Ilgaz Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ilgaz sonuçlarında AK Parti %62,0 ile birinci, MHP %25,1 ile ikinci; fark 37,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 21,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,1 (+8,6 puan). 84 mahalle ve köy arasından 80'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Alpagut Köyü (%97,1); MHP en güçlü Aşağıbozan Köyü (%56,3). Katılım %83,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ilgaz Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ilgaz, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ilgaz | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.717 | %62,0 | %59,4 | %40,7 | +21,4 |
| MHP | 2.311 | %25,1 | %28,6 | %16,5 | +8,6 |
| CHP | 593 | %6,4 | %6,7 | %25,1 | −18,7 |
| Saadet | 310 | %3,4 | %2,4 | %2,1 | +1,3 |
| Turk Parti | 71 | %0,8 | %0,5 | %0,2 | +0,6 |
| HDP | 30 | %0,3 | %0,8 | %13,0 | −12,6 |
| DP | 30 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HKP | 25 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| HAK-PAR | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 17 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DYP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Hap | 11 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| MEP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Yurt-p | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Ilgaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 97 | 11.338 | 9.454 | %83,4 | 9.215 | 239 |
Ilgaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaören Köyü | AK Parti | %93,8 | %6,3 | %94,1 | 34 |
| Aktaş Köyü | AK Parti | %72,7 | %20,0 | %83,8 | 68 |
| Alıç Köyü | AK Parti | %70,4 | %11,1 | %84,4 | 32 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %87,2 | %4,3 | %90,4 | 52 |
| Alpagut Köyü | AK Parti | %97,1 | %2,9 | %97,3 | 37 |
| Arpayeri Köyü | AK Parti | %69,4 | %16,7 | %88,1 | 42 |
| Aşağıbozan Köyü | MHP | %31,3 | %56,3 | %106,7 | 15 |
| Aşağıdere Köyü | AK Parti | %64,7 | %29,4 | %70,8 | 24 |
| Aşağımeydan Köyü | AK Parti | %75,0 | %20,0 | %87,0 | 23 |
| Aşıklar Köyü | AK Parti | %78,8 | %15,2 | %89,2 | 37 |
| Balcı Köyü | AK Parti | %60,9 | %21,7 | %89,3 | 28 |
| Başdibek Köyü | AK Parti | %72,7 | %18,2 | %84,6 | 117 |
| Belören Köyü | AK Parti | %39,8 | %30,1 | %87,6 | 129 |
| Belsöğüt Köyü | MHP | %46,4 | %50,0 | %88,9 | 63 |
| Beyköy | AK Parti | %66,7 | %4,8 | %71,0 | 31 |
| Bozatlı Köyü | AK Parti | %70,8 | %16,7 | %100,0 | 25 |
| Bükçük Köyü | AK Parti | %59,2 | %24,5 | %94,4 | 54 |
| Cendere Köyü | AK Parti | %75,9 | %17,2 | %83,8 | 37 |
| Cömert Köyü | AK Parti | %57,1 | %28,6 | %97,7 | 44 |
| Çaltıpınar Köyü | AK Parti | %63,9 | %22,2 | %90,2 | 41 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %68,3 | %14,0 | %78,3 | 212 |
| Çeltikbaşı Köyü | AK Parti | %63,5 | %28,6 | %82,3 | 79 |
| Çörekçiler Köyü | AK Parti | %70,6 | %20,2 | %82,3 | 203 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %88,6 | %5,7 | %82,2 | 45 |
| Eksik Köyü | AK Parti | %80,5 | %12,2 | %89,1 | 46 |
| Ericek Köyü | AK Parti | %71,4 | %28,6 | %82,1 | 28 |
| Eskice Köyü | AK Parti | %58,8 | %29,4 | %100,0 | 17 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %31,8 | %83,6 | 1.289 |
| Gazi Dede Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %29,8 | %81,1 | 1.291 |
| Gaziler Köyü | AK Parti | %58,4 | %32,5 | %68,8 | 112 |
