Şabanözü Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şabanözü sonuçlarında AK Parti %51,9 ile birinci, MHP %29,3 ile ikinci; fark 22,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 11,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,3 (+12,9 puan). 25 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Gündoğmuş Köyü (%86,3); MHP en güçlü Büyükyakalı Köyü (%40,8). Katılım %86,5 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şabanözü Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şabanözü, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şabanözü | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.350 | %51,9 | %59,4 | %40,7 | +11,2 |
| MHP | 1.894 | %29,3 | %28,6 | %16,5 | +12,9 |
| CHP | 926 | %14,3 | %6,7 | %25,1 | −10,8 |
| Saadet | 108 | %1,7 | %2,4 | %2,1 | −0,4 |
| HDP | 48 | %0,7 | %0,8 | %13,0 | −12,2 |
| Turk Parti | 31 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| DSP | 13 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HAK-PAR | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| LDP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MEP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Yurt-p | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Şabanözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 7.645 | 6.614 | %86,5 | 6.456 | 158 |
Şabanözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bakırlı Köyü | AK Parti | %81,0 | %15,2 | %82,2 | 101 |
| Bulduk Köyü | AK Parti | %77,5 | %14,1 | %94,7 | 75 |
| Bulgurcu Köyü | CHP | %3,1 | %29,7 | %89,2 | 74 |
| Büyükyakalı Köyü | AK Parti | %42,5 | %40,8 | %89,3 | 336 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %28,9 | %82,1 | 364 |
| Çapar Köyü | CHP | %9,4 | %28,1 | %100,0 | 32 |
| Çaparkayı Köyü | AK Parti | %62,1 | %30,2 | %80,1 | 151 |
| Çerçi Köyü | AK Parti | %76,9 | %20,0 | %91,5 | 71 |
| Göldağı Köyü | CHP | %11,8 | %29,4 | %106,3 | 32 |
| Gümerdiğin Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %31,9 | %84,4 | 906 |
| Gündoğmuş Köyü | AK Parti | %86,3 | %4,6 | %88,8 | 152 |
| Gürpınar Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %33,4 | %90,5 | 579 |
| Kamışköy | AK Parti | %80,1 | %10,2 | %87,0 | 207 |
| Karahacı Köyü | CHP | %5,6 | %19,6 | %95,0 | 119 |
| Karakoçaş Köyü | AK Parti | %83,3 | %14,8 | %78,9 | 71 |
| Karamusa Köyü | AK Parti | %70,1 | %22,4 | %95,7 | 70 |
| Karaören Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %24,7 | %91,3 | 459 |
| Kutluşar Köyü | CHP | %9,4 | %0,0 | %100,0 | 32 |
| Küçükyakalı Köyü | AK Parti | %57,2 | %33,0 | %91,9 | 222 |
| Mahmudiye Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %25,5 | %87,3 | 291 |
| Martköy | AK Parti | %83,7 | %6,7 | %77,4 | 177 |
| Ödek Köyü | AK Parti | %85,0 | %9,3 | %99,1 | 111 |
| Özbek Köyü | CHP | %8,1 | %9,7 | %91,2 | 68 |
| Sağlık Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %34,3 | %81,4 | 1.001 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %35,3 | %85,9 | 1.944 |
İlgili sonuçlar