Bulanık Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bulanık sonuçlarında HDP %92,0 ile birinci, AK Parti %4,3 ile ikinci; fark 87,7 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%13,0) 79,0 puan üstünde. 85 mahalle ve köy arasından 82'sinde HDP önde. HDP en güçlü Koyunağılı Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Şatırlar Köyü (%66,0). Katılım %91,8 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bulanık Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bulanık, Muş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bulanık | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 36.020 | %92,0 | %71,3 | %13,0 | +79,0 |
| AK Parti | 1.673 | %4,3 | %24,3 | %40,7 | −36,4 |
| MHP | 843 | %2,2 | %1,9 | %16,5 | −14,3 |
| CHP | 359 | %0,9 | %1,1 | %25,1 | −24,2 |
| Saadet | 120 | %0,3 | %0,8 | %2,1 | −1,8 |
| BTP | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Turk Parti | 16 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 16 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 13 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| Hap | 10 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DP | 10 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,3 | −0,3 |
| Millet | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| MEP | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| LDP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Yurt-p | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Anadolu Partisi | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Bulanık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 157 | 43.035 | 39.495 | %91,8 | 39.157 | 338 |
Bulanık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adıvar Köyü | HDP | %99,0 | %0,3 | %90,8 | 692 |
| Akçaarmut Köyü | HDP | %98,7 | %0,7 | %99,7 | 308 |
| Akçakaynak Köyü | HDP | %96,8 | %1,6 | %95,4 | 65 |
| Altınoluk Köyü | HDP | %99,4 | %0,0 | %85,6 | 208 |
| Arakonak Köyü | HDP | %93,9 | %1,6 | %92,2 | 463 |
| Aşağıbüklü Köyü | HDP | %99,1 | %0,5 | %92,0 | 237 |
| Bahçelievler Mahallesi | HDP | %92,7 | %4,0 | %87,5 | 1.511 |
| Balotu Köyü | HDP | %96,6 | %0,6 | %90,9 | 1.063 |
| Bostancılar Köyü | HDP | %99,6 | %0,4 | %96,8 | 277 |
| Büngüldek Köyü | HDP | %99,1 | %0,0 | %98,2 | 110 |
| Cankurtaran Köyü | HDP | %98,8 | %0,9 | %94,5 | 348 |
| Cumhuriyet Mahallesi | HDP | %84,7 | %8,6 | %88,6 | 1.017 |
| Çataklı Köyü | HDP | %99,1 | %0,6 | %89,3 | 363 |
| Çaygeldi Köyü | HDP | %99,1 | %0,3 | %92,4 | 354 |
| Değirmensuyu Köyü | HDP | %98,4 | %0,0 | %95,8 | 263 |
| Demirkapı Köyü | HDP | %98,1 | %1,2 | %89,4 | 463 |
| Doğantepe Köyü | HDP | %94,2 | %5,8 | %91,2 | 57 |
| Dokuzpınar Köyü | HDP | %99,1 | %0,9 | %86,3 | 263 |
| Elmakaya-Cumhuriyet Mahallesi | HDP | %97,3 | %2,3 | %95,9 | 873 |
| Elmakaya-Karşıyaka Mahallesi | HDP | %89,1 | %9,2 | %95,0 | 424 |
| Erentepe-Fatih Mahallesi | HDP | %97,0 | %2,3 | %92,7 | 468 |
| Erentepe-Gazi Mahallesi | HDP | %96,6 | %1,6 | %90,1 | 956 |
| Erentepe-Kale Mahallesi | HDP | %97,9 | %1,7 | %86,3 | 614 |
| Ericek Köyü | HDP | %98,7 | %1,3 | %100,0 | 155 |
| Esenlik Köyü | HDP | %98,0 | %0,9 | %92,8 | 706 |
| Eskiyol Köyü | HDP | %98,9 | %1,1 | %90,6 | 96 |
| Gölyanı Köyü | HDP | %98,1 | %1,2 | %99,5 | 572 |
| Göztepe Köyü | HDP | %99,5 | %0,0 | %98,9 | 376 |
