Yozgat Merkez 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yozgat Merkez sonuçlarında AK Parti %56,3 ile birinci, MHP %32,3 ile ikinci; fark 24,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 12,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,3 (+14,7 puan). 122 mahalle ve köy arasından 95'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Cihanpaşa Köyü (%93,9); MHP en güçlü Kababel Köyü (%75,4). Katılım %91,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yozgat Merkez 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yozgat Merkez, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yozgat Merkez | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 33.196 | %56,3 | %53,4 | %43,4 | +12,9 |
| MHP | 19.046 | %32,3 | %30,0 | %17,6 | +14,7 |
| CHP | 2.977 | %5,0 | %8,0 | %25,6 | −20,5 |
| BBP | 2.141 | %3,6 | %2,4 | %1,6 | +2,1 |
| Saadet | 1.073 | %1,8 | %4,2 | %2,8 | −1,0 |
| DP | 233 | %0,4 | %1,3 | %0,7 | −0,3 |
| HAK-PAR | 133 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 87 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| İp | 82 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Yozgat Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 283 | 66.538 | 60.642 | %91,1 | 58.968 | 1.674 |
Yozgat Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Agahefendi Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %27,6 | %93,5 | 780 |
| Aktaş Köyü | CHP | %8,1 | %24,3 | %92,9 | 42 |
| Akyamaç Köyü | AK Parti | %64,7 | %19,4 | %96,6 | 149 |
| Alemdar Köyü | MHP | %41,9 | %51,4 | %92,7 | 82 |
| Aşağı Çatak Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %31,0 | %91,7 | 950 |
| Aşağınohutlu Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %38,9 | %88,9 | 4.439 |
| Aydoğan Köyü | AK Parti | %72,4 | %20,7 | %90,8 | 130 |
| Azizli Köyü | AK Parti | %81,6 | %18,4 | %97,5 | 40 |
| Azizlibağları Köyü | AK Parti | %51,6 | %28,6 | %101,1 | 91 |
| Bacılı Köyü | AK Parti | %48,4 | %27,4 | %100,0 | 65 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %56,3 | %36,6 | %101,4 | 73 |
| Bahçeşehir Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %35,0 | %90,7 | 3.110 |
| Baltasarılar Köyü | AK Parti | %62,4 | %18,2 | %98,3 | 176 |
| Başıbüyüklü Köyü | AK Parti | %72,0 | %20,7 | %92,3 | 181 |
| Başınayayla Köyü | AK Parti | %76,4 | %12,5 | %97,9 | 233 |
| Battal Köyü | AK Parti | %38,6 | %24,6 | %95,2 | 62 |
| Bayatören Köyü | CHP | %7,4 | %36,8 | %90,9 | 77 |
| Beyvelioğlu Köyü | AK Parti | %53,2 | %38,0 | %93,1 | 87 |
| Bilal Şahin Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %40,2 | %90,8 | 3.280 |
| Bişek Köyü | AK Parti | %59,0 | %22,4 | %94,2 | 295 |
| Bozlar Köyü | AK Parti | %63,8 | %29,0 | %98,6 | 70 |
| Buzağcıoğlu Köyü | AK Parti | %73,3 | %21,9 | %99,1 | 107 |
| Büyükincirli Köyü | CHP | %8,1 | %13,1 | %93,0 | 115 |
| Büyükmahal Köyü | CHP | %0,5 | %11,2 | %95,1 | 203 |
| Büyüknefes Köyü | AK Parti | %56,5 | %35,3 | %94,0 | 252 |
| Cihanpaşa Köyü | AK Parti | %93,9 | %4,9 | %91,7 | 290 |
