Tirebolu Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Tirebolu sonuçlarında AK Parti %53,5 ile birinci, MHP %21,5 ile ikinci; fark 32,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 12,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,5 (+5,0 puan). 57 mahalle ve köy arasından 49'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kayalar Köyü (%89,9); MHP en güçlü Kovancık Köyü (%46,6). Katılım %83,5 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tirebolu Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Tirebolu, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tirebolu | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.197 | %53,5 | %53,6 | %40,7 | +12,9 |
| MHP | 4.086 | %21,5 | %18,5 | %16,5 | +5,0 |
| CHP | 3.751 | %19,7 | %22,0 | %25,1 | −5,4 |
| Saadet | 361 | %1,9 | %2,4 | %2,1 | −0,2 |
| HDP | 207 | %1,1 | %1,0 | %13,0 | −11,9 |
| Turk Parti | 102 | %0,5 | %0,6 | %0,2 | +0,4 |
| BTP | 76 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HAK-PAR | 48 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 47 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 42 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 37 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DP | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MEP | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 9 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Yurt-p | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Tirebolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 94 | 23.396 | 19.534 | %83,5 | 19.046 | 488 |
Tirebolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncılar Köyü | AK Parti | %72,2 | %13,9 | %86,0 | 43 |
| Arageriş Köyü | CHP | %39,8 | %5,6 | %78,8 | 137 |
| Arslancık Köyü | AK Parti | %62,2 | %18,4 | %77,1 | 537 |
| Aşağıboynuyoğun Köyü | AK Parti | %78,8 | %7,9 | %81,3 | 450 |
| Ataköy | AK Parti | %64,9 | %21,6 | %78,8 | 99 |
| Avcılı Köyü | AK Parti | %68,3 | %21,0 | %84,7 | 334 |
| Balçıkbelen Köyü | AK Parti | %74,7 | %16,4 | %89,2 | 167 |
| Belen Köyü | AK Parti | %66,9 | %14,5 | %84,6 | 175 |
| Cintaşı Mahallesi | AK Parti | %37,9 | %32,2 | %84,7 | 1.211 |
| Civil Köyü | AK Parti | %59,2 | %14,3 | %84,7 | 177 |
| Çamlıköy | CHP | %35,1 | %24,7 | %89,2 | 111 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %32,4 | %83,2 | 1.068 |
| Çeğel Köyü | AK Parti | %52,6 | %12,3 | %85,0 | 493 |
| Danışman Köyü | AK Parti | %84,3 | %4,7 | %85,8 | 288 |
| Demirci Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %21,5 | %82,8 | 2.721 |
| Doğancı Köyü | CHP | %38,3 | %12,5 | %85,5 | 516 |
| Dokuzkonak Köyü | AK Parti | %69,5 | %12,8 | %84,5 | 174 |
| Düzköy | CHP | %41,9 | %10,6 | %85,5 | 256 |
| Edeköy | AK Parti | %56,0 | %17,0 | %86,2 | 123 |
| Eymür Köyü | AK Parti | %74,8 | %18,4 | %82,9 | 415 |
| Fatih Köyü | AK Parti | %48,4 | %26,4 | %81,7 | 115 |
| Hacıhüseyin Köyü | AK Parti | %60,4 | %26,4 | %81,5 | 65 |
| Halaçlı Köyü | AK Parti | %68,6 | %14,4 | %81,8 | 148 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %33,2 | %84,0 | 1.464 |
| Harkköy | AK Parti | %59,3 | %19,8 | %83,3 | 216 |
| Işıklı Köyü | AK Parti | %58,6 | %26,4 | %78,1 | 315 |
| İğnece Köyü | AK Parti | %69,7 | %13,6 | %83,0 | 159 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %17,9 | %84,1 | 757 |
| Karaahmetli Köyü | CHP | %35,3 | %10,9 | %86,6 | 262 |
| Karademir Köyü | AK Parti | %62,4 | %23,4 | %84,4 | 411 |
| Kayalar Köyü | AK Parti | %89,9 | %3,0 | %89,2 | 111 |
| Ketençukur Köyü | AK Parti | %80,7 | %9,9 | %89,0 | 263 |
| Kovancık Köyü | MHP | %45,1 | %46,6 | %89,9 | 148 |
| Kovanpınar Köyü | AK Parti | %59,1 | %23,5 | %79,8 | 420 |
| Körliman Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %32,1 | %82,2 | 2.212 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %48,0 | %35,8 | %80,9 | 157 |
| Kuskunlu Köyü | AK Parti | %65,0 | %21,4 | %87,4 | 436 |
| Kuzgun Köyü | AK Parti | %84,0 | %5,1 | %91,7 | 350 |
| Menderes Köyü | AK Parti | %57,6 | %29,3 | %78,1 | 128 |
| Mursal Köyü | AK Parti | %72,6 | %12,0 | %86,9 | 214 |
| Ortacami Köyü | AK Parti | %71,8 | %18,4 | %84,8 | 197 |
| Ortaköy | AK Parti | %51,8 | %22,7 | %85,1 | 174 |
| Örenkaya Köyü | CHP | %27,1 | %25,6 | %90,8 | 152 |
| Özlü Köyü | AK Parti | %67,0 | %13,5 | %82,7 | 289 |
| Sekü Köyü | AK Parti | %80,1 | %7,8 | %79,0 | 448 |
| Sultanköy | AK Parti | %68,0 | %16,0 | %87,5 | 263 |
| Şenyuva Köyü | AK Parti | %85,8 | %6,3 | %85,9 | 234 |
| Şirinköy | AK Parti | %62,6 | %13,8 | %82,8 | 303 |
| Yağlıkuyumcu Köyü | AK Parti | %66,5 | %18,2 | %84,2 | 253 |
| Yalç Köyü | AK Parti | %66,1 | %24,7 | %84,6 | 272 |
| Yalıköy | AK Parti | %53,2 | %10,3 | %79,1 | 201 |
| Yaraş Köyü | AK Parti | %60,0 | %29,3 | %77,8 | 99 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %25,8 | %20,9 | %82,7 | 1.948 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %62,8 | %26,9 | %87,2 | 94 |
| Yılgın Köyü | AK Parti | %48,3 | %9,0 | %84,8 | 243 |
| Yukarıboğalı Köyü | AK Parti | %58,6 | %18,1 | %73,5 | 166 |
| Yukarıortacami Köyü | AK Parti | %60,9 | %17,2 | %84,6 | 214 |
İlgili sonuçlar