Çaycuma 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çaycuma sonuçlarında AK Parti %45,7 ile birinci, CHP %37,2 ile ikinci; fark 8,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 2,3 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,2 (+11,6 puan). 115 mahalle ve köy arasından 83'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacıosmanlar Köyü (%73,2); CHP en güçlü Kayıkçılar Köyü (%56,5). Katılım %92,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çaycuma 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çaycuma, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çaycuma | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 28.916 | %45,7 | %46,4 | %43,4 | +2,3 |
| CHP | 23.519 | %37,2 | %35,4 | %25,6 | +11,6 |
| MHP | 6.849 | %10,8 | %11,4 | %17,6 | −6,8 |
| Saadet | 2.027 | %3,2 | %2,8 | %2,8 | +0,4 |
| DSP | 566 | %0,9 | %1,1 | %0,3 | +0,6 |
| BBP | 463 | %0,7 | %1,1 | %1,6 | −0,8 |
| İp | 292 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| HDP | 252 | %0,4 | %0,4 | %2,0 | −1,6 |
| BTP | 216 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Ödp | 203 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
Çaycuma seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 275 | 72.500 | 67.006 | %92,4 | 63.303 | 3.703 |
Çaycuma mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | AK Parti | %55,4 | %27,5 | %91,5 | 293 |
| Ahatlı Köyü | AK Parti | %53,5 | %20,9 | %95,4 | 1.313 |
| Akçahatipler Köyü | AK Parti | %70,1 | %10,3 | %96,2 | 399 |
| Akpınar Köyü | CHP | %25,9 | %41,7 | %94,9 | 257 |
| Akyamaç Köyü | AK Parti | %61,2 | %18,9 | %92,9 | 633 |
| Aliköy | CHP | %36,9 | %51,0 | %89,2 | 498 |
| Aşağıihsaniye Köyü | AK Parti | %33,8 | %32,4 | %95,4 | 152 |
| Aşağısarmaşık Köyü | CHP | %31,3 | %39,2 | %93,4 | 439 |
| Ayvazlar Köyü | CHP | %33,0 | %52,2 | %95,0 | 483 |
| Basat Köyü | AK Parti | %60,1 | %23,0 | %94,0 | 797 |
| Başaran Köyü | AK Parti | %46,4 | %30,1 | %95,7 | 211 |
| Burunkaya Köyü | AK Parti | %54,7 | %26,7 | %94,7 | 190 |
| Coburlar Köyü | AK Parti | %41,1 | %25,3 | %95,1 | 426 |
| Çamlık Köyü | AK Parti | %39,8 | %26,0 | %93,9 | 132 |
| Çay Mahallesi | CHP | %37,5 | %50,5 | %89,8 | 3.776 |
| Çayır Köyü | AK Parti | %49,5 | %37,5 | %91,7 | 759 |
| Çayköy | AK Parti | %41,9 | %31,3 | %96,9 | 196 |
| Çomranlı Köyü | AK Parti | %36,6 | %28,5 | %93,2 | 763 |
| Çorak Köyü | CHP | %40,2 | %45,3 | %95,7 | 257 |
| Çömlekçi Köyü | MHP | %31,4 | %29,6 | %91,3 | 584 |
| Dağüstü Köyü | AK Parti | %54,1 | %26,1 | %93,1 | 394 |
| Derecikören Köyü | CHP | %32,3 | %38,2 | %93,8 | 242 |
| Dereköseler Köyü | CHP | %37,0 | %46,3 | %90,7 | 965 |
| Dereli Köyü | CHP | %36,2 | %44,1 | %97,1 | 273 |
| Dursunlar Köyü | AK Parti | %43,4 | %39,7 | %96,6 | 757 |
| Emirşah Köyü | AK Parti | %44,6 | %39,5 | %93,4 | 426 |
| Erenköy | AK Parti | %51,4 | %22,9 | %95,0 | 119 |
| Esenlik Köyü | AK Parti | %41,9 | %34,9 | %96,2 | 265 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %42,5 | %34,6 | %96,4 | 140 |
