Sivrice Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sivrice sonuçlarında AK Parti %59,9 ile birinci, MHP %22,2 ile ikinci; fark 37,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 19,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+5,7 puan). 57 mahalle ve köy arasından 51'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Günbalı Köyü (%100,0); MHP en güçlü Kalaba Köyü (%57,7). Katılım %81,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sivrice Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sivrice, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sivrice | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.131 | %59,9 | %52,9 | %40,7 | +19,2 |
| MHP | 1.159 | %22,2 | %20,9 | %16,5 | +5,7 |
| HDP | 386 | %7,4 | %15,2 | %13,0 | −5,6 |
| CHP | 343 | %6,6 | %6,7 | %25,1 | −18,6 |
| Saadet | 121 | %2,3 | %3,0 | %2,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 19 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HKP | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MEP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
| Yurt-p | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Sivrice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 6.616 | 5.383 | %81,4 | 5.226 | 157 |
Sivrice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbuğday Köyü | AK Parti | %52,6 | %33,3 | %69,8 | 265 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %20,3 | %89,9 | 89 |
| Akseki Köyü | AK Parti | %85,0 | %7,5 | %91,1 | 45 |
| Alaattinköy | AK Parti | %92,9 | %5,7 | %92,1 | 76 |
| Alıncık Köyü | AK Parti | %77,5 | %17,5 | %105,3 | 38 |
| Aşağıçanakçı Köyü | AK Parti | %77,8 | %5,6 | %79,2 | 24 |
| Başkaynak Köyü | AK Parti | %77,2 | %17,2 | %82,1 | 268 |
| Bekçitepe Köyü | HDP | %30,3 | %3,4 | %90,0 | 100 |
| Canuşağı Köyü | AK Parti | %67,5 | %25,0 | %85,7 | 49 |
| Çatakkaya Köyü | AK Parti | %78,1 | %12,5 | %86,5 | 74 |
| Çevrimtaş Köyü | AK Parti | %71,8 | %17,9 | %57,7 | 71 |
| Çortunlu Köyü | AK Parti | %86,4 | %12,1 | %82,5 | 80 |
| Dedeyolu Köyü | AK Parti | %51,1 | %21,9 | %72,5 | 200 |
| Dereboynu Köyü | AK Parti | %66,7 | %25,0 | %114,3 | 21 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %57,1 | %21,4 | %64,0 | 25 |
| Doğanbağı Köyü | AK Parti | %71,8 | %12,8 | %87,2 | 47 |
| Dörtbölük Köyü | AK Parti | %59,8 | %12,2 | %78,1 | 105 |
| Duygulu Köyü | AK Parti | %83,7 | %14,3 | %84,7 | 59 |
| Elmasuyu Köyü | AK Parti | %47,2 | %31,2 | %84,0 | 156 |
| Gelindere Köyü | AK Parti | %50,0 | %50,0 | %75,0 | 32 |
| Gölbaşı Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %26,3 | %78,4 | 657 |
| Görgülü Köyü | AK Parti | %86,8 | %13,2 | %68,8 | 77 |
| Gözeli Köyü | AK Parti | %75,9 | %20,8 | %87,2 | 320 |
| Günbalı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %108,3 | 24 |
| Güneyköy | HDP | %35,9 | %7,6 | %89,5 | 153 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %90,9 | %0,0 | %61,9 | 21 |
| Haftasar Köyü | MHP | %24,3 | %40,5 | %90,2 | 41 |
| Hazar Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %23,4 | %81,1 | 677 |
| Ilıncak Köyü | AK Parti | %78,8 | %9,1 | %85,0 | 40 |
| Kalaba Köyü | MHP | %42,3 | %57,7 | %100,0 | 26 |
| Kamışlık Köyü | AK Parti | %48,0 | %44,0 | %71,6 | 74 |
| Karaçalı Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %27,7 | %94,0 | 50 |
| Kavakköy | AK Parti | %50,0 | %40,0 | %75,6 | 41 |
| Kavallı Köyü | AK Parti | %59,7 | %38,8 | %97,1 | 70 |
| Kayabağları Köyü | AK Parti | %70,0 | %26,7 | %88,2 | 34 |
| Kayapınar Köyü | AK Parti | %92,3 | %5,8 | %72,2 | 72 |
| Kılıçkaya Köyü | AK Parti | %75,9 | %17,2 | %82,9 | 35 |
| Kösebayır Köyü | AK Parti | %57,5 | %34,2 | %76,3 | 97 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %21,9 | %79,4 | 650 |
| Kürkköy | MHP | %30,3 | %46,5 | %84,7 | 118 |
| Mollaali Köyü | AK Parti | %76,5 | %11,8 | %81,0 | 21 |
| Nergize Köyü | AK Parti | %76,2 | %14,3 | %63,6 | 33 |
| Olgunlar Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %25,7 | %80,0 | 411 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %20,0 | %86,7 | 181 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %50,0 | %39,7 | %80,0 | 75 |
| Sürek Köyü | MHP | %28,0 | %51,2 | %74,8 | 111 |
| Tarlatepe Köyü | AK Parti | %74,3 | %23,0 | %88,2 | 85 |
| Taşlıyayla Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %89,4 | 47 |
| Topaluşağı Köyü | AK Parti | %90,7 | %4,0 | %81,5 | 92 |
| Uslu Köyü | AK Parti | %93,1 | %2,0 | %88,2 | 119 |
| Üçlerce Köyü | AK Parti | %63,2 | %31,1 | %77,5 | 138 |
| Üğrük Köyü | AK Parti | %88,5 | %11,5 | %68,4 | 38 |
| Yaruşağı Köyü | AK Parti | %59,3 | %25,9 | %108,0 | 25 |
| Yedikardeş Köyü | AK Parti | %66,7 | %4,2 | %96,0 | 25 |
| Yedipınar Köyü | AK Parti | %77,8 | %13,9 | %84,1 | 44 |
| Yukarıçanakçı Köyü | AK Parti | %89,5 | %5,3 | %80,8 | 26 |
| Yürekkaya Köyü | AK Parti | %56,8 | %5,4 | %84,1 | 44 |
İlgili sonuçlar