Çamoluk Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamoluk sonuçlarında AK Parti %77,6 ile birinci, MHP %9,0 ile ikinci; fark 68,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 37,0 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Koçak Köyü (%98,4); MHP en güçlü Kurtuluş Mahallesi (%30,6). Katılım %81,3 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamoluk Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamoluk, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamoluk | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.128 | %77,6 | %53,6 | %40,7 | +37,0 |
| MHP | 363 | %9,0 | %18,5 | %16,5 | −7,4 |
| CHP | 211 | %5,2 | %22,0 | %25,1 | −19,9 |
| Saadet | 181 | %4,5 | %2,4 | %2,1 | +2,4 |
| Turk Parti | 42 | %1,0 | %0,6 | %0,2 | +0,9 |
| HDP | 22 | %0,5 | %1,0 | %13,0 | −12,4 |
| DSP | 20 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HAK-PAR | 18 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| HKP | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DP | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| LDP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Anadolu Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MEP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Yurt-p | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Çamoluk seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 5.131 | 4.170 | %81,3 | 4.030 | 140 |
Çamoluk mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyapı Köyü | AK Parti | %83,0 | %6,0 | %86,1 | 122 |
| Bayır Köyü | AK Parti | %89,9 | %1,4 | %90,3 | 155 |
| Çakılkaya Köyü | AK Parti | %81,9 | %8,3 | %71,8 | 103 |
| Daldibi Köyü | AK Parti | %84,6 | %15,4 | %65,0 | 20 |
| Dulundas Mahallesi | AK Parti | %81,3 | %3,3 | %66,9 | 139 |
| Eğnir Köyü | AK Parti | %78,6 | %10,0 | %80,5 | 87 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %90,0 | %10,0 | %93,3 | 45 |
| Gücer Köyü | AK Parti | %83,2 | %3,2 | %94,2 | 104 |
| Gürçalı Köyü | AK Parti | %83,8 | %3,4 | %86,1 | 137 |
| Hacıahmetoğlu Köyü | AK Parti | %71,4 | %15,4 | %76,9 | 121 |
| Hacıören Köyü | AK Parti | %72,3 | %2,1 | %79,7 | 59 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %14,3 | %62,7 | 59 |
| Kaledere Köyü | AK Parti | %87,8 | %1,7 | %87,4 | 135 |
| Karadikmen Köyü | AK Parti | %93,8 | %4,3 | %86,8 | 242 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %63,4 | %15,5 | %70,9 | 354 |
| Kayacık Köyü | CHP | %3,7 | %11,1 | %73,0 | 37 |
| Kaynar Köyü | CHP | %38,1 | %3,2 | %75,3 | 97 |
| Kılıçtutan Köyü | AK Parti | %80,7 | %12,8 | %93,4 | 121 |
| Koçak Köyü | AK Parti | %98,4 | %0,0 | %77,5 | 80 |
| Köroğlu Mahallesi | AK Parti | %88,8 | %4,2 | %78,7 | 188 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %30,6 | %68,1 | 427 |
| Kurukol Mahallesi | AK Parti | %82,5 | %3,1 | %77,7 | 130 |
| Kutluca Köyü | AK Parti | %84,8 | %6,1 | %90,5 | 190 |
| Okçaören Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %85,1 | 47 |
| Ozanköy | AK Parti | %70,2 | %14,9 | %84,7 | 59 |
| Pınarlı Köyü | AK Parti | %66,3 | %12,0 | %89,1 | 101 |
| Sarpkaya Köyü | AK Parti | %81,9 | %10,2 | %89,0 | 191 |
| Taşçılar Köyü | AK Parti | %91,7 | %5,0 | %85,7 | 70 |
| Taşdemir Köyü | AK Parti | %74,4 | %12,4 | %94,4 | 142 |
| Usluca Köyü | AK Parti | %87,7 | %6,9 | %83,6 | 250 |
| Yazılar Mahallesi | AK Parti | %69,6 | %14,5 | %79,8 | 297 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %87,5 | %4,4 | %83,8 | 567 |
| Yeniköy | AK Parti | %88,9 | %4,2 | %83,3 | 90 |
| Yusufeli Köyü | AK Parti | %84,8 | %8,9 | %89,0 | 91 |
| Yuvacık Mahallesi | AK Parti | %78,4 | %5,9 | %71,6 | 74 |
İlgili sonuçlar