| Çadırardıç Köyü | AK Parti | %76,4 | %17,3 | %93,4 | 875 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %47,6 | %42,9 | %95,7 | 23 |
| Çalatlı Köyü | AK Parti | %66,8 | %27,3 | %96,6 | 263 |
| Çalılı Köyü | AK Parti | %74,5 | %17,0 | %98,2 | 109 |
| Çapanoğlu Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %34,0 | %89,5 | 4.052 |
| Çatma Köyü | AK Parti | %67,1 | %27,8 | %92,2 | 90 |
| Çorak Köyü | CHP | %13,5 | %24,3 | %100,0 | 37 |
| Dağyenicesi Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %92,9 | 56 |
| Dambasan Köyü | AK Parti | %72,1 | %20,0 | %95,6 | 180 |
| Darıcı Köyü | AK Parti | %53,9 | %6,7 | %90,5 | 201 |
| Dayılı Köyü | AK Parti | %80,7 | %13,2 | %100,0 | 240 |
| Delihasanlı Köyü | MHP | %34,6 | %46,2 | %96,3 | 27 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %73,2 | %9,3 | %97,3 | 333 |
| Dereboymul Köyü | AK Parti | %73,8 | %23,0 | %88,4 | 69 |
| Derekışla Köyü | MHP | %18,2 | %63,6 | %73,3 | 15 |
| Deremahal Köyü | MHP | %6,7 | %46,7 | %93,9 | 33 |
| Deremumlu Köyü | CHP | %5,9 | %5,9 | %100,0 | 34 |
| Develik Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %34,9 | %95,2 | 207 |
| Divanlı Köyü | AK Parti | %85,7 | %9,8 | %88,2 | 434 |
| Erdoğan Akdağ Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %31,2 | %87,1 | 3.718 |
| Erkekli Köyü | AK Parti | %56,1 | %40,8 | %96,3 | 163 |
| Esenli Köyü | AK Parti | %67,5 | %23,9 | %91,3 | 701 |
| Eskipazar Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %32,8 | %91,6 | 2.635 |
| Evci Köyü | AK Parti | %75,2 | %8,3 | %100,0 | 140 |
| Fakıbeyli Köyü | AK Parti | %60,1 | %29,7 | %96,6 | 148 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %35,8 | %89,9 | 2.810 |
| Gevrek Köyü | AK Parti | %74,6 | %20,9 | %95,8 | 71 |
| Gökçekışla Köyü | MHP | %42,9 | %46,0 | %97,1 | 68 |
| Güdülelmahacılı Köyü | AK Parti | %66,9 | %23,4 | %94,7 | 133 |
| Güllük Köyü | CHP | %21,0 | %32,3 | %93,9 | 66 |
| Güllüoluk Köyü | AK Parti | %79,2 | %14,6 | %92,5 | 53 |
| Gülyayla Köyü | AK Parti | %71,5 | %12,9 | %95,7 | 326 |
| Güneşli Köyü | AK Parti | %56,1 | %16,5 | %91,4 | 152 |
| Hamzalı Köyü | AK Parti | %75,4 | %15,9 | %101,4 | 70 |
| Haydarbeyli Köyü | AK Parti | %75,2 | %11,0 | %95,7 | 161 |
| İnceçayır Köyü | AK Parti | %61,0 | %26,4 | %89,9 | 178 |
| İstanbulluoğlu Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %35,7 | %91,8 | 1.104 |
| İşleğen Köyü | AK Parti | %70,3 | %21,6 | %97,4 | 76 |
| Kababel Köyü | MHP | %1,8 | %75,4 | %83,1 | 71 |
| Kaleköy | AK Parti | %86,3 | %10,8 | %97,3 | 111 |
| Karabıyık Köyü | AK Parti | %42,9 | %30,6 | %98,0 | 50 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %55,0 | %37,3 | %95,7 | 185 |
| Karalar Köyü | AK Parti | %46,3 | %34,6 | %98,6 | 139 |
| Karatepe Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %36,0 | %89,4 | 2.444 |
| Kaşkışla Köyü | CHP | %1,5 | %19,1 | %89,5 | 76 |
| Kavurgalı Köyü | AK Parti | %66,0 | %21,3 | %99,3 | 148 |
| Kırıksoku Köyü | AK Parti | %44,9 | %8,2 | %98,1 | 54 |
| Kırım Köyü | AK Parti | %73,4 | %14,9 | %98,1 | 162 |
| Kışlaköy | MHP | %5,4 | %59,5 | %100,0 | 37 |
