Maden Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Maden sonuçlarında AK Parti %44,2 ile birinci, MHP %29,4 ile ikinci; fark 14,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 3,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,4 (+13,0 puan). 40 mahalle ve köy arasından 28'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kumyazı Köyü (%92,1); MHP en güçlü Topaluşağı Köyü (%80,0). Katılım %78,2 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.049 | %44,2 | %52,9 | %40,7 | +3,6 |
| MHP | 2.029 | %29,4 | %20,9 | %16,5 | +13,0 |
| HDP | 901 | %13,1 | %15,2 | %13,0 | +0,1 |
| CHP | 606 | %8,8 | %6,7 | %25,1 | −16,3 |
| Saadet | 87 | %1,3 | %3,0 | %2,1 | −0,8 |
| HKP | 47 | %0,7 | %0,2 | %0,1 | +0,6 |
| HAK-PAR | 38 | %0,6 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,4 | %0,1 | %0,3 | +0,1 |
| DYP | 25 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 20 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DP | 20 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| MEP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Kp | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 9.066 | 7.091 | %78,2 | 6.896 | 195 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | HDP | %31,3 | %15,6 | %77,0 | 87 |
| Akboğa Köyü | MHP | %35,0 | %45,0 | %90,9 | 66 |
| Altıntarla Köyü | MHP | %40,8 | %46,4 | %85,4 | 151 |
| Arslantaşı Köyü | AK Parti | %38,6 | %36,4 | %90,8 | 98 |
| Bahçedere Köyü | MHP | %33,6 | %47,8 | %88,3 | 266 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %22,1 | %72,4 | 1.192 |
| Camii Kebir Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %30,3 | %71,2 | 2.213 |
| Cumhuriyetçi Köyü | MHP | %31,3 | %64,1 | %76,4 | 89 |
| Çakıroğlu Köyü | AK Parti | %71,3 | %13,8 | %66,5 | 158 |
| Çalkaya Köyü | AK Parti | %77,5 | %14,7 | %95,3 | 215 |
| Çayırköy | MHP | %22,8 | %57,0 | %90,0 | 90 |
| Çitliköy | AK Parti | %43,8 | %34,6 | %87,0 | 177 |
| Durmuştepe Köyü | MHP | %32,0 | %52,9 | %82,6 | 259 |
| Dutpınar Köyü | AK Parti | %27,3 | %22,7 | %86,5 | 52 |
| Eğrikavak Köyü | AK Parti | %42,3 | %37,5 | %76,3 | 139 |
| Gezin Köyü | AK Parti | %28,5 | %24,6 | %85,3 | 801 |
| Hanevleri Köyü | AK Parti | %39,6 | %37,7 | %76,4 | 140 |
| Hatunköy | AK Parti | %50,0 | %42,3 | %94,5 | 55 |
| Işıktepe Köyü | MHP | %35,8 | %59,7 | %94,4 | 71 |
| Karatop Köyü | AK Parti | %47,1 | %30,0 | %91,0 | 78 |
| Kartaldere Köyü | AK Parti | %69,7 | %17,8 | %77,9 | 208 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %65,6 | %18,0 | %68,9 | 90 |
| Kavak Köyü | MHP | %34,0 | %48,2 | %72,5 | 353 |
| Kayalar Köyü | MHP | %34,3 | %54,3 | %89,7 | 39 |
| Kızıltepe Köyü | AK Parti | %46,6 | %37,0 | %87,6 | 170 |
| Koçkonağı Köyü | AK Parti | %62,2 | %10,8 | %69,8 | 53 |
| Kumyazı Köyü | AK Parti | %92,1 | %3,6 | %100,0 | 143 |
| Küçükova Köyü | AK Parti | %67,1 | %22,9 | %90,2 | 82 |
| Naldöken Köyü | AK Parti | %66,9 | %4,5 | %67,0 | 376 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %64,6 | %25,6 | %94,4 | 89 |
| Plajköy | AK Parti | %41,5 | %22,0 | %89,7 | 97 |
| Polatköy | AK Parti | %64,4 | %25,4 | %63,2 | 95 |
| Sağrılı Köyü | AK Parti | %65,8 | %1,7 | %75,0 | 164 |
| Tekevler Köyü | AK Parti | %49,7 | %20,5 | %75,5 | 249 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %58,5 | %21,7 | %81,7 | 131 |
| Topaluşağı Köyü | MHP | %14,5 | %80,0 | %98,2 | 56 |
| Yenibahçe Köyü | AK Parti | %51,9 | %22,8 | %82,8 | 99 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %41,7 | %27,8 | %83,7 | 43 |
| Yıldızhan Köyü | AK Parti | %47,5 | %47,5 | %92,3 | 65 |
| Yoncapınar Köyü | MHP | %21,0 | %54,8 | %92,5 | 67 |
İlgili sonuçlar