| Gülçimen Köyü | HDP | %95,5 | %1,6 | %85,9 | 283 |
| Güllüova Mahallesi | AK Parti | %16,1 | %40,3 | %80,4 | 475 |
| Gümüşpınar Köyü | HDP | %99,2 | %0,0 | %85,7 | 154 |
| Günbatmaz Köyü | HDP | %90,5 | %1,5 | %94,6 | 351 |
| Gündüzü Köyü | HDP | %99,7 | %0,3 | %94,2 | 395 |
| Günyurdu Köyü | HDP | %99,2 | %0,2 | %99,8 | 515 |
| Han Köyü | HDP | %97,1 | %0,0 | %100,0 | 35 |
| Hoşgeldi Köyü | HDP | %99,3 | %0,0 | %77,2 | 378 |
| İnönü Mahallesi | HDP | %87,2 | %7,6 | %89,8 | 1.507 |
| Karaağıl Köyü | HDP | %97,3 | %1,3 | %89,4 | 974 |
| Karaburun Köyü | HDP | %99,7 | %0,3 | %96,9 | 382 |
| Karacaören Köyü | HDP | %95,2 | %4,8 | %89,4 | 47 |
| Kırkgöze Köyü | HDP | %99,2 | %0,4 | %94,2 | 1.188 |
| Kotanlı Köyü | HDP | %99,3 | %0,3 | %86,3 | 336 |
| Koyunağılı Köyü | HDP | %100,0 | %0,0 | %104,4 | 45 |
| Köprüyolu Köyü | HDP | %98,4 | %0,4 | %95,7 | 511 |
| Kurganlı Köyü | HDP | %98,1 | %0,4 | %84,1 | 309 |
| Kültür Mahallesi | HDP | %82,3 | %9,9 | %91,4 | 1.736 |
| Mescitli Mahallesi | HDP | %77,3 | %4,5 | %91,4 | 244 |
| Meşeiçi Köyü | HDP | %97,6 | %1,0 | %91,8 | 417 |
| Molladavut Köyü | HDP | %97,7 | %1,1 | %100,6 | 173 |
| Mollakent Köyü | HDP | %99,1 | %0,4 | %95,9 | 834 |
| Oğlakkaya Köyü | HDP | %99,8 | %0,0 | %100,0 | 482 |
| Okçular Köyü | HDP | %98,2 | %0,0 | %80,9 | 141 |
| Olurdere Köyü | HDP | %97,6 | %0,9 | %96,3 | 347 |
| Örenkent Köyü | HDP | %95,4 | %3,5 | %93,6 | 686 |
| Rüstemgedik-Bağlar Mahallesi | HDP | %99,5 | %0,5 | %96,8 | 412 |
| Rüstemgedik-Hanedan Mahallesi | HDP | %98,8 | %0,7 | %95,9 | 437 |
| Rüstemgedik-İnönü Mahallesi | HDP | %99,7 | %0,0 | %88,8 | 366 |
| Rüstemgedik-Zafer Mahallesi | HDP | %98,9 | %0,0 | %88,3 | 299 |
| Samanyolu Köyü | HDP | %96,4 | %0,0 | %96,5 | 86 |
| Sarıpınar-Çimen Mahallesi | HDP | %99,4 | %0,0 | %93,7 | 351 |
| Sarıpınar-Pınar Mahallesi | HDP | %98,9 | %0,0 | %91,8 | 413 |
| Sarıpınar-Sinan Mahallesi | HDP | %98,4 | %1,1 | %94,0 | 397 |
| Seçme Köyü | HDP | %98,8 | %0,4 | %94,4 | 267 |
| Sıradere Köyü | HDP | %95,2 | %0,0 | %94,0 | 67 |
| Söğütlü Köyü | HDP | %96,7 | %1,2 | %95,0 | 519 |
| Sultanlı Köyü | HDP | %99,7 | %0,3 | %94,2 | 377 |
| Şatırlar Köyü | AK Parti | %30,9 | %66,0 | %101,3 | 160 |
| Şehitlik Mahallesi | HDP | %92,1 | %3,4 | %92,9 | 2.689 |
| Şehittahir Köyü | HDP | %99,6 | %0,4 | %84,3 | 318 |
| Şehitveren Köyü | HDP | %98,8 | %1,2 | %100,0 | 81 |
| Toklular Köyü | HDP | %88,0 | %4,0 | %89,3 | 28 |
| Uzgörür-Abdalbeyazıt Mahallesi | HDP | %96,1 | %1,3 | %97,5 | 236 |
| Uzgörür-Alagez Mahallesi | HDP | %93,8 | %3,1 | %101,6 | 63 |
| Uzgörür-Arı Mahallesi | HDP | %99,6 | %0,0 | %98,0 | 245 |
| Uzgörür-Fatih Mahallesi | HDP | %99,8 | %0,0 | %97,9 | 481 |
| Uzgörür-Gazi Mahallesi | HDP | %98,2 | %1,3 | %98,3 | 230 |
| Üçtepe Köyü | AK Parti | %33,1 | %47,5 | %88,6 | 158 |
| Yazbaşı Köyü | HDP | %98,5 | %1,5 | %99,3 | 605 |
| Yemişen Köyü | HDP | %98,5 | %0,7 | %95,6 | 842 |
| Yeni Mahallesi | HDP | %76,8 | %10,3 | %87,1 | 2.413 |
| Yokuşbaşı Köyü | HDP | %99,9 | %0,0 | %97,6 | 793 |
| Yoncalı-Cumhuriyet Mahallesi | HDP | %87,6 | %8,7 | %93,9 | 261 |
| Yoncalı-Hürriyet Mahallesi | HDP | %82,4 | %9,4 | %94,0 | 521 |
| Yoncalı-Yeni Mahallesi | HDP | %72,2 | %24,5 | %93,2 | 266 |
| Zafer Mahallesi | HDP | %72,9 | %14,4 | %83,0 | 2.407 |
İlgili sonuçlar