| Kızıltepe Köyü | AK Parti | %59,8 | %29,9 | %92,0 | 100 |
| Kolanlı Köyü | CHP | %1,4 | %23,3 | %100,0 | 80 |
| Koyunculu Köyü | AK Parti | %65,1 | %10,5 | %100,0 | 88 |
| Köçekkömü Köyü | CHP | %16,4 | %36,1 | %103,3 | 60 |
| Köçeklioğlu Köyü | AK Parti | %68,1 | %29,8 | %90,4 | 52 |
| Körpeli Köyü | AK Parti | %42,6 | %36,2 | %87,0 | 54 |
| Köseoğlu Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %34,2 | %90,3 | 2.936 |
| Köseyusuflu Köyü | AK Parti | %71,9 | %12,5 | %97,1 | 136 |
| Kuşçu Köyü | AK Parti | %58,4 | %23,4 | %95,9 | 169 |
| Kuyumcu Köyü | CHP | %1,0 | %19,4 | %85,1 | 121 |
| Lökköy | MHP | %38,5 | %46,8 | %98,3 | 294 |
| Medrese Mahallesi | MHP | %43,0 | %45,1 | %87,3 | 2.388 |
| Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %25,8 | %95,3 | 1.537 |
| Mezraa Köyü | MHP | %16,7 | %55,6 | %102,6 | 39 |
| Musabeyli Köyü | AK Parti | %57,1 | %32,7 | %98,8 | 247 |
| Musabeyliboğazı Köyü | AK Parti | %79,6 | %15,1 | %102,2 | 91 |
| Mutafoğlu Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %31,5 | %92,4 | 1.273 |
| Osmanpaşa Köyü | AK Parti | %72,1 | %15,2 | %89,8 | 471 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %59,5 | %11,9 | %97,7 | 43 |
| Özlüce Köyü | AK Parti | %48,7 | %41,0 | %93,0 | 43 |
| Pembecik Köyü | CHP | %8,6 | %21,5 | %96,9 | 96 |
| Recepli Köyü | AK Parti | %69,2 | %30,8 | %91,9 | 86 |
| Sağlık Köyü | AK Parti | %56,6 | %26,5 | %90,0 | 140 |
| Salmanfakılı Köyü | AK Parti | %76,6 | %18,0 | %100,0 | 114 |
| Sarıfatma Köyü | AK Parti | %83,1 | %10,7 | %97,8 | 230 |
| Sarıhacılı Köyü | AK Parti | %74,5 | %12,3 | %98,3 | 120 |
| Sarımbey Köyü | CHP | %1,8 | %15,3 | %98,3 | 115 |
| Sarınınören Köyü | CHP | %5,0 | %16,0 | %94,4 | 107 |
| Söğütyayla Köyü | AK Parti | %39,1 | %33,3 | %97,3 | 74 |
| Şeyhosman Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %33,9 | %90,3 | 4.694 |
| Taşköprü Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %38,4 | %89,4 | 1.939 |
| Tayfur Köyü | AK Parti | %68,0 | %8,0 | %90,0 | 70 |
| Tayip Köyü | CHP | %1,9 | %18,1 | %92,9 | 113 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %37,0 | %92,2 | 1.479 |
| Tekkeyenicesi Köyü | AK Parti | %68,5 | %23,4 | %94,9 | 117 |
| Topaç Köyü | AK Parti | %60,9 | %6,8 | %98,2 | 165 |
| Topçu Köyü | AK Parti | %79,7 | %13,3 | %92,6 | 163 |
| Tuzkaya Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %28,9 | %90,4 | 1.088 |
| Türkmen Köyü | AK Parti | %55,0 | %26,8 | %99,3 | 152 |
| Türkmensarılar Köyü | AK Parti | %56,6 | %26,6 | %95,6 | 181 |
| Yassıhüyük Köyü | MHP | %27,9 | %45,7 | %98,5 | 133 |
| Yazpınarı Köyü | AK Parti | %75,0 | %19,3 | %97,9 | 191 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %42,3 | %89,5 | 2.392 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %49,5 | %29,0 | %97,0 | 100 |
| Yudan Köyü | AK Parti | %60,8 | %30,4 | %98,8 | 80 |
| Yukarıçatak Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %31,0 | %91,7 | 638 |
| Yukarınohutlu Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %32,7 | %89,9 | 2.632 |
İlgili sonuçlar