| Esenyurt Köyü | AK Parti | %67,1 | %15,9 | %92,4 | 92 |
| Filyos-Abacık Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %35,4 | %92,2 | 141 |
| Filyos-Geriş Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %34,4 | %100,0 | 122 |
| Filyos-Hisarönü Mahallesi | CHP | %35,6 | %46,2 | %90,2 | 1.199 |
| Filyos-Kocaali Mahallesi | CHP | %42,0 | %44,6 | %91,5 | 811 |
| Filyos-Öteyüz Mahallesi | CHP | %37,4 | %45,6 | %90,8 | 1.796 |
| Filyos-Sefercik Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %38,0 | %96,3 | 160 |
| Gemiciler Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %44,6 | %93,3 | 743 |
| Geriş Köyü | CHP | %39,5 | %44,6 | %93,0 | 601 |
| Gökçeler Köyü | AK Parti | %41,9 | %41,2 | %91,8 | 170 |
| Gökçetabaklar Köyü | AK Parti | %52,3 | %26,4 | %94,4 | 428 |
| Güdüllü Köyü | AK Parti | %49,5 | %37,0 | %93,0 | 314 |
| Güzeloğlu Köyü | AK Parti | %39,6 | %37,9 | %95,7 | 889 |
| Güzelyaka Köyü | AK Parti | %50,8 | %42,0 | %95,3 | 536 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %50,9 | %35,8 | %90,0 | 280 |
| Hacıibadi Köyü | AK Parti | %63,1 | %18,8 | %96,7 | 690 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %41,5 | %16,8 | %94,5 | 1.012 |
| Hacıosmanlar Köyü | AK Parti | %73,2 | %13,4 | %87,8 | 392 |
| Helvacılar Köyü | AK Parti | %66,7 | %15,7 | %88,4 | 1.101 |
| İhsanoğlu Köyü | CHP | %25,0 | %36,8 | %95,1 | 653 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %35,5 | %90,1 | 2.477 |
| Kadıoğlu Köyü | AK Parti | %54,8 | %29,5 | %95,7 | 506 |
| Kahvecioğlu Köyü | AK Parti | %54,3 | %26,6 | %92,2 | 308 |
| Kalafatlı Köyü | AK Parti | %55,5 | %25,8 | %92,7 | 438 |
| Kalaycıoğlu Köyü | AK Parti | %57,9 | %28,2 | %96,5 | 369 |
| Karaahmetler Köyü | AK Parti | %56,0 | %32,7 | %94,7 | 394 |
| Karakoç Köyü | AK Parti | %56,0 | %16,3 | %91,0 | 588 |
| Karalar Mahallesi | CHP | %42,4 | %44,0 | %89,2 | 695 |
| Karamusa Köyü | AK Parti | %50,9 | %38,5 | %94,0 | 952 |
| Karapınar-Aşağı Çukur Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %24,3 | %96,3 | 268 |
| Karapınar-Durmuşlar Mahallesi | CHP | %31,2 | %52,6 | %96,4 | 280 |
| Karapınar-Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %36,4 | %93,8 | 810 |
| Karapınar-Torlaklar Mahallesi | CHP | %42,4 | %44,8 | %96,1 | 459 |
| Karapınar-Yukarı Çukur Mahallesi | AK Parti | %69,2 | %21,0 | %95,3 | 254 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %43,8 | %43,0 | %91,6 | 583 |
| Kayıkçılar Köyü | CHP | %29,7 | %56,5 | %91,0 | 1.134 |
| Kerimler Köyü | AK Parti | %61,3 | %26,7 | %93,7 | 1.057 |
| Kışla Köyü | AK Parti | %47,9 | %30,6 | %93,2 | 380 |
| Kızılbel Köyü | AK Parti | %58,8 | %32,8 | %92,7 | 779 |
| Koramanlar Köyü | AK Parti | %53,5 | %30,8 | %94,8 | 1.020 |
| Madenler Köyü | AK Parti | %56,5 | %24,4 | %91,7 | 712 |
| Muharremşah Köyü | AK Parti | %48,5 | %35,5 | %94,4 | 933 |
| Muhsinler Köyü | CHP | %42,5 | %43,3 | %91,7 | 703 |
