Çamlıhemşin Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamlıhemşin sonuçlarında AK Parti %67,2 ile birinci, CHP %18,7 ile ikinci; fark 48,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 26,6 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güllüköy (%91,7); CHP en güçlü Şenyuva Köyü (%60,3). Katılım %79,1 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamlıhemşin Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamlıhemşin, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamlıhemşin | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.647 | %67,2 | %66,8 | %40,7 | +26,6 |
| CHP | 738 | %18,7 | %18,9 | %25,1 | −6,4 |
| MHP | 315 | %8,0 | %8,1 | %16,5 | −8,5 |
| HDP | 73 | %1,9 | %1,1 | %13,0 | −11,1 |
| Saadet | 51 | %1,3 | %3,5 | %2,1 | −0,8 |
| Turk Parti | 26 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| DSP | 19 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| HAK-PAR | 15 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HKP | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| MEP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Hap | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Çamlıhemşin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 5.094 | 4.030 | %79,1 | 3.937 | 93 |
Çamlıhemşin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıçamlıca Mahallesi | CHP | %23,0 | %54,1 | %79,0 | 81 |
| Aşağışimşirli Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %32,6 | %83,9 | 112 |
| Behice Köyü | AK Parti | %61,5 | %24,4 | %77,8 | 374 |
| Boğaziçi Köyü | AK Parti | %53,8 | %23,1 | %85,3 | 34 |
| Çatköy | AK Parti | %54,5 | %18,2 | %100,0 | 11 |
| Çayırdüzü Köyü | AK Parti | %75,0 | %14,9 | %76,2 | 555 |
| Dikkaya Köyü | AK Parti | %78,9 | %7,3 | %85,3 | 730 |
| Güllüköy | AK Parti | %91,7 | %0,6 | %89,9 | 189 |
| Güroluk Köyü | AK Parti | %70,9 | %16,4 | %73,7 | 76 |
| Kadıköy Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %7,6 | %83,8 | 80 |
| Kale Köyü | AK Parti | %62,8 | %16,3 | %77,2 | 57 |
| Kaplıca Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %36,4 | %67,5 | 163 |
| Kavak Mahallesi | CHP | %30,0 | %44,0 | %74,6 | 71 |
| Komilo Köyü | AK Parti | %77,3 | %9,8 | %73,0 | 185 |
| Konaklar Mahallesi | CHP | %28,9 | %54,4 | %70,2 | 218 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %67,3 | %18,8 | %82,2 | 202 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %17,4 | %81,7 | 279 |
| Meydanköy | AK Parti | %37,5 | %27,1 | %92,5 | 53 |
| Mollaveyis Köyü | CHP | %31,9 | %40,4 | %60,5 | 81 |
| Ortaklar Köyü | AK Parti | %61,5 | %23,1 | %68,2 | 22 |
| Ortanköy | AK Parti | %34,6 | %23,1 | %93,3 | 30 |
| Ortayayla Köyü | AK Parti | %49,1 | %18,9 | %63,1 | 84 |
| Sıraköy | AK Parti | %65,6 | %15,6 | %66,7 | 48 |
| Sırt Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %32,0 | %72,2 | 36 |
| Şenköy | AK Parti | %55,6 | %33,3 | %76,9 | 13 |
| Şenyuva Köyü | CHP | %19,2 | %60,3 | %85,1 | 94 |
| Topluca Köyü | AK Parti | %87,7 | %7,5 | %79,2 | 856 |
| Yağmurlu Mahallesi | AK Parti | %75,8 | %9,1 | %78,8 | 85 |
| Yaylaköy | AK Parti | %70,6 | %17,6 | %94,4 | 18 |
| Yazlık Köyü | CHP | %31,3 | %43,8 | %88,9 | 18 |
| Yolkıyı Köyü | AK Parti | %47,4 | %42,1 | %81,6 | 49 |
| Yukarıçamlıca Mahallesi | CHP | %34,5 | %36,2 | %82,9 | 70 |
| Yukarışimşirli Köyü | AK Parti | %48,7 | %35,5 | %83,9 | 93 |
| Zilkale Köyü | AK Parti | %64,7 | %5,9 | %63,0 | 27 |
İlgili sonuçlar