puan). 28 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Derekemal Köyü (%89,2); CHP en güçlü Evciler Köyü (%84,4). Katılım %69,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayıralan 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çayıralan, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çayıralan | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.170 | %54,3 | %53,4 | %43,4 | +10,9 |
| CHP | 1.704 | %22,2 | %8,0 | %25,6 | −3,4 |
| MHP | 1.658 | %21,6 | %30,0 | %17,6 | +4,0 |
| Saadet | 62 | %0,8 | %4,2 | %2,8 | −2,0 |
| BBP | 59 | %0,8 | %2,4 | %1,6 | −0,8 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Çayıralan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 11.418 | 7.926 | %69,4 | 7.683 | 243 |
Çayıralan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alidemirci Köyü | AK Parti | %62,0 | %2,7 | %91,8 | 208 |
| Aşağıtekke Köyü | AK Parti | %56,3 | %19,8 | %76,2 | 172 |
| Aşağıyahyasaray Köyü | AK Parti | %61,9 | %0,0 | %76,4 | 55 |
| Avcılar Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %21,6 | %76,5 | 336 |
| Avşaralanı Köyü | AK Parti | %78,6 | %5,3 | %81,1 | 164 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %25,2 | %71,0 | 755 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %39,1 | %65,8 | 698 |
| Curali Köyü | AK Parti | %41,1 | %23,6 | %43,4 | 874 |
| Çokradan Köyü | AK Parti | %60,7 | %12,9 | %57,1 | 773 |
| Derekemal Köyü | AK Parti | %89,2 | %4,2 | %64,9 | 262 |
| Elçi Köyü | AK Parti | %76,2 | %7,1 | %83,2 | 101 |
| Evciler Köyü | CHP | %4,7 | %84,4 | %60,0 | 678 |
| Fahralı Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %88,4 | 112 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %22,6 | %74,8 | 607 |
| Günyayla Köyü | AK Parti | %79,3 | %10,6 | %79,6 | 280 |
| Güzelyayla Köyü | CHP | %22,2 | %55,6 | %81,8 | 22 |
| İnönü Köyü | AK Parti | %58,7 | %14,0 | %71,1 | 211 |
| İshaklı Mahallesi | CHP | %38,7 | %39,0 | %73,7 | 783 |
| Kaletepe Köyü | AK Parti | %59,5 | %27,5 | %72,7 | 187 |
| Karakışla Köyü | AK Parti | %87,0 | %2,8 | %91,7 | 241 |
| Konuklar-Fatih Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %4,8 | %58,7 | 1.277 |
| Külekçi Köyü | AK Parti | %80,5 | %8,9 | %83,2 | 298 |
| Menteşe Köyü | AK Parti | %54,4 | %13,1 | %79,0 | 348 |
| Söbeçimen Köyü | AK Parti | %70,3 | %6,9 | %83,5 | 121 |
| Turluhan Köyü | AK Parti | %58,8 | %24,2 | %82,6 | 265 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %31,7 | %72,2 | 1.036 |
| Yukarıtekke Köyü | AK Parti | %63,1 | %12,3 | %86,6 | 142 |
| Yukarıyahyasaray Köyü | AK Parti | %84,0 | %2,3 | %85,9 | 412 |
İlgili sonuçlar