| Musausta Köyü | AK Parti | %49,2 | %33,7 | %94,7 | 431 |
| Nebioğlu-Karaevligeriş Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %31,7 | %94,1 | 591 |
| Nebioğlu-Terziler Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %43,4 | %96,0 | 372 |
| Nebioğlu-Yeni Pazar Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %28,9 | %92,9 | 658 |
| Nebioğlu-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %30,1 | %93,0 | 228 |
| Pehlivanlar Mahallesi | CHP | %41,7 | %43,1 | %88,4 | 2.354 |
| Perşembe-Hacı Kadı Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %46,8 | %94,7 | 340 |
| Perşembe-Keçecioğlu Mahallesi | CHP | %37,3 | %53,9 | %94,2 | 360 |
| Perşembe-Merkez Mahallesi | CHP | %43,5 | %45,7 | %91,4 | 724 |
| Perşembe-Sarı Kadı Mahallesi | CHP | %45,9 | %46,4 | %94,8 | 459 |
| Ramazanoğlu Köyü | AK Parti | %50,6 | %23,2 | %98,2 | 342 |
| Saltukova-Düz Mahallesi | MHP | %35,8 | %20,8 | %94,5 | 489 |
| Saltukova-Karboğaz Mahallesi | CHP | %25,3 | %51,2 | %94,5 | 561 |
| Saltukova-Kokaksu Mahallesi | CHP | %26,0 | %54,3 | %93,8 | 1.346 |
| Saltukova-Sarıkum Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %16,9 | %96,6 | 668 |
| Sandallar Köyü | AK Parti | %44,6 | %37,9 | %92,8 | 738 |
| Sarmaşık Köyü | CHP | %38,3 | %42,1 | %95,6 | 114 |
| Sazköy | AK Parti | %34,7 | %27,1 | %98,6 | 148 |
| Serdaroğlu Köyü | AK Parti | %35,2 | %33,0 | %95,3 | 511 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %57,4 | %23,0 | %97,1 | 311 |
| Sofular Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %33,6 | %93,8 | 259 |
| Şenköy | AK Parti | %54,5 | %31,4 | %90,9 | 474 |
| Şeyhler Köyü | AK Parti | %65,1 | %14,4 | %93,9 | 658 |
| Şeyhoğlu Köyü | AK Parti | %43,9 | %36,6 | %93,0 | 513 |
| Taşçılı Köyü | AK Parti | %66,1 | %17,3 | %93,1 | 579 |
| Temenler Köyü | AK Parti | %45,5 | %27,8 | %95,8 | 215 |
| Torlaklar Köyü | AK Parti | %47,9 | %34,2 | %91,7 | 504 |
| Uluköy | CHP | %34,9 | %52,2 | %90,8 | 499 |
| Veliköy | AK Parti | %61,6 | %23,1 | %95,5 | 471 |
| Velioğlu Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %32,6 | %93,7 | 1.178 |
| Yakademirciler Köyü | AK Parti | %53,3 | %30,9 | %93,2 | 410 |
| Yazıbaşı Köyü | AK Parti | %49,7 | %37,9 | %94,9 | 434 |
| Yazıköy | CHP | %33,9 | %50,2 | %93,1 | 318 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %34,3 | %53,4 | %87,8 | 6.981 |
| Yeniköy | AK Parti | %60,2 | %17,3 | %94,6 | 332 |
| Yeşilköy | AK Parti | %40,8 | %39,5 | %89,2 | 176 |
| Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %42,8 | %95,2 | 541 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %55,2 | %20,8 | %96,2 | 131 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %70,3 | %14,8 | %94,8 | 172 |
| Yolgeçen Köyü | AK Parti | %71,8 | %15,2 | %94,5 | 649 |
| Yukarıdere Köyü | AK Parti | %56,4 | %26,4 | %89,7 | 484 |
| Yukarıgöynük Köyü | AK Parti | %53,8 | %22,2 | %94,5 | 253 |
| Yukarıihsaniye Köyü | CHP | %28,8 | %43,8 | %96,8 | 156 |
İlgili sonuçlar