| Gökçeyazı Köyü | AK Parti | %87,1 | %6,5 | %94,3 | 35 |
| Güneyköy | AK Parti | %86,2 | %10,3 | %76,9 | 39 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %73,1 | %8,3 | %78,2 | 147 |
| Ilısılık Köyü | AK Parti | %76,9 | %10,3 | %88,0 | 183 |
| İkikavak Köyü | AK Parti | %85,1 | %5,7 | %94,6 | 93 |
| İnköy | AK Parti | %71,9 | %25,0 | %86,5 | 37 |
| Kale Köyü | AK Parti | %44,2 | %44,2 | %86,9 | 61 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %54,6 | %21,8 | %82,4 | 148 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %55,2 | %31,0 | %81,6 | 38 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %89,5 | %5,3 | %73,4 | 109 |
| Kazancı Köyü | AK Parti | %70,2 | %23,4 | %85,5 | 55 |
| Kese Köyü | AK Parti | %66,7 | %26,1 | %92,0 | 75 |
| Kırışlar Köyü | AK Parti | %90,8 | %6,1 | %75,8 | 132 |
| Kıyısın Köyü | AK Parti | %60,0 | %26,7 | %77,5 | 80 |
| Kızılibrik Köyü | AK Parti | %88,9 | %8,9 | %90,0 | 50 |
| Kurmalar Köyü | AK Parti | %53,6 | %28,6 | %103,7 | 27 |
| Kuşçayırı Köyü | AK Parti | %72,7 | %17,4 | %83,1 | 160 |
| Kuyupınar Köyü | AK Parti | %75,0 | %21,7 | %83,6 | 73 |
| Mesutören Köyü | AK Parti | %62,9 | %8,6 | %86,0 | 43 |
| Musaköy | AK Parti | %80,6 | %8,3 | %90,5 | 42 |
| Mülayim Köyü | AK Parti | %75,6 | %16,1 | %79,8 | 213 |
| Mülayim Yenice Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,0 | %93,5 | 46 |
| Okçular Köyü | AK Parti | %61,5 | %15,4 | %66,7 | 39 |
| Onaç Köyü | AK Parti | %64,7 | %32,4 | %82,9 | 41 |
| Ödemiş Köyü | AK Parti | %93,5 | %3,2 | %84,6 | 39 |
| Ömerli Köyü | AK Parti | %73,1 | %9,0 | %82,9 | 82 |
| Sağırlar Köyü | AK Parti | %65,5 | %24,1 | %82,9 | 35 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %85,6 | %2,9 | %82,5 | 126 |
| Sarmaşık Köyü | AK Parti | %67,0 | %12,5 | %90,0 | 100 |
| Satılar Köyü | AK Parti | %79,2 | %20,8 | %88,9 | 27 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %66,7 | %21,2 | %94,3 | 35 |
| Seki Köyü | AK Parti | %73,7 | %23,7 | %90,9 | 44 |
| Serçeler Köyü | AK Parti | %71,9 | %18,8 | %100,0 | 33 |
| Söğütcük Köyü | AK Parti | %84,0 | %16,0 | %89,3 | 28 |
| Süleymanhacılar Köyü | AK Parti | %87,5 | %7,5 | %88,2 | 93 |
| Şentepe Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %27,7 | %85,6 | 395 |
| Şeyhyunus Köyü | AK Parti | %80,5 | %10,4 | %83,2 | 95 |
| Ulupınar Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %28,2 | %88,4 | 404 |
| Yalaycık Köyü | AK Parti | %91,9 | %2,7 | %88,1 | 42 |
| Yavuz Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %34,2 | %87,1 | 279 |
| Yaylaören Köyü | CHP | %37,0 | %11,1 | %90,0 | 90 |
| Yazıköy | AK Parti | %50,0 | %40,9 | %95,7 | 23 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %30,7 | %77,8 | 460 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %64,5 | %25,8 | %86,1 | 36 |
| Yenidemirciler Köyü | AK Parti | %92,5 | %5,0 | %93,2 | 44 |
| Yerkuyu Köyü | AK Parti | %91,3 | %4,8 | %91,4 | 139 |
| Yeşildumlupınar Köyü | AK Parti | %65,5 | %16,0 | %70,4 | 318 |
| Yukarı Mahallesi | MHP | %41,5 | %42,8 | %80,5 | 1.328 |
| Yukarıbozan Köyü | AK Parti | %72,1 | %18,6 | %95,8 | 48 |
| Yukarıdere Köyü | AK Parti | %67,6 | %32,4 | %87,2 | 39 |
| Yukarımeydan Köyü | AK Parti | %84,0 | %16,0 | %80,6 | 31 |
| Yuvademirciler Köyü | AK Parti | %50,0 | %18,8 | %84,2 | 19 |
| Yuvasaray Köyü | AK Parti | %76,8 | %16,9 | %85,4 | 213 |
| Ziraat Mahallesi | AK Parti | %58,8 | %28,1 | %85,4 | 472 |
İlgili sonuçlar