Marmaris Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Marmaris sonuçlarında CHP %51,9 ile birinci, AK Parti %21,4 ile ikinci; fark 30,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 26,7 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Söğüt Mahallesi (%61,0); AK Parti en güçlü Yeşilbelde Mahallesi (%51,8). Katılım %82,0 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmaris Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Marmaris | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 26.460 | %51,9 | %45,8 | %25,1 | +26,7 |
| AK Parti | 10.895 | %21,4 | %26,4 | %40,7 | −19,3 |
| MHP | 8.479 | %16,6 | %18,9 | %16,5 | +0,2 |
| HDP | 3.583 | %7,0 | %5,1 | %13,0 | −5,9 |
| Vatan Partisi | 582 | %1,1 | %0,9 | %0,3 | +0,8 |
| Saadet | 305 | %0,6 | %0,8 | %2,1 | −1,5 |
| Anadolu Partisi | 157 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 125 | %0,2 | %0,7 | %0,2 | +0,1 |
| Turk Parti | 78 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 72 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 58 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 57 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 53 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 23 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 15 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| MEP | 13 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Marmaris seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 183 | 63.058 | 51.691 | %82,0 | 51.028 | 663 |
Marmaris mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | CHP | %56,7 | %11,8 | %85,3 | 1.590 |
| Armutalan Mahallesi | CHP | %52,4 | %21,5 | %81,6 | 14.101 |
| Bayır Mahallesi | CHP | %51,2 | %24,4 | %81,2 | 538 |
| Beldibi Mahallesi | CHP | %50,8 | %21,3 | %84,4 | 7.370 |
| Bozburun Mahallesi | CHP | %55,4 | %21,4 | %78,5 | 1.636 |
| Çamdibi Mahallesi | CHP | %58,9 | %18,8 | %85,3 | 2.672 |
| Çamlı Mahallesi | CHP | %50,0 | %27,5 | %85,5 | 613 |
| Çetibeli Mahallesi | CHP | %43,0 | %30,9 | %90,8 | 306 |
| Çıldır Mahallesi | CHP | %56,6 | %16,3 | %80,4 | 4.405 |
| Hatipirimi Mahallesi | CHP | %53,9 | %16,8 | %80,8 | 2.010 |
| Hisarönü Mahallesi | CHP | %47,1 | %26,1 | %82,6 | 1.869 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %46,6 | %20,7 | %82,6 | 3.971 |
| Karaca Mahallesi | CHP | %48,9 | %30,9 | %87,5 | 550 |
| Kemeraltı Mahallesi | CHP | %54,4 | %19,8 | %80,7 | 5.094 |
| Orhaniye Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %44,2 | %83,6 | 902 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %29,6 | %47,1 | %74,2 | 396 |
| Sarıana Mahallesi | CHP | %52,3 | %20,0 | %84,4 | 3.276 |
| Selimiye Mahallesi | CHP | %58,7 | %24,9 | %85,9 | 938 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %52,8 | %18,1 | %81,4 | 1.784 |
| Söğüt Mahallesi | CHP | %61,0 | %17,5 | %73,1 | 1.383 |
| Taşlıca Mahallesi | MHP | %18,2 | %34,9 | %70,8 | 425 |
| Tepe Mahallesi | CHP | %49,8 | %22,4 | %78,6 | 5.328 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %53,5 | %26,4 | %84,6 | 540 |
| Turunç Mahallesi | CHP | %47,8 | %22,9 | %87,7 | 1.172 |
| Yeşilbelde Mahallesi | AK Parti | %22,9 | %51,8 | %89,9 | 189 |
İlgili sonuçlar