Karlıova Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karlıova sonuçlarında HDP %78,4 ile birinci, AK Parti %10,1 ile ikinci; fark 68,3 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%13,0) 65,4 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,3 (+6,2 puan). 51 mahalle ve köy arasından 48'inde HDP önde. HDP en güçlü Çatak Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Halifan Köyü (%53,1). Katılım %84,8 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karlıova Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karlıova, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karlıova | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 11.732 | %78,4 | %41,0 | %13,0 | +65,4 |
| AK Parti | 1.517 | %10,1 | %46,9 | %40,7 | −30,5 |
| Bağımsızlar | 1.088 | %7,3 | %4,7 | %1,1 | +6,2 |
| MHP | 207 | %1,4 | %2,8 | %16,5 | −15,1 |
| CHP | 82 | %0,5 | %1,2 | %25,1 | −24,6 |
| BTP | 71 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| Saadet | 63 | %0,4 | %1,1 | %2,1 | −1,6 |
| HAK-PAR | 40 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Turk Parti | 28 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Hap | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Yurt-p | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| MEP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DP | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Karlıova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 18.353 | 15.561 | %84,8 | 14.965 | 596 |
Karlıova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | HDP | %78,8 | %15,9 | %77,4 | 155 |
| Bağlıisa Köyü | HDP | %98,7 | %0,4 | %85,6 | 652 |
| Bahçeköy | HDP | %81,4 | %11,5 | %78,0 | 460 |
| Boncukgöze Köyü | HDP | %78,2 | %6,5 | %81,0 | 221 |
| Cilligöl Köyü | HDP | %92,8 | %0,9 | %91,7 | 505 |
| Çatak Köyü | HDP | %100,0 | %0,0 | %97,8 | 139 |
| Çiftlikköy | HDP | %95,6 | %0,0 | %79,3 | 58 |
| Çukurtepe Köyü | HDP | %97,8 | %0,7 | %87,5 | 311 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %19,7 | %39,3 | %71,8 | 262 |
| Geçitli Köyü | HDP | %84,9 | %1,0 | %81,9 | 254 |
| Göynük Köyü | HDP | %79,9 | %10,6 | %90,7 | 345 |
| Hacılar Köyü | HDP | %69,7 | %23,8 | %86,3 | 797 |
| Halifan Köyü | AK Parti | %41,3 | %53,1 | %79,3 | 464 |
| Harmantepe Köyü | HDP | %86,2 | %3,4 | %84,7 | 72 |
| Hasanova Köyü | HDP | %99,2 | %0,0 | %92,4 | 263 |
| Ilıpınar Köyü | HDP | %78,9 | %9,6 | %85,9 | 205 |
| Kalencik Köyü | HDP | %89,4 | %6,9 | %94,3 | 212 |
| Kanıreş Mahallesi | HDP | %65,3 | %17,2 | %82,6 | 930 |
| Kantarkaya Köyü | HDP | %75,1 | %20,0 | %87,3 | 300 |
| Karabalçık Köyü | HDP | %94,2 | %2,2 | %93,2 | 310 |
| Kargapazarı Köyü | HDP | %97,7 | %1,4 | %99,3 | 1.041 |
| Karlıca Köyü | HDP | %79,9 | %12,3 | %77,2 | 241 |
| Kaşıkçı Köyü | HDP | %87,7 | %3,1 | %82,1 | 84 |
| Kaynak Köyü | HDP | %49,5 | %3,7 | %71,9 | 160 |
| Kaynarpınar Köyü | HDP | %80,9 | %9,1 | %82,1 | 134 |
| Kazanlı Köyü | HDP | %94,9 | %0,0 | %105,3 | 38 |
| Kıraçtepe Köyü | HDP | %94,2 | %4,3 | %65,1 | 106 |
| Kızılağaç Köyü | HDP | %96,9 | %2,1 | %90,4 | 218 |
| Kızılçubuk Köyü | HDP | %84,6 | %4,9 | %81,3 | 209 |
| Kümbet Köyü | HDP | %92,3 | %3,8 | %91,1 | 270 |
| Kürük Köyü | HDP | %78,1 | %9,8 | %88,6 | 211 |
| Mollaşakir Köyü | HDP | %78,7 | %3,8 | %83,6 | 293 |
| Ortaköy | HDP | %93,1 | %3,8 | %85,8 | 155 |
| Sakaören Köyü | HDP | %98,5 | %0,0 | %83,7 | 326 |
| Sarıkuşak Köyü | HDP | %90,7 | %1,9 | %75,0 | 84 |
| Serpmekaya Köyü | HDP | %94,9 | %1,6 | %94,5 | 457 |
| Seyran Tepe Mahallesi | HDP | %72,4 | %13,3 | %80,2 | 758 |
| Soğukpınar Köyü | HDP | %77,2 | %12,3 | %101,7 | 58 |
| Suçatı Köyü | HDP | %87,9 | %8,4 | %83,1 | 266 |
| Sudurağı Köyü | HDP | %96,1 | %2,5 | %87,6 | 331 |
| Taşlıçay Köyü | Bağımsızlar | %8,4 | %17,4 | %82,7 | 831 |
| Toklular Köyü | HDP | %95,3 | %1,7 | %89,3 | 803 |
| Turgut Özal Mahallesi | HDP | %59,1 | %18,8 | %76,4 | 1.622 |
| Tuzluca Köyü | HDP | %91,4 | %2,9 | %94,0 | 151 |
| Viranşehir Köyü | HDP | %79,9 | %11,9 | %81,5 | 216 |
| Yeniköy | HDP | %93,4 | %1,6 | %78,3 | 83 |
| Yeşilyurt Mahallesi | HDP | %63,5 | %22,2 | %72,5 | 614 |
| Yiğitler Köyü | HDP | %85,8 | %9,9 | %83,9 | 1.014 |
| Yoncalık Köyü | HDP | %94,8 | %3,5 | %94,3 | 122 |
| Yorgançayır Köyü | HDP | %98,1 | %1,4 | %95,5 | 224 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | HDP | %70,9 | %8,3 | %83,6 | 318 |
İlgili sonuçlar