Datça Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Datça sonuçlarında CHP %50,8 ile birinci, AK Parti %18,6 ile ikinci; fark 32,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 25,7 puan üstünde. 12 mahalle ve köy arasından 12'sinde CHP önde. CHP en güçlü Hızırşah Mahallesi (%58,2); AK Parti en güçlü Karaköy Mahallesi (%24,8). Katılım %86,2 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Datça Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Datça, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Datça | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.719 | %50,8 | %45,8 | %25,1 | +25,7 |
| AK Parti | 2.464 | %18,6 | %26,4 | %40,7 | −22,0 |
| MHP | 2.255 | %17,1 | %18,9 | %16,5 | +0,6 |
| HDP | 1.145 | %8,7 | %5,1 | %13,0 | −4,3 |
| Vatan Partisi | 306 | %2,3 | %0,9 | %0,3 | +2,0 |
| DP | 127 | %1,0 | %0,7 | %0,2 | +0,8 |
| Saadet | 54 | %0,4 | %0,8 | %2,1 | −1,7 |
| Turk Parti | 28 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DYP | 25 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| LDP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MEP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Datça seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 15.584 | 13.437 | %86,2 | 13.224 | 213 |
Datça mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumalı Mahallesi | CHP | %34,4 | %24,2 | %93,1 | 626 |
| Datça Mahallesi | CHP | %34,8 | %18,5 | %86,2 | 494 |
| Emecik Mahallesi | CHP | %53,4 | %12,7 | %86,2 | 1.045 |
| Hızırşah Mahallesi | CHP | %58,2 | %23,9 | %93,7 | 411 |
| İskele Mahallesi | CHP | %51,3 | %19,1 | %83,8 | 8.643 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %51,5 | %24,8 | %88,5 | 654 |
| Kızlan Mahallesi | CHP | %54,1 | %14,8 | %88,0 | 967 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %56,3 | %10,8 | %88,7 | 549 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %57,9 | %17,8 | %90,2 | 804 |
| Sındı Mahallesi | CHP | %44,9 | %17,2 | %91,6 | 286 |
| Yaka Mahallesi | CHP | %47,7 | %19,8 | %89,1 | 599 |
| Yazı Mahallesi | CHP | %50,1 | %20,3 | %90,5 | 506 |
İlgili